Zastita bilja
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Zastita bilja

Početnik trovach75 (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zastita bilja

da nema ovde jos kojeg trovachja kao sto sam ija

Guest

Podrazumevano

Šta truješ?! :wink:

Početnik trovach75 (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

samo stetocine pa ko se tu nadje neka se javi

onagrus
    Guest

Podrazumevano trovac

Najveci trovac sa ovih prostora, ne postoji otrov koji ne poznajem, nervni, krvni, kakav god (preferiram nervni), neustrasivi uzgajivac otrovnih biljaka, kolekcionar najjacih otrova, Lord ViPeR od NBGa. Svako ko zeli moze me kontaktirati na onagrus@yahoo.com da pricamo o hemijskom, bioloskom i nuklearnom oruziju.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: trovac

Citat Original postavio onagrus
    Najveci trovac sa ovih prostora, ne postoji otrov koji ne poznajem, nervni, krvni, kakav god (preferiram nervni), neustrasivi uzgajivac otrovnih biljaka, kolekcionar najjacih otrova, Lord ViPeR od NBGa. Svako ko zeli moze me kontaktirati na onagrus@yahoo.com da pricamo o hemijskom, bioloskom i nuklearnom oruziju.
    Koja je najotrovnija biljka Balkana?

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ricinus

Iako nije iz ovih krajeva, ricinus je najotrovnija biljka sa ovih prostora. Lektin iz biljke tzv. ricin, predstavlja 11. po redu najjaci otrov na svetu, racunato po LD50 i.v. za misa. LD za coveka je 500mikrograma subkutano. Par mesta iza ricinusa je jedna domaca biljka - jedic (Aconitum Napellus) i njegov aktivni princip je akonitin. LD50 je 100 mikrograma po kilogramu telesne mase. Obe ove biljke rastu kod mene na terasi zajedno sa mnogim drugim. BTW, samo je jedna biljka otrovnija od ricinusa, izvesni Abrus precatorius iz severne amerike, isto neka psihoza sa lektinima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Zastita bilja

A znas li pricu o BUGARSKOM KISOBRANU?

Guest

Podrazumevano

Naravno, jadan Georgi Markov. Ja se ne bih zezao sa komunjarama. Zamisli, 4 dana su oni njega lecili od hemoragicne groznice, o on bio otrovan...what a way to go. A inace, ricin iz ricinusa moze tako lako da se izdvoji da je to smesno. Treba ti aceton, natrijum hidroksid (ili soda bikarbona pa da se prevede u karbonat, pa to u vodu...) i nekoloko semenki ricinusa. Ako zelis mogu da okacim ceo postupak...

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

...da, to sam bio ja gore.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Naravno, jadan Georgi Markov. Ja se ne bih zezao sa komunjarama. Zamisli, 4 dana su oni njega lecili od hemoragicne groznice, o on bio otrovan...what a way to go. A inace, ricin iz ricinusa moze tako lako da se izdvoji da je to smesno. Treba ti aceton, natrijum hidroksid (ili soda bikarbona pa da se prevede u karbonat, pa to u vodu...) i nekoloko semenki ricinusa. Ako zelis mogu da okacim ceo postupak...
    NIKAKO
    TAKVE STVARI NE PISITE JAVNO, JER NEKO BI MOGAO DA PROBA A U NEDOSTATKU ISKUSTVA I ZNANJA I DA STRADA
    O detaljima mozemo komunicirati preko PP.
    Saljivo pitanje. Da li medju svim tim prekrasnim biljcicama imate i strelicastu zabu .

Početnik
    Učlanjen
    18.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Batrahotoksin

Ne, nazalost, ali i da imam ne bi bila "upotrebljiva", tj. ne bi proizvodila batrahotoksin i batrahotoksinin A jer njih proizvodi samo ako se hrani kao sto se hrani u prirodi...mislim da su u pitanju neke vrste termita ili tako nesto. Inace, jedina poznata vrsta otrovne ptice (Pitohui dichorus) takodje je naoruzana ovakvim otrovom, s tim sto se kod nje javlja u obliku homobatrahotoksina (razlika je u tri C atoma). Otrovnost je slicna, oko 3 mikrograma po kilogramu, primenjeno intravenski. Ova jedinjenja izazivaju spontanu aktivaciju i otvaranje kanala za natrijum, generisuci spontane nervne imulse...a to nimalo nije dobro. Tacno je da mogu da se apsorbuju preko koze jer su to steroidna jedinjenja koja lako prolaze kroz membrane. Po strukturi i efektima slicni su im alkaloidi iz cemerike (Veratrum album i V. nigrum). A meni je cemerika uginula, izgleda da joj ne odgovara beogradska klima.

Početnik baki022 (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano sve je otrov samo je pitanje doze

inace po profesiji DDD

Slične teme

1. Bilja Krstic
    Autor aleksandrica_k u forumu Muzika