Impresionizam i Postimpresionizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Serafim_L_FrolovxxPortrait_of_a_Woman_1959.jpg

Serafim Frolov (Russian, 1924-1971)

Ivan_Shishkin_1832-1898XXSunlit_Pines_1886.jpg


Ivan Shishkin (25.1.1832-20.3.1898) Ruski slikar.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Obozavam impresionizam.
Omiljeni slikari:
1.Edgar Degas(iako po meni nije klasican impresionizam,ali ipak ga svrstavaju u impresionizam)
6nmDegas.jpg

rehearsal.jpg

edgar-degas-two-dancers-v-85853.jpg

2.Monet
monet-venice.jpg

claude_monet_the_cliffs_at_etretat.jpg

Monet1.jpg

3.Renoir
renoir013.jpg

renoir005.jpg

http://3.***************/_4FaAvmJNRCY/TAsaleFc8UI/AAAAAAAACA4/68VTCrRkDQk/s1600/Renoir11.jpg
Interesantna anegdota vezana za ovu sliku:posto su monet i renoir slikali zajedno,u toku slikanja ove dve slike su se posvadjali,jel je monet mislio da ga je renoir kopirao(posto je slikao iza njega),a u stvarnosti su slikali isti motiv.Slike su skoro identicne,ali ipak renoirova deluje malo vise realisticnje.
Monet:
the_ship_painting_a_Claude_Monet_paintings_reproduction.jpg

Takodje slikali su jedan drugog:
renoir-monet-painting-at-argenteuil.jpg

4.Pisaro
p_040112_04663.jpg

3350.jpg

5.Pol Sezan:
cezanne.sl-apples.jpg

http://1.***************/__1-wg8Hrf-c/SYdyS53YZTI/AAAAAAAABPw/o0K2E2bfA5s/s400/Barnes+Cezanne+Compotier+Pitcher+and+Fruit+1892-94.jpg
gardanne.jpeg

Niko vise voca u zivotu nije naslikao od Sezana.:-)

Inace vodene su odlican medijum za impresionizam:
addae80f3c6a.jpg

watercolor.jpg


Meni je impresionizam omiljeni slikarski pravac posle Renesanse,i Magic realizma.
Kada kazem da mi se svidja mislim da bi,i sam slikao tako.
Zasto mi je omiljen?Prvenstveno zbog koristenja boja,na izuzetno izrazajan nacin.
Sam Monet je rekao da zeli da ljudi vide stvarne boje u prirodi,jer se koriste zagasite boje.
Stvari neizgledaju zivih boja na klasicno slikarstvu.

Po meni je pocetni realizam(Singer Saraget),spojio impresionizam,i renesansni oblik slikarstva.
Ljudi su radjeni realisticno u vidu oblika,a koristene su realisticne boje koze.(nemislim na hiper reamizam).

Ako gresim ispravite me.;)
 
Neverovatni slikari,jos veci ljudi. Ti impresionisti!
Slike ostavljaju bez daha! :D

Omiljeni,naravno Mone.

Claude_Monet,_Impression,_soleil_levant,_1872.jpg



http://4.***************/-d8Y2FdWZEn0/TbYZwtwPUZI/AAAAAAAAAis/S5UbdvcEib4/s1600/Monet_Gare+St++Lazar.jpg

A jako volim i Manea.

maximilian.jpg


Iako ova slika pripada vise realizmu nego impresionizmu,morao sam da iskoristim priliku da je okacim. Jedna mi je od omiljenih.
Sjajna simbolika u svakom detalju,i slika ima znacajnu i zanimljivu istorijsku pozadinu.
Ma fantasticni su svi! :super:
:bye:
 
Poslednja izmena:
Volim impresionizam, ali je cesto malo mutan, kao i ekspresionizam. ne znamzasto ljudi tako muljaju bojama po slikama, pa misle da je to lepo.

Pa ima dosta ljudi kojima je bas to lepo.:) (meni nije)
Pa po meni Pikaso slika poput 5-godisnjeg klinca(ako se izuzmu njegovi poceci),ali to se jako ceni.Mislim impresionizam naspram Pikasa je Realizam pa cak,i onaj najzamuljani.:)
Umetnost je umetnost.:)
Da interesantna stvar,a to mnogo ljudi nezna,a i nerazmislja o tome:mi svoj svet koji vidimo oko sebe stvaramo u nasim glavama.Svet uopste neizgleda tako.Da vidimo svet stvarno kako izgleda to bi vise licilo na apstrakciju nego na nas REALIZAM.
Interesantno da ono sto je nama realisticno,u stvarnosti je ograniceno.
Mi vidimo samo 0.02% sveta.:)
 
Impresionizam :heart:
Nisam sjajna sa rečima kada je umetnost u pitanju ( očima ne mogu dovoljno da nahvalim ali rečima ide teško).
Ali morala sam da dođem ..mali vid podrške za temu .

Nedavno je na History kanalu išao dokumentarac o impresionizmu...čula sam podeljena mišljenja no meni se svidelo...dalo je jednu finu dimenziju topline celom pokretu i mom već izgrađenom stavu o istom. Tako da ako neko želi, preporučujem da pogleda:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top