ODGOVORNOST

arttim

Zainteresovan član
Poruka
477
Koliko danas ljudi beze od raznih odgovornosti ???

Koliko ste spremni da ih prihvatite u zivotu (tice se bilo cega)?

Sta je sa poremecajem odgovornosti?


Tanja 8)
 
odgovornost je priznati da si chovek koji je sam odgovoran za svoje postupke... bez nekih zabrana, grehova i naredbi "vishnjih"... tanja, jel tebe neko nagovorio da postavish ovaj topic, ili je krenula svest da ti klija?
 
arttim:
nagovorio?????? :?

palo mi na pamet da nije bila ova tema pa evo.... 8)
nesto malo i o odgovornosti

E, Tanja prodana dusho. :P Koliko ti je Sorosh platio da trujesh ove nevine forumske dushice. :lol: :lol: :lol:

Ma, moram malo da prozivam one "pravomisljenike" sa teorijama za koje ne bi dao ni paru. ;)

Odgovornost. :lol: Najveca odgovornost je prema samome sebi. A, to zavisi od ciljeva koje si postavis. Ako nemas ciljeva, normalno - neces imati ni odgovornost za bilo sta.
 
arttim:
iluzionisti:

Pa ovo samo govori o tome koliko je zatrovana tvoja dusa… :(


8)

Ironija, devojko ironija. :lol: Prozivka je na racun nekih idiota sa politike, koji povremeno svracaju ovde. A, ne na tvoj. ;)

Moja dusa je zatrovana ludajama... 8) I uzivam u tome. :P
 
:arrow:

Naravno da je ljudski priznati da smo odgovorni za sve sto radimo, za sve izbore, odluke i takodje imamo odgovornost snositi posledice svojih postupaka…
To je ono sto neki zele da zaobidju…….niko nikoga ne tera da donosi neke odluke, tako da smo duzni tj odgovorni do kraja u tome…..
Dok neki sa poremecajem odgovornosti, pod izgovorom da su nesto ucinili pod necijim uticajem, kasnije zele da pobegnu od odgovornosti koje su se sami prihvatili.
Na primer , odgovornost prema porodici…Mnogi zele porodicu, ali kasnije se neodgovorno ponasaju, ili beze od odgovornosti koje sama porodica nosi…itd…
Kada se necega prihvatimo, mi smo odgovorni……
Takodje smo odgovorni u medjuljudskim odnosima….Ako zelimo prijateljstvo, i tada imamo odredjenu meru odgovornost prema prijatelju…

I bez obzira u sta verujemo i na koji nacin, uvek smo sami odgovorni za svoje postupke…..
Iako je popularan trend tipa “on je kriv” zato sto smo tako postupili….i tipicno prebacivanje odgovornosti na nekoga ukoliko nam nesto ne uspe ili nismo zadovoljni ishodom...

Takodje neki pribegavaju da se izgovaraju za svoje postupke….ali ipak uvek smo sami krivi ukoliko nam neko nesto nametne, ili ako poslusamo neki autoritet, to ne umanjuje nasu odgovornost.

Ali sve vise smo svedoci ponasanja bez odgovornosti, postoje ljudi sa izrazenim poremecajem odgovornosti…..Sta mislite o tome? Ko je kriv za to? Vaspitanje? Drustvo? Religija? Ili mi sami?
U kojoj meri autoriteti uticu na formiranje odgovornosti kod nas?



Tanja 8)
 
arttim:
:arrow:
U kojoj meri autoriteti uticu na formiranje odgovornosti kod nas?

Ne priznajem nametnute autoritete. A drustvo nam namece autoritete sa svih strana. :x Porodica je jedini autoritet koji priznajem. I to donekle.

Sve ostalo su vestacke tvorevine koje nisu vredne paznje.
 
iluzionista:
Ne priznajem nametnute autoritete. A drustvo nam namece autoritete sa svih strana.

Tacno, nametnuti autoriteti mogu biti opasni......
Takodje drustvo nam nazalost namece pogresne autoritete, stoga je i prisutan poremecaj odgovornosti kod ljudi kao odraz toga ili bunta zbog toga..

8)
 
Kako je tanja definisala odgovornost , to se više graniči sa vizionarstvom...

Odgovornost jeste neka predikcija posledica svojih postupaka , ali onda treba da bude jasno da većina NEMOŽE DA BUDE ODGOVORNA.
Odgovornost bi onda trebalo da bude shvaćena kao uskladjenost svog ponašanja sa svojim mogućnostima, i da se u skladu sa tim mogućnostima čovek kreće izmedju predikcije svojih postupaka i poslovnosti tj. doslednog izvršavanja svog zadatka...
-----------------------------------------
Žalosno je što u Srbiji većina smatra da je pripadnik prve kategorije ljudi , ne shvatajući da su SVI ponekad pripadnici i jedne i druge kategorije ljudi....
-------------------------------------------
U naprednom društvu , ljudskom ili pčelinjem , uvek postoje trenuci kad je svaka jedinka samo POSLOVNI izvršilac neke radnje i tada je KRITIČNO samo URADITI postavljen zadatak.

Od malog se dobrim razvojem može dobiti veliko i snažno .... zato poslovnost pa samo neki i odgovornost......
 
iluzionista:
arttim:
nagovorio?????? :?

palo mi na pamet da nije bila ova tema pa evo.... 8)
nesto malo i o odgovornosti

E, Tanja prodana dusho. :P Koliko ti je Sorosh platio da trujesh ove nevine forumske dushice. :lol: :lol: :lol:

Ma, moram malo da prozivam one "pravomisljenike" sa teorijama za koje ne bi dao ni paru. ;)

Odgovornost. :lol: Najveca odgovornost je prema samome sebi. A, to zavisi od ciljeva koje si postavis. Ako nemas ciljeva, normalno - neces imati ni odgovornost za bilo sta.


Što rek'o Slobo Rumeni, ulazeći u helikopter za Hag !!!
 
arttim:
Koliko danas ljudi beze od raznih odgovornosti ???

Koliko ste spremni da ih prihvatite u zivotu (tice se bilo cega)?

Sta je sa poremecajem odgovornosti?


Tanja 8)

Mislim da je najbitnije da svako shvati da je njegov zivot samo u njegovim rukama i da je spreman da se nosi sa takvom vrstom odgovornosti, a ne da svoje neuspehe pripisuje drugima, sudbini i sl.
 
arttim:
Koliko danas ljudi beze od raznih odgovornosti ???

Koliko ste spremni da ih prihvatite u zivotu (tice se bilo cega)?

Sta je sa poremecajem odgovornosti?


Tanja 8)
Tanja, imaš celu jednu temu u kojoj se pojam "slobode" poredi sa ukidanjem odgovornosti.
Pa ti vidi koliko ko beži od nje... :roll:
 
krvolok:
iluzionista:
arttim:
nagovorio?????? :?

palo mi na pamet da nije bila ova tema pa evo.... 8)
nesto malo i o odgovornosti

E, Tanja prodana dusho. :P Koliko ti je Sorosh platio da trujesh ove nevine forumske dushice. :lol: :lol: :lol:

Ma, moram malo da prozivam one "pravomisljenike" sa teorijama za koje ne bi dao ni paru. ;)

Odgovornost. :lol: Najveca odgovornost je prema samome sebi. A, to zavisi od ciljeva koje si postavis. Ako nemas ciljeva, normalno - neces imati ni odgovornost za bilo sta.


Što rek'o Slobo Rumeni, ulazeći u helikopter za Hag !!!

Svako ima svoje ciljeve... Pa i on. :x

Mislio sam na ono besciljno lutanje...
 
Odgovornost proizilazi iz svega onoga na sta imamo ili smo mogli da imamo uticaj, pozitivan ili negativan. Na nama je da odaberemo, mislimo, da li smo za rezultat naseg delovanja ili nedelovanja odgovorni ili ne, a ako i jesmo, u kolikom procentu. Od odgovornosti se ne moze pobeci. Niko ne moze da kaze da nikada nije bio odgovoran, jer bi to znacilo da nije ni postojao. Uvek odbijati odgovornost znaci negirati zivot. Ako ne za nesto drugo, onda si bar odgovoran za to sta jedes, sto si ziv, a tu odgovornost ne moze niko da izbegne .... kad tad doci ces u situaciju da biras... cim biras.. odgovoran si...
 
:D

Naravno da nisam ni slucajno odgovoran za svoj zivot. Nisam imao ni delic odgovornosti, niti sam odlucivao da cu biti i kada cu biti rodjen.

Ako se misli da imamo odgovornost kako i na koji nacin zivimo svoj zivot, onda je to nesto sasvim drugo. U tom slucaju imamo veliku odgovornost!

:D
 
ja bih da pobegnem od odgovornosti jer me opterecuje,htela bih da budem malo opustena ali bas taj osecaj mi ne da mira.htela bih da kazem "bas me briga" ali ne mogu,osecaj odgovornosti me posle muci i moram da uradim to sto moram
 
odgovornost je obrnuto srazmerna reaktivnosti..ili kako je covek "event driven" bice..na neku situaciju na koju naidje moze imati odgovor na istu ili reakciju na istu..s tim sto emocionalna reakcija znaci da je covek nesposoban da se suoci sa situacijom i da na nju adekvatno odgovori svojim delovanjem..
odgovornost odnoson sposobnost davanja odgovora na situacije umesto reakcija na iste je prosizvod one ljudske osobine koja nas je i izdvojila iz ostalih zivotinjskih vrsta i dovela do civilizacije..a to je sposobnost da se analizira situacija ..donesu odluke i da se iste sprovedu u delo..a to je sposobnost koju ima svako ljudsko bice ali nije svako ljudsko bice podjednako sposobno za koristenje iste..

uostalom i ceo sistem obrazovanja je ustrojen na upumpavanju nekih znanja ljudima ali bez obuke u nacinima njihove upotrebe..pa tako umesto da obrazovni sistem proizvodi sposobne ljude za nosenje sa svakakvim situacijama..proizvodi ljude koji su prepuni svakakvih znanja koja ne umeju da upotrebe jer ih tome niko nikada nije ni ucio ..

pa tako umesto da imamo ljude sa visoko istancaniom osobinom analize odlucivanja i delovanja sto bi trebalo da bude svaka jedinka koja je prosla kroz obrazovni sistem..imamo sta?

masu visokoobrazovanih ali potpuno nesposobnih ljudi..sto u sustini nije njihova direktna krivica ali bice njihova ako na isti nacin obrazuju sledece generacije koje za njima dolaze..

wake up!
 
Au kolka filozofija
Odgovorna sam, ali to uvek moze i bolje
Naravno, nikad necu postati toliko odgovorna da prestanem da osecam da mi fali jos malo tj. ostacu max opustena po svim pitanjima do momenta do kada sam primorana da reagujem ili preuzemem odgovornost, a dugo mi je trebalo da to shvatim...kao nesto sto mi sasvim odgovara
 

Slične teme


Back
Top