ko je autor ove slike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
слика ме прво подсећала на њиве :D
чини ми се да је то тканина (у доњем левом углу као да је крпљено :lol:)
оно горе ми изгледа налепљено, а можда је и насликано на тканини
можда је колаж...
...а можда нека арапска уметност :lol:
Сликарство је, као и у већини исламских уметности, служило за јасне сврхе. То је обично била уметност илустрације арапских књига, која се развила из багдадске школе рукописне илустрације 13. века, а обожавали су је и отомански (турски) владари за које се уводи портрет и израженија људска фигура. Научне илустрације су по правилу линијске, а колористичке профане слике су наивне, с декоративним елементима пејзажа (кинески утецај) и две до три приказане монументалне фигуре. Персијски утицај представља осликавање минијатура, на кинески начин увођење емоција, а комплексност композиције је карактеристика нове школе.
Облик декоративне уметности била је и израда кожних корица за књиге с геометријским узорима. Први примерци су били обрађивани и рељефни, каснији позлаћени, а од 16. века и глазирани.
...а можда је неком само било досадно па је направио тако нешто z:lol:
 
Ma i ja sam toga misljenja ali kao prvo mislim da ovo nije djelo nekog fotografa,kao drugo u donjem delu(belo) ove slike je umetnuta(za ram) slika jedne osobe a trece mislim da ova slika ocigledno ima neku namenu,koju?Najvaznije, sta je u gornjem levom uglu slike?

Meni je taj levi ugao najpre privukao pažnju. Slika u celini mi deluje mi potpuno sablasno (moguće da je zbog osvetljenja), ali taj ugao naročito. Bezmalo, liči mi na nekakvu tkaninu rasečenu nožem ili nekom sličnom alatkom.
 
Na opciji google pictures imate mogućnost da ' pretražujete Google pomoću slike' - ikonica izgleda kao mali fotoaparat i nalazi se odmah u search prozorčiću:) Možete tu kopirati adresu linka slike ili pak uploadovati fotku sa kompa! Onda vam Google izlista sve adrese gde se ta slika može naći i asocijacije na tu sliku..ponekad je potrebno još malo pretraživanja po tim linkovima lai uglavnom on to sve odmah poveže:)
Drago mi je što sam pomogla;)
 
Na opciji google pictures imate mogućnost da ' pretražujete Google pomoću slike' - ikonica izgleda kao mali fotoaparat i nalazi se odmah u search prozorčiću:) Možete tu kopirati adresu linka slike ili pak uploadovati fotku sa kompa! Onda vam Google izlista sve adrese gde se ta slika može naći i asocijacije na tu sliku..ponekad je potrebno još malo pretraživanja po tim linkovima lai uglavnom on to sve odmah poveže:)
Drago mi je što sam pomogla;)
-----------------------------------------------------------------------
Ovo je genijalno! Nisam znala za ovu funkciju,a sada je cesce mogu koristiti.Mnogo hvala i pozdrav!
 
attachment.php


Znate li ko je ovo naslikao i kako se slika zove?
 
Imam jednu sliku, neznam njeno poreklo ni ko je autor. Ako moze neko da mi pomogne da saznam njeno poreklo i kolika joj je vrednost bila bih mu zahvalna. Na njoj je potpis autora, ali neznam kako da ga nadjem.
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top