ko je autor ove slike

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
evo grafike

pletilja umanjena.jpg
 
Pozdrav, potrebna pomoć oko ove dve slike. Skoro sam ih pronašao, pa me zanima
koja i čija dela su u pitanju?
Treća koja je bila sa njima je imala potpis pa sam je pronašao (Maurice Utrillo - St Romaine Quarter), ali ove dve :think:?

i da, u pitanju su reprinti :)
 

Prilozi

  • A1.jpg
    A1.jpg
    36,3 KB · Pregleda: 13
  • A2.jpg
    A2.jpg
    29 KB · Pregleda: 14
Ova levo (ulica) je rad Morisa Vlamenka (Maurice de Vlaminck),a desna mi lici na nesto iz bretanjskog perioda Pola Gogena,ali nisam sigurna, ne vidi se najbolje.Eto imas bar 50% odgovora!:bye:
(Naziv slike je Thatched cottages at the Roadside)
 
Poslednja izmena:
Mene zanima naziv jedne slike Paje Jovanovica. Slika se nalazila u galeriji SANU kada je bila izlozba P. Jovanovica. Mislim da je bila pored slike Ranjeni crnogorac. Ranjeni Crnogorac je bio levo a ta slika desno na jednom zidu. Preko puta je bila slika Krunisanje Dusana. Slika je bila nesto kao akvarel i sva u zelenom i prikazivala je modernu vojsku u jurisu( znaci nije furor teutonicus)

Zna li neko?
 
Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc oko ovo slike.Stara je, kod nas je minimum oko 20 godina kada je kupljena.Nije kupljena direktno od autora, mozda je i strani slikar.Ima potpis dosta citak ali nepoznat meni.Ne znam vise nista sem da je lepa :) Neko da mi pomogne na bilo koji nacin?
Unapred hvala!



potpis

 
Mozes li mi reci nesto o tom Carlu posto ne mogu na netu nista da nadjem, ne znam kako da ti posaljem pvt poruku, kao da nema ta opcija kod tebe na profilu.Cisto da mi kazes sta znas ti jer kad guglam izadju samo neke reprodukcije od njega cak nema ni biogrfija...
 
Ma i ja sam toga misljenja ali kao prvo mislim da ovo nije djelo nekog fotografa,kao drugo u donjem delu(belo) ove slike je umetnuta(za ram) slika jedne osobe a trece mislim da ova slika ocigledno ima neku namenu,koju?Najvaznije, sta je u gornjem levom uglu slike?
 
Poslednja izmena:
Pa moglo bi se reci ali nije zabranjeno i nije kaznjivo jer ta osoba mi je sumnjiva na neki nacin.Shvatam ja da neko stavi recimo sliku ikone (vjernik) pa neku drugu sliku bilo koje tematike to bi mi bilo normalno,medjutim ovo mi izgleda malo uvrnuto pa zato trazim odgovor na forumu
 
Po meni sta je bitno na ovoj fotografiji je ta zavesa koja kada se malo bolje udubite u gledanje ima obrise lice nekog starca sa brkovima, a ova slika ili ogledqalo sta god u pozadini, po meni vuce na neki istognjačku kulturu, sto u ovom slucaju povećava mističnost cele kompozicije. Meni je ova fotografija prvo bila fuj , ali kada se malo bolje proanalizira ipak ima neku pricu
Nadam se da sam ti pomogao :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top