kako

aleks92:
kako da stvorim svoj program

Kakvo je to pitanje?

Pa krenes da ucis programiranje i polako sklapas kockice i osvajas cake, a program treba da stvoris prvo u glavi, da smislis sta hoces da napravis, pa da vidis kako ces da to uradis, i na kraju da ga samo izriljas.
 
aleks92:
kako da stvorim svoj program
Vidi decko ovako:
1. Sa tvojih 12 godina je taman vreme da uzmes neku knjigu u sake i da pocnes da ucis neki programski jezik.
2. Programi se ne "stvaraju" programi se "pisu"
3. Ako si stvarno odlucio da se bavis programiranjem, ceka te mnogo rada i mnogo ucenja, ali se isplati. Znanja nikad dovoljno, mladih strucnjaka za ovu napacenu zemlju nikad dovoljno.

Dakle, u knjizaru, nabavi na primer knjigu za C++ , sedi i pocni. Redom. Tabiri. Pokusavaj, testiraj prema primerima. Radi.
Nakon nekog vremena shvatices tek da je to prilicno siroka materija, ali ti garantujem zadovoljstvo stecenim znanjem.

Pozdrav i dobrodosao u cyber-svet :)
 
Prvo nauci Pascal, to ce ti pomoci da shvatis o uslovnim selekcijama(IF...THEN, FOR...TO,...). Kad savladas ovaj jezik, predji neki jaci jezik(izaberi kako ti odgovara).
Pozdrav!
 
Evo primera.
Ja sam poceo da ucim programiranje od svoje 8 god.
Prvi jezik koji sam naucio jeste Basic.
Zatimn sam naucijo Paskal.
Pa onda C/C++.
Pa Asembler.
Pa HTML,DHTML,XML.
Pa Delphi.
Pa Perl.
Pa Java.
I nakraju PHP.
Sve sam to naucijo za 10 godina.
--
Moj savet:
C/C++ i Java uci.

I nikad ne pravi crva,trojanca i virus jer kad ih napravis retko kad mozes da sakrijes trag.
AV OK?
 
odgovor je C ili Paskal
al po meni C
pa onda C++ (uostaloim to ce doci samo po sebi) a onda sve ostalo ide kao podmazano, jer svi programski jezici lice donekle jedni na druge....
 

Back
Top