Koja je borilacka vestina "naj..."

Pa u cemu je bre razlika izmedju kickboxa, tajlandskog boxa i tekvandoa?? Vec treci put sugerisem da mi odgovorite. I konkretno brate, sta je dozvoljeno u kick a sta ne u tajlandskom i tekvandou. Planiram da upisem neki bo.sp.

Pazi ovako,borilacki sportovi nisu nastali jer je nekome bilo dosadno,pa ajde sad ja cu da izmislim ovo a ostali ce me kopirati.Svaki sport vuce korene iz davnina i ima svoju filozofiju,nacin borenja i pravila koja su usavrsavana vremenom.
Taekwondo recimo prati savrsena koordinacija pokreta i kruznih visokih udaraca nogom,kick boks udaracke tehnike kombinovane udaranjem nogama,low kick,high kick,udarci u telo.Tajlandski boks ima cuveno letece koleno,sto u drugim vestinama(izuzev MMA) nema.Nisam trenirao sve pa da mogu da ti objasnim u detalje,jer po tvojim prohtevima ovde bi trebalo da se skupe svi majstori tebi "istih" sportova i da svako iznese definiciju.
Zamisli odes na dzudo a radis po pravilima rvanja?Ili obrnuto.Verovatno bi te posle 2 treninga izbacili iz kluba.
Prvenstveno borilacke vestine su stanje uma i duha,njima podizes svest na visi nivo.Ne mozes trenirati boks a razmisljati kao karatista.
 
Pazi ovako,borilacki sportovi nisu nastali jer je nekome bilo dosadno,pa ajde sad ja cu da izmislim ovo a ostali ce me kopirati.Svaki sport vuce korene iz davnina i ima svoju filozofiju,nacin borenja i pravila koja su usavrsavana vremenom.
Taekwondo recimo prati savrsena koordinacija pokreta i kruznih visokih udaraca nogom,kick boks udaracke tehnike kombinovane udaranjem nogama,low kick,high kick,udarci u telo.Tajlandski boks ima cuveno letece koleno,sto u drugim vestinama(izuzev MMA) nema.Nisam trenirao sve pa da mogu da ti objasnim u detalje,jer po tvojim prohtevima ovde bi trebalo da se skupe svi majstori tebi "istih" sportova i da svako iznese definiciju.
Zamisli odes na dzudo a radis po pravilima rvanja?Ili obrnuto.Verovatno bi te posle 2 treninga izbacili iz kluba.
Prvenstveno borilacke vestine su stanje uma i duha,njima podizes svest na visi nivo.Ne mozes trenirati boks a razmisljati kao karatista.

Da li si ti majstor bv? odakle potice kikbox i tekvando?
 
Ne mogu da verujem kakv lik :eek:
Svi koji su mu odgovorili, odgovaraju mu isto: NE POSTOJI NAJ B.VEŠTINA. Svaka je dobra ali ne za svakog. A on opet isto. Postavlja se pitanje ko je sada ovde lud on ili mi. Na 71 komentar tema ima 720 pregleda znači 650 puta niko nije mogao da odgovori na to pitanje. On opet isto... e samo sada ja znam ko ovde nije normalan.

Dejane počni nešto da treniraš, ali što pre. Da si pre osam dana tražio neki klub umesto da visiš na forumu već bi nešto našao (ja sam za ovo vreme imao 6 treninga).

Moderator bi trebao što pre da zaključa ovu temu!
 
Po meni nije bitna vestina koju god da izaberes naucices da blokiras i zadas udarce samo je pristup drugaciji i naziv tih blokova i udaraca, mnogo je bitno naci dobrog trenera koji ima dobar pristup vestini i zna kako da ti prenese svoje znanje

Znam to za trenera, spomenuo je neko ovde. Pa, svi su treneri isti, odnosno svaki trener se trudi da mu ucenik nauci vestinu koju poducava.
 
Taekwondo potiče iz Koreje. Nastao je spajanjem veština taekyon i subbak ( za drugu veštinu proveri ). Tae - peta, kwon - pesnica, do - put, metod; put pesnice i pete. Nominalni osnivač taekwondoa, kakvog ga danas znamo jeste general Choi Hong Hi ( recimo kao što je u judou Nagoro Kano ). Taekwondo je ustanovljen 1955. Po ustanovljenju ove borilačke veštine, taekwondo se uvodi kao obavezna borilačka veština kod Korejske vojske ( koje korejske vojske, da li severne i južne, to stvarno ne znam ). Choi Hong Hi je ako se ne varam bio državljanin Sev. Koreje, tako da kao odgovor na taekwondo koji je on formirao, formira se ' 60 - ih godina u Južnoj Koreji taekwondo WTF, dok je Gen. Choi Hong Hi bio predsednik ITF. Ova podela je ostala i do dana današnjeg na snazi. Prema nekom ličnom viđenju i iskustvu taekwondo WTF je više sportski ( pri tom bih zamolio one koji treniraju WTF, da se odmah nađu uvređenim ), ali ne bih umanjio značaj i funkciju njihove tehnike. WTF taekwondo ne koristi ruke u sparingu. ITF koristi. Nažalost svedoci smo ovog surovog vremena, kada neke sile iz određenih razloga i interesa kroje sudbinu koga god stignu, pa tako i taekwondoa. Taekwondo ( WTF ) je uveden kao borilački sport / veština na OI u Sidneju 2000. dok ITF nije. Što se tiče WTF taekwondoa, to se raspitajte kod nekog informisanijeg od mene. Što se tiče ITF taekwondoa, za sada nažalost ( bar što se tiče većih gradova ), imamo ga samo u Novom Sadu i Subotici, Novi Sad ( Zmaj Jovina Gimnazija ) i Subotica ( Radijalac i Teslino ).

Srdačan pozdrav :)
 
Taekwondo potiče iz Koreje. Nastao je spajanjem veština taekyon i subbak ( za drugu veštinu proveri ). Tae - peta, kwon - pesnica, do - put, metod; put pesnice i pete. Nominalni osnivač taekwondoa, kakvog ga danas znamo jeste general Choi Hong Hi ( recimo kao što je u judou Nagoro Kano ). Taekwondo je ustanovljen 1955. Po ustanovljenju ove borilačke veštine, taekwondo se uvodi kao obavezna borilačka veština kod Korejske vojske ( koje korejske vojske, da li severne i južne, to stvarno ne znam ). Choi Hong Hi je ako se ne varam bio državljanin Sev. Koreje, tako da kao odgovor na taekwondo koji je on formirao, formira se ' 60 - ih godina u Južnoj Koreji taekwondo WTF, dok je Gen. Choi Hong Hi bio predsednik ITF. Ova podela je ostala i do dana današnjeg na snazi. Prema nekom ličnom viđenju i iskustvu taekwondo WTF je više sportski ( pri tom bih zamolio one koji treniraju WTF, da se odmah nađu uvređenim ), ali ne bih umanjio značaj i funkciju njihove tehnike. WTF taekwondo ne koristi ruke u sparingu. ITF koristi. Nažalost svedoci smo ovog surovog vremena, kada neke sile iz određenih razloga i interesa kroje sudbinu koga god stignu, pa tako i taekwondoa. Taekwondo ( WTF ) je uveden kao borilački sport / veština na OI u Sidneju 2000. dok ITF nije. Što se tiče WTF taekwondoa, to se raspitajte kod nekog informisanijeg od mene. Što se tiče ITF taekwondoa, za sada nažalost ( bar što se tiče većih gradova ), imamo ga samo u Novom Sadu i Subotici, Novi Sad ( Zmaj Jovina Gimnazija ) i Subotica ( Radijalac i Teslino ).

Srdačan pozdrav :)

Imamo ga sad i u Somboru, Loznici, Beogradu, verovatno uskoro i u Zaječaru :)
Takođe smo na pragu ulaska u Sport Accord, pa se može očekivati da će u naradnih 5 OI ući i tamo. Za sve to, kao i za da bi savladali svaku BV, treba jako puno odricanja, vremena i truda.
 
Taekwondo potiče iz Koreje. Nastao je spajanjem veština taekyon i subbak ( za drugu veštinu proveri ). Tae - peta, kwon - pesnica, do - put, metod; put pesnice i pete. Nominalni osnivač taekwondoa, kakvog ga danas znamo jeste general Choi Hong Hi ( recimo kao što je u judou Nagoro Kano ). Taekwondo je ustanovljen 1955. Po ustanovljenju ove borilačke veštine, taekwondo se uvodi kao obavezna borilačka veština kod Korejske vojske ( koje korejske vojske, da li severne i južne, to stvarno ne znam ). Choi Hong Hi je ako se ne varam bio državljanin Sev. Koreje, tako da kao odgovor na taekwondo koji je on formirao, formira se ' 60 - ih godina u Južnoj Koreji taekwondo WTF, dok je Gen. Choi Hong Hi bio predsednik ITF. Ova podela je ostala i do dana današnjeg na snazi. Prema nekom ličnom viđenju i iskustvu taekwondo WTF je više sportski ( pri tom bih zamolio one koji treniraju WTF, da se odmah nađu uvređenim ), ali ne bih umanjio značaj i funkciju njihove tehnike. WTF taekwondo ne koristi ruke u sparingu. ITF koristi. Nažalost svedoci smo ovog surovog vremena, kada neke sile iz određenih razloga i interesa kroje sudbinu koga god stignu, pa tako i taekwondoa. Taekwondo ( WTF ) je uveden kao borilački sport / veština na OI u Sidneju 2000. dok ITF nije. Što se tiče WTF taekwondoa, to se raspitajte kod nekog informisanijeg od mene. Što se tiče ITF taekwondoa, za sada nažalost ( bar što se tiče većih gradova ), imamo ga samo u Novom Sadu i Subotici, Novi Sad ( Zmaj Jovina Gimnazija ) i Subotica ( Radijalac i Teslino ).

Srdačan pozdrav :)

Koliko se placa? I kako idu trenizi radnim danom?
 
Sto se tice premlacivanja, imas pravo, silovali su me

Covece pa tebi treba pampur a ne neka bv ili bs :) :) :) :)

Procitao sam sve i ne znam koja ti je misija ovde samo znam da dobro zezas ljude ovuda i da se ili bravis bezobrazan ili si bezobrazan,

Toliko klipova na youtube-u da im nema kraja, a ti ovde nasao razlog da vezbas kuckanje na tastaturi.
Drugo, samo na krstarici ima mali milion stranica za procitati a ne da malo ukljucis google pa da pogledas po ostalim forumima, ako te to stvarno interesuje, a ako ne nemoj ovo raditi, nije lepo...
 
Možda bude interesanto, Taekwondo hall of fame:

1. slika, obratiti pažnju pod osnivači TKD-a, ovde se stalno pominje samo Choi Hong Chi
2. slika, levo Miroslav Brežan (cro) WTF i Toni Nobilo (cro) ITF. Tada su vežbali ITF zajedno.
 

Prilozi

  • 171442_1881678966426_1374878082_32118075_5301345_o.jpg
    171442_1881678966426_1374878082_32118075_5301345_o.jpg
    23,9 KB · Pregleda: 13
  • 175233_1879106862125_1374878082_32113938_3524499_o.jpg
    175233_1879106862125_1374878082_32113938_3524499_o.jpg
    44,2 KB · Pregleda: 12

Back
Top