HIPNOZA -IZMENJENO STANJE SVESTI (svestnosti)
Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: HIPNOZA -IZMENJENO STANJE SVESTI (svestnosti)

Solunac R.
    Guest

Podrazumevano HIPNOZA -IZMENJENO STANJE SVESTI (svestnosti)

Pozivam sve one koji imaju ili su imali ozbiljne dodire i iskustva sa ovom temom.
    Mada hipnoza ne spada u domenu fantastike ali je za mnoge fantasticna nerealna i nedokuciva ipak bih je ostavio na ovom forumu.
    Lepo bi bilo kada bi se javile i pridodale koju rec osobe koje su i prakticno imale iskustva i dodire iz ove oblasti.
    Ako nemate teme ili diskusiju, mozete samo postaviti pitanje, na kome ce vam verujem neko na istom adekvatno i odgovoriti

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: HIPNOZA -IZMENJENO STANJE SVESTI (svestnosti)

Meni pricala Maja Mandic odavno o beogradskom "nindzi" koji je izmislio ultraljubicastu vodu ili tako vec neku glupost. E taj lik je jedno vreme hteo da postane hipnotizer. Naravno bio je bezuspesan sve dok jednom nije stvarno uspeo da hipnotise neku devojku ali onda nije uspeo da je vrati u normalno stanje. Caljda su zvali hitnu pomoc ili sta vec ali niko nije znao sta da radi dok nisu nasli nekog psihijatra koji je to umeo. Sve se to zbivalo oko 2-3 nocu. Kada je tako u pola noci probudjen stigao psihijatar rashipnotisao ju je a "nindzi" rekao da ce ga prebit iako cuje da je jos nekog hipnotisao
    Naravno, to je prica koju sam cuo, nisam bio direktni svedok dogadjanja...

Citat Original postavio Solunac R.
    Pozivam sve one koji imaju ili su imali ozbiljne dodire i iskustva sa ovom temom.
    Mada hipnoza ne spada u domenu fantastike ali je za mnoge fantasticna nerealna i nedokuciva ipak bih je ostavio na ovom forumu.
    Lepo bi bilo kada bi se javile i pridodale koju rec osobe koje su i prakticno imale iskustva i dodire iz ove oblasti.
    Ako nemate teme ili diskusiju, mozete samo postaviti pitanje, na kome ce vam verujem neko na istom adekvatno i odgovoriti

Guest

Citat Original postavio Gwydion
    ... Naravno bio je bezuspesan sve dok jednom nije stvarno uspeo da hipnotise neku devojku ali onda nije uspeo da je vrati u normalno stanje. Caljda su zvali hitnu pomoc ili sta vec ali niko nije znao sta da radi dok nisu nasli nekog psihijatra koji je to umeo. Sve se to zbivalo oko 2-3 nocu. Kada je tako u pola noci probudjen stigao psihijatar rashipnotisao ju je a "nindzi" rekao da ce ga prebit iako cuje da je jos nekog hipnotisao
    Naravno, to je prica koju sam cuo, nisam bio direktni svedok dogadjanja...
    Ehh da prica je vic u rangu dobre urbane legende.

Nego lepo covek rece nije tome mesto na SF-u vec pre na medicini posto je hipnoza odavno priznato alternativno terapeutsko sredstvo itd itd itd
    Nema tu nista opasno najgore sto moze nekome ko je hipnotisan da se desi je da, ako ga uvedu u duboku hipnozu, ZASPI i da se divno naspava i odmori

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Citat Original postavio Anonymous
    Nego lepo covek rece nije tome mesto na SF-u vec pre na medicini posto je hipnoza odavno priznato alternativno terapeutsko sredstvo itd itd itd
    A posto medicine nema, a najbliza njoj je zdravlje, bacicu je tamo pa neka rade sa ovoga sta god hoce.

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja se potpuno slazem sto je ovo prebaceno i apelovao bih na moderatore da naucnu fantastiku i filosofiju ociste od gluposti. Sve neke satanisticke teme, propagira se crni plamen naveliko, demoni Lucifer i slicne gluposti. Mislim, je li ova krstarica postala utociste za par umobolnih osoba koje nemaju gde drugde da isfuravaju svoje bolesne tripove o satanizmu?

Citat Original postavio Кулиража
    A posto medicine nema, a najbliza njoj je zdravlje, bacicu je tamo pa neka rade sa ovoga sta god hoce.

Početnik
    Učlanjen
    21.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Ja se potpuno slazem sto je ovo prebaceno i apelovao bih na moderatore da naucnu fantastiku i filosofiju ociste od gluposti. Sve neke satanisticke teme, propagira se crni plamen naveliko, demoni Lucifer i slicne gluposti. Mislim, je li ova krstarica postala utociste za par umobolnih osoba koje nemaju gde drugde da isfuravaju svoje bolesne tripove o satanizmu?

Najlakse se kritikuje ono sto se nezna i iz neznanja odbaci, ali kada bi ste stvarno nesto vise znali o toj pojavi ( koja vama samo iz vasih razloga nije dostupna)napustili bi ste svet fantastike i presli u realni svet logicnog razmisljanja.
    Zato ako niste u necemu potkovani, nemojte da trabunjate i da mesate stvari i pojmove i stim sebe pravite pametnim?

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

OK Solunac, ajde molim te objasni mi sta se to brka tu i ko ispada smesan?

Citat Original postavio Solunac R.

Najlakse se kritikuje ono sto se nezna i iz neznanja odbaci, ali kada bi ste stvarno nesto vise znali o toj pojavi ( koja vama samo iz vasih razloga nije dostupna)napustili bi ste svet fantastike i presli u realni svet logicnog razmisljanja.
    Zato ako niste u necemu potkovani, nemojte da trabunjate i da mesate stvari i pojmove i stim sebe pravite pametnim?

Podrazumevano

HIPNOZA NIJE NISTA ZAGONETNO. MOZEMO JE SLOBODNO SMATRATI MOGUCNOSCU KONCENTRACIJE. NA PRIMER KADA CITAMO KNJIGU MOZEMO SE SKONCENTRISATI U POTPUNOSTI I NECEMO CUTI KADA NAS NEKO ZOVE. TADA SE NALAZIMO U STANJU HIPNOZE. ZNACI DA SVAKO OD NAS SVAKODNEVNO BEZROJ PUTA UPOTREBI HIPNOZU. KORISTIMO JE ZA OBICNE STVARI KAO STO JE UCENJE, SLUSANJE MUZKE ILI NESLUSANJE NECIJIH PRIDIKA.

Aktivan član random_cloud_form (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2004.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

hipnoza, kao sto znamo, ne osamostaljuje osobu, vec samo povecava zavisnost prema onom ko je hipnotise.
    sve je to suprotno razvijanju slobode, autonomije, nezavisnosti licnosti kao ciljeva za koje se terapeut treba boriti. ali mislim da ima izuzetaka kada se i s njom treba pokusati.

jedan profesor nam je pricao kako je primenio hipnozu kod nekog decaka koji je imao oduzetost desne ruke, tj nije mogao da pomera ruku opste. do tada decak je slat kod neurologa koji su sumnjali da je po sredi neko nervno ostecenje, pretrpeo je silne bolne preglede itd, dok je profesor sumnjao na histericnu oduzetost, odnosno psihicki razlog.

i onda je uveo decka u stanje hipnoze, inace decku je nestao otac u ratu.
    posto mu je prvo izvrsio suzenje svesti rekao mu je da zamisli voz i oca kako odlazi vozom negde, a sebe kako ga ispraca na peronu. i posto se decko uneo u sve to, profesor koji je inace sjajan glumac i dramaturg, ga je uhvatio za levu ruku i dao mu naglo snaznu sugestiju napetim glasom kako voz upravo krece, otac je na prozoru vagona mase ti, a i ti mu mases, pozdravljas oca... i odjednom klinac je digao desnu ruku i poceo da mase...

tako da, sto se hipnoze tice, ne preferiram je, ali nikad ne reci nikad....

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

a da li bi pristao da budes hipnotisan?

Učlanjen
    30.03.2004.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

ne bih, a i, naravno, nije svaka osoba podlozna hipnozi...

Vragolasta Amfibija
    Guest

Podrazumevano

i ja sam o tome razmisljala...podvrgnula bih se tome samo da imam ozbiljnih psihickih problema...mada...skeptik sam u vezi toga.
    da je to tacno sto si gore reko?
    sta ako bi neko hteo mene da hiponotise i ja takodje bila voljna...u skladu sa mojom psihom koja moze da se protivi da neko drugi preuzme kontrolu,to mozda i ne uspe?
    da li to znaci da se moja nesvest u tom trenutku bori protiv moje svesti !!!!???

Učlanjen
    30.03.2004.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

pa ne znam tacno, tu ne vredi teoretisati, najbolje da probamo kako bi znali.

Početnik
    Učlanjen
    23.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

O hipnozi se mnogo prica,ali se u principu ne radi toliko cesto.Mnogu je primenjivati za to samo specijalno edukovani a ne svaki psihijatar/terapeut,i to u posebnim indikacijama.Nija svaka osoba dobar "kandidat" za hipnozu.U principu,pod hopnozom ne radis stvari koje inace ne zelis,tako da se uglavno koristi kod nekih neurotskih porremecaja tipa fobija,ili modifikovani vidovi hipnoze,tipa autogeniog treninga kod psihosomatskih poremecaja...Za vise informacija potrazite u za to specijalizovanim udzbenicima)
    Pozz

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano

Citat Original postavio KRV_MALOG_ZEKE
    HIPNOZA NIJE NISTA ZAGONETNO. MOZEMO JE SLOBODNO SMATRATI MOGUCNOSCU KONCENTRACIJE. NA PRIMER KADA CITAMO KNJIGU MOZEMO SE SKONCENTRISATI U POTPUNOSTI I NECEMO CUTI KADA NAS NEKO ZOVE. TADA SE NALAZIMO U STANJU HIPNOZE. ZNACI DA SVAKO OD NAS SVAKODNEVNO BEZROJ PUTA UPOTREBI HIPNOZU. KORISTIMO JE ZA OBICNE STVARI KAO STO JE UCENJE, SLUSANJE MUZKE ILI NESLUSANJE NECIJIH PRIDIKA.
    ma ne
    to se zove fokusirana pažnja
    ima i fluktuirajuća (to ej kad čuješ i sve sa strane)
    hipnoza je sranje
    koji će vam to moj?
    Čak i u USA se to radi samo u ekstremnim situacijama
    a ove je zemlja šarlatana.

btw. sugestija i autosugestija nemaju veze sa hipnozom
    kad meteš dosadne ljude na ignore svakako se nisi samohipnotisao!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.06.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Citat Original postavio random_cloud_form
    hipnoza, kao sto znamo, ne osamostaljuje osobu, vec samo povecava zavisnost prema onom ko je hipnotise.
    a zashto mislish da mi to znamo? o kakvoj zavisnosti govorish?

Slične teme

1. Izmenjeno stanje svesti
    Autor Uz Božju pomoć u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.08.2005., 23:12
  2. Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 08.11.2004., 15:51
  3. hipnoza
    Autor laminat u forumu Filozofija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.05.2004., 15:34
  4. Hipnoza i NLP