povredio sam ..

santa_claus

Početnik
Poruka
25
mladez pre jedno 3-4godine kad sam se brijao .. nije bilo nikakvih problema,svremena na vreme me malo zasvrbi ali nista strasno,uglavnom posle brijanja kad me celo lice malo svrbi .. ali ponekad se tu koza osusi i malkice isperuta (sto je bilo do pre pola god) i to sam resavao najobicnijom pomadom ..
Mladez nije promenio oblik niti boju,ostao je isti .. mada je recimo organizam odbacio taj malecki delic koji je bio povredjen pri brijanju) .. ima li razlike za brigu .. ?

thanx ..

nadam se da me necete ubedaciti .. :(
 
Mogu ti samo reci da mladezi koje povredimo cak pokazuju najmanju tendenciju prelaska u ozbiljan problem,u odnosu na druge faktore rizika.
Medjutim nadam se da ti je jasno da se prava dijagnoza ne moze postaviti prvo bez pregleda mladeza i dermoskopije.
Upravo zato jedini pravi odgovor mozes dobiti samo odlaskom kod dermatologa.
 
Imala sam mladez na vratu i kad god bih se fenirala,kacila sam ga...Jednom sam ga cak i toliko zakacila,da je poceo da krvari....Elem,sve se dobro zavrsilo,medjutim,taj maldez je poceo da mi raste i za jedno 2-3 god,porastao je od tackice do nokta na malom prstu ruke....Nije odjednom,to se desavalo postepeno i kada je pocelo da me pecka,svrbucka...otisla sam na Radioloski institut,kod maksilofacijalnog hirurga i on mi je istog trenutka,uz lokalnu anesteziju odstranio taj mladez.Rekao mi je da je najbolje skidati mladeze dok su jos u stanju mirovanja,nego kad se zacrvene,pocnu da se perutaju itd,tako da ti ja savetujem da odes da ga uklonis..Skinuces veliki teret sa svojih pleca,veruj mi.
Poz
 
Slazem se, sa mladezima se stvarno nije igrati: bilo bi najbolje da ti to neko pogleda (makilofacijalni hirurg ili onkolog, ako si u Bgdu - na KBC Bezanijaska kosa ima tzv. "Melanoma Centar" npr.) i da ti savet da li bi bilo dobro da se to odstrani. Mislim da nemas razloga za preveliku brigu, ali cisto preventivno - otidji na pregled.

Poz!
 
Ako radis privatno, mislim da je oko pedesetak evra ili nesto tome slicno - cini mi se da mi je skoro neko rekao da je radio.....ali zaista, mozes to jednostavno da uradis i u drzavnoj ustanovi, to je rutinska intervencija, radi se u lokalnoj anesteziji.
 
Ne!
Iz jednog jedinog razloga, mladez se uklanja po slojevima i nije moguce uraditi histopatoloski pregled.
Radiotalasi su bolji, uklone mladez, nema krvi,oziljka, i mladez se pregleda.
 
Ako uklanjas mladez uobicajenim hiruskim nacinom, dodjes, skinu ga, i ti za par dana opet dodjes da ti skinu konce.
Ako ga skidas kod privatnika radiotalasima, dodjes, skinu ga, i to je to.
 
Ja sam svoj mladez skidala na Institutu za radiologiju i hirurg koji mi je to radio,rekao mi je da se ni slucajno ne zezam da idem da mi privatno skidaju mladez,jer vecina klinika ne daje taj mladez na histopatoloski pregled....i jos mi je rekao da je najefikasnije da ga skinem pod lokalnom anestezijom,hiruskim putem,nikako laserom,jer moze doci do recidiva tj.moze da se povrati mladez,ali ovog puta u gorem obliku nego sto je bio(da mutira).
 
Pozdrav ljudi, jel moze neki savet ili preporuka od nekog ko je strucan ili vec malo vise upoznat sa ovakvim stvarima?
Pre 2 dana, nosio sam vuneni dzemper, koji mi je povredio mladez na vratu (nije u pitanju teska povreda, malo sam ga zakacio sa kragnom dok sam skidao dzemper, nije bilo krvarenja, gnoja i sl. osetio sam samo malo peckanje), bio je viseci, sitan i svetlo braon boje, nakon povrede, 3-4 sata videlo se crvenilo, nakon cega se stanjio i dobio crnu boju, a i dalje visi na jako tankoj niti.
Sada nakon 2 dana ne osecam nikakav bol, niti peckanje na tom mestu, samo sam uplasen zato sto se nalazi tacno tamo gde se obicno nalaze kragne i lancici. Lancice ne nosim iz tog razloga, a svaka majica koju obucem, dodiruje taj mladez, pa sam u strahu da se ne otkine. Ova 2 dana lepio sam flaster preko njega, naravno nisam ga zalepio sa sve cetiri strane, nego samo onako preventivno da ga kragna ne dodiruje.

Pitam se, sta bi bilo najbolje da uradim?
Da li je otklanjanje mladeza opcija koju bi mi preporucili i koliko je to opasno?

Hvala
 

Back
Top