ajde ljudi vi to znate...
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: ajde ljudi vi to znate...

Početnik
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano ajde ljudi vi to znate...

help, nek mi neko od svih kaže šta stvarno znači onaj znak tj nije baš znak ali svakom slučaju kad na ruci spustiš 2 srednja prsta a podigneš kažiprst i mali prst. znate ono na koncertima i to...da li ja to oznaka za punk ili rock i kako se zove .verovali ili ne u mojoj okolini to niko ne zna jer su sve fenseri a ja ne mog da se složim sa drugaricom ona misli jedno a ja drugo tako da heeeeeeelp

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: ajde ljudi vi to znate...

Sad ce opet neko ko me progoni po forumima da me napadne ali sta mogu. Diskusija postoji da se iznose i razmenjuju misljenja i informacije. Taj znak koji mozes da sretnes i u Alan Fordu gde kazu "evo ti rogi" je stari italijanski vesticiji (dakle pre-hriscanski) gest koji se zove "mano cornuta" i koji simbolise plodnost i predstavlja zastitu od urokljivog oka. Na Siciliji i na jugu Italije se uveliko zadrzao u onoj njihovoj dinamicnoj gestikulaciji rukama. Finese zavise od toga da li ruku pomeras vertikalno ili horizontalno i slicno, no to je mislim nebitno. Na sceni ga je, po nekima, prvi upotrebio Ozzy (po drugima Alice Cooper) i od tada je nezaobilazni deo heavy metal ikonografije.

Citat Original postavio lerekvin
    help, nek mi neko od svih kaže šta stvarno znači onaj znak tj nije baš znak ali svakom slučaju kad na ruci spustiš 2 srednja prsta a podigneš kažiprst i mali prst. znate ono na koncertima i to...da li ja to oznaka za punk ili rock i kako se zove .verovali ili ne u mojoj okolini to niko ne zna jer su sve fenseri a ja ne mog da se složim sa drugaricom ona misli jedno a ja drugo tako da heeeeeeelp

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Meni su dosta njih u Francuskoj prichali kako je to znak za djavola. I like it!!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

To bi trebalo da je znak za RAVE koliko ja znam...

Aktivan član winnetou (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio Tinar
    Meni su dosta njih u Francuskoj prichali kako je to znak za djavola. I like it!!!!
    i meni je sestra rekla da je to znak za djavola

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

To je dezinformacija koja je nastala u heavy metal krugovima i nista vise ...

Citat Original postavio Tinar

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano

U muzici,taj znak je prvi upotrebio "satanista" Ronnie James Dio,i to onda kada je zamenio Ozzy Osbourne u Black Sabbath.On je odgovoran za to sto se taj znak prosirio iskljucivo medju metal krugovima,a posle napustanja Black Sabbath,Dio,koji je fantasticni harizmaticni vokal i ziva legenda,nastavio je da koristi taj znak do dan danas i njemu se pripisuje da je on prvi upotrebio to.
    Inace,po njegovim recima,kada je usao u Black Sabbath koji su uvek pa i danas,koristili satanisticke simbole,Dio je resio da unese nesto svoje i ovim upotpunio kolekciju mracnjastva Black Sabbath.
    Za neupucene,pogledajte i druge crteze sa omota albuma,singlova,ili sa koncerata sta su sve Black Sabbath koristili,a i Dio naravno.
    Ozzy i njegovo statiranje u Black Sabbath je iskljuceno iz svega ovoga.

Početnik
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

e ljudi hvala vam mnogooooooooo

Početnik
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    U muzici,taj znak je prvi upotrebio "satanista" Ronnie James Dio,i to onda kada je zamenio Ozzy Osbourne u Black Sabbath.On je odgovoran za to sto se taj znak prosirio iskljucivo medju metal krugovima,a posle napustanja Black Sabbath,Dio,koji je fantasticni harizmaticni vokal i ziva legenda,nastavio je da koristi taj znak do dan danas i njemu se pripisuje da je on prvi upotrebio to.
    Inace,po njegovim recima,kada je usao u Black Sabbath koji su uvek pa i danas,koristili satanisticke simbole,Dio je resio da unese nesto svoje i ovim upotpunio kolekciju mracnjastva Black Sabbath.
    Za neupucene,pogledajte i druge crteze sa omota albuma,singlova,ili sa koncerata sta su sve Black Sabbath koristili,a i Dio naravno.
    Ok,ok pametan si,ali zasto 'statiranje'?Ozzy je legenda...

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Hvala na ovoj informaciji. Ozzy ili Dio, lako se zabuniti ...

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath

Slične teme

1. ajde mi ljudi pomozite/krstarica pricaonica....
    Autor ->ShadowWarrior<- u forumu Arhiva
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.02.2008., 17:35
  2. AJDE POMAGAJTE LJUDI!!!
    Autor demion u forumu Hardver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.04.2005., 08:33
  3. ajde ljudi pomozite
    Autor u forumu Škole
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 02.03.2005., 15:41
  4. Odgovora: 12