stetnost za coveka

ignis

Zainteresovan član
Poruka
411
Da li ima nekih dokaza u vezi mobilnih da stete zdravlju? Posto trazio sam po netu i jedni kazu da ne steti , drugi da steti, a treci malo.
Jedni kazu zraci, drugi ne zraci, a treci kazu da zraci ali nedovoljno da nanese neku stetu. Kakva su vasa iskustva sa tim. Da li ste culi nesto zanimljivo i korisno?
 
nisam cuo vec sam citao, kako je jedan hteo da tuzi zato sto je imao tumor na mozgu i mislio je da je od telefona, a i citao sam da je jednoj devojci mnogo stetilo nije mogla da bude u istoj sobi gde je i telefon, jer joj to zracenje preterano smetalo
 
Morace da prodje jos mnogo godina da bi se definitivno dokazalo da li je stetan ili nije. Otprilike kao i sa cigarama do skoro se polemisalo jesu-nisu i evo sad na svakoj kutiji MORA da pise da su stetne za zdravlje. Cim se polemise oko zracenja mobilnih znaci da ima necega ali mislim da ce nauka oticii dalje pa da ce se (ako je to istina da zrace) to veoma lako resiti. :wink:
 
Ako sam ja dobro shvatio stvari koje sam do sada procitao radi se o sledecem: mobilni telefoni rade na principu mikro-talasa. Ovi u sustini ne predstavljaju neko stetno zracenje tipa radio-aktivnog ali uticu na zagrevanje organskih materija (belancevine, masti itd.)sto je i dovelo do nastanka mikro-talasnih peci.E sad, vrsena su neka merenja gde je pokazano da stvarno treba dosta dugo drzati mobilni na uvetu pa da dodje do odredjenog zagrevanja mozga :? onoga ko razgovara. Zato je mozda dobro sve sto moze da se zavrsi SMS-om, MMS-om ili e-mail-om a razgovor bas ako mora. Na taj nacin drzimo telefon dalje od glave. :idea:
Vrsena su i merenja oko baznih stanica za mobilnu telefoniju i navodno mikro-talasi dok dodju u dodir sa tlom (stanice su uglavnom negde visoko) izgube dovoljno od svog intenziteta.
Uglavnom,rezultati takvih istrazivanja uvek zavise i od toga ko koliko uleti para.Ako mob.operateri i proizvodjaci mob.tel. dobro "podmazu" jos ce nama telefoni i blagotvorno da uticu na Zdravlje. :wink: :D
 

Back
Top