sanskrit

pa kad su svi deo iste porodice jezika:

indoeuro.tree.jpg
 
Pa dobro. Ima sa svakim jezikom, odnosno u svakom možeš naći nešto slično sa sanskritom. Cigani govore jezik dosta sličan sanskritu na primer. Imao sam čak i neki mini rečnik...
 
Nista tu nije novo. ja govorim sanskrit. Imas povezanost sa svim indoevropskim jezicima i on se uzima kao protoindoevropski jezik. Inace, najvise slicnosti ima sa slovenskim i latinskim jezikom, mada germanski jezici su doziveli najpravilnije glasovne promene u odnosu na sanskrit.
Jednostavno: kupiti, comprare - rumunski cumpi, kaufen (koopen hol.) ti lepo govore i medjusobnim vezama. :)
 
Nista tu nije novo. ja govorim sanskrit. Imas povezanost sa svim indoevropskim jezicima i on se uzima kao protoindoevropski jezik. Inace, najvise slicnosti ima sa slovenskim i latinskim jezikom, mada germanski jezici su doziveli najpravilnije glasovne promene u odnosu na sanskrit.
Jednostavno: kupiti, comprare - rumunski cumpi, kaufen (koopen hol.) ti lepo govore i medjusobnim vezama. :)

Šta,ti si u srodstvu sa Tolkinom !!! :roll:
 
OK MODERNA SMARAS SA TOVIM SVEZNANJEM,OBRUKCES SE JEDNOM BOLJE DA TI MI LEPO KAZEMO OVDE DA NIJE MOGUCE GOVORITI SVE JEZIKE, MOGUCE JE GOVORITI OD SVIH NEKU OSNOVU MOZDA IH RAZUMES SVE ALI TO NE ZNACI DA IH MOZES I SVE LEPO GOVORITI KAO STO STALNO SPOMINJES NEKE BZV DIALEKTE;
POD ZNANJEM JEZIKA SE PODRAZUMEVA DA GOVORIS STANDARDNIM KNJIZEVNIM JEZIKOM I DA VLADAS GRAMATIKOM; STO TE OGRANICUJE NA SVEGA 32 JEZIKA KOJI COVECIJI MOZAK MOZE DA PRIMI A TI VIDI STA CES
 
OK MODERNA SMARAS SA TOVIM SVEZNANJEM,OBRUKCES SE JEDNOM BOLJE DA TI MI LEPO KAZEMO OVDE DA NIJE MOGUCE GOVORITI SVE JEZIKE, MOGUCE JE GOVORITI OD SVIH NEKU OSNOVU MOZDA IH RAZUMES SVE ALI TO NE ZNACI DA IH MOZES I SVE LEPO GOVORITI KAO STO STALNO SPOMINJES NEKE BZV DIALEKTE;
POD ZNANJEM JEZIKA SE PODRAZUMEVA DA GOVORIS STANDARDNIM KNJIZEVNIM JEZIKOM I DA VLADAS GRAMATIKOM; STO TE OGRANICUJE NA SVEGA 32 JEZIKA KOJI COVECIJI MOZAK MOZE DA PRIMI A TI VIDI STA CES

Sta da ja radim, kada znam preko 32 jezika?
 
Govorim sanskrit, ali to sto si navo je glupo. Isto je kao da uporedjujes latinski, srpski i sanskrit i imaju takvu vezu. Ne mozes razumeti sanskrit, samo ako govoris latinski i grcki. Covece, lupas gluposti. Slicnost postoji i imedju srpskog, poljskog i litvanskog, pa se opet ne razumeju.
 
Govorim sanskrit, ali to sto si navo je glupo. Isto je kao da uporedjujes latinski, srpski i sanskrit i imaju takvu vezu. Ne mozes razumeti sanskrit, samo ako govoris latinski i grcki. Covece, lupas gluposti. Slicnost postoji i imedju srpskog, poljskog i litvanskog, pa se opet ne razumeju.

Moram da dignem ovo iz mrtvih,nisam mogao odoleti... :mrgreen:
Sta je bilo,kad neko kaze da zna dosta jezika,ti si ta koja osporava? :lol:
A da,koliko jezika upravo znas.
Sama tema-sankrit je jedan od tri klasicna jezika i spada u indoevropsku grupu jezika.Lakse cete moci nauciti neki jezik indusa(npr urdu,koji je indoevropski) nego turski ili madjarski npr,posto su nasi jezici u srodstvu.
 
Da li su medjusobno srodni etrurski,tracki i jezik Dacana?Da li je u nauci razjasnjeno koji su im danasnji jezici najblizi po srodnosti?


Dacani su pripadnici dacanskog plemena i oni su govorili Vulgarnim latinskim, od tog jezika su nastali Daco-romanski (rumunski, vlaski...)
Etrurci nisu indoevropljani i ziveli su na podruciju danasnje tuskane, Etrurski jezik pripada grupi tirenskih jezika (Tyrsenian languages)
 

Back
Top