slatki su dok su mali, a posle...

keka7

Primećen član
Poruka
533
Jako me nervira i rastuzuje to sto poneki ljudi vole samo mlade kucne ljubimce, znaci sve dok ne dostignu starost od oko 1 godinu a nakon toga ih oteraju od kuce ili slicno. :evil: Ne zahtevaju samo mladunci ljubav vec i starije zivotinje, nisu oni nekakav predmet vec ziva bica :) :!: Dobro razumem ja da su mladunci mali, slatki, cupavi, interesantni, vise vole da se igraju ali sta bi bilo kad bi se i roditelji odrekli svoje dece kad napune 14 god? :?

Sta vi mislite o tome?
 
ja trenutno imam jednu jako staru kucu tj.psa :) ima 15 godina
on vise ni ne vidi,ni ne cuje,a i culo mirisa mu nije bas najbolje...jako mi zao njega,trudim se da mu olaksam mozda poslednje mesece... :(
za svih ovih 15 godina koliko smo zajedno,nisam ni pomislila da ga se odreknem samo zato sto nije vise mali...pa to je bezosecajno!!!
 
to je isto kao kad deca traze psa i onda da bi im roditelji udovoljili oni im kupe psa i posle mesec dana on jadnicak zavrsi na ulici jer mala derista nisu htela da ga setaju..
nikako ne mogu da shvatim kako neko moze da bude tako bezosecajan..
ja imam rota koji ima 10 godina i nikad mi nije bilo ni kraj pameti da ga se otarasim...
mrzim takve ljude koji ne postuju zivotinje..
 
to je isto kao kad deca traze psa i onda da bi im roditelji udovoljili oni im kupe psa i posle mesec dana on jadnicak zavrsi na ulici jer mala derista nisu htela da ga setaju..
nikako ne mogu da shvatim kako neko moze da bude tako bezosecajan..
ja imam rota koji ima 10 godina i nikad mi nije bilo ni kraj pameti da ga se otarasim...
mrzim takve ljude koji ne postuju zivotinje..

Takve treba kažnjavati.

Ajde, razumljivo je da su djeca nepromišljena,
ali roditelji bi trebali razmišljati o tome kakve odgovornosti to nosi.
 
http://www.tickld.com/x/before-you-...-cat-its-important-to-remember-this-seriously

a_671_20140715155335.png


a_671_20140715155422.png


a_671_20140715155438.png


- - - - - - - - - -

a_671_20140715155452.png


a_671_20140715155504.png


a_671_20140715155524.png


- - - - - - - - - -

a_671_20140715155535.png


- - - - - - - - - -

Puna su prihvatilišta i privatni kapaciteti zaštitara odraslih životinja, čak i rasnih.
 
Jako me nervira i rastuzuje to sto poneki ljudi vole samo mlade kucne ljubimce, znaci sve dok ne dostignu starost od oko 1 godinu a nakon toga ih oteraju od kuce ili slicno. :evil: Ne zahtevaju samo mladunci ljubav vec i starije zivotinje, nisu oni nekakav predmet vec ziva bica :) :!: Dobro razumem ja da su mladunci mali, slatki, cupavi, interesantni, vise vole da se igraju ali sta bi bilo kad bi se i roditelji odrekli svoje dece kad napune 14 god? :?

Sta vi mislite o tome?

Ovako, na prvi pogled deluje vrlo neodgovorno, surovo...bezobrazno,bezosećajno.
Mada treba imati na umu da nekin ljudi imaju stavrne i prave razloge da se odreknu kućnog ljubimca (bolest nekog ukućana, preseljenje u inostarntso, preseljenje iz kuće u stan...
ali onda se treba potruditi da se kućni ljubimac udomi, i adekvatno smesti.
Kontam da ima i ovakvih koji se tek tako odriču npr psa jer je počupao papuče, npr.

- - - - - - - - - -

..msm i nama je kunić pregrizao nekoliko gajtana, o pertlama i kaiševima za torbe da ne pričam
rastura stiropor, kaki i piški i šta sad...treba da je pustim u polje, pa šta joj Bog da?
 

Back
Top