Kako se udati posle 25 u Beogradu?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Z

Zorana

Gost
Ja cu napuniti 25 godina za koji dan. U krugu mojih prijateljica pocelo je da se prica o udajama. Kako se ta zelja javila kod vecine nas nastao je problem, za koga? Jednostavno imam manjka kvalitetnih muskaraca. Oni koji vrede su vec zauzeti a oni koji su slobodni se ne daju. Ti slobodni to zele i da ostanu jer su uglavnom radoholicari. Najgore je od svega kad taj kvalitetni izjavi da su mu specijalnost devojke do 25 a ti si u ciljnoj grupi jos koji dan.
 
Kreci se vise, upoznaj jos ljudi, registruje se na krstarici, pa svrati na sledeci rostilj - pa upoznaj jos ljudi, a osnovno - menjaj sebe...
Kako ti zamisljas osobu s kojom bi mogla da provedes ceo zivot?
E, to pokusaj da napravis od sebe koliko mozes :D

-p.s. ogorcene, uplasene, cangrizave i namcore niko nece. Pa i sebi su teski :wink:
 
Shta je vama zenama navrlo da se udajte...
Pa svako iole pametan ne bi pomislio na to pre nego shto se to spontano desi...Ti chula od drugarica, pa odmah i ti da se udajesh...bezveze...Chekaj svoj trenutak, to je moj savet, a one koje ti to nabijaju na nos, njima fali neka daska...
 
Zorana sreco...secam se vrlo dobro kad sam imala 25...mislila sam da je smak sveta sto jos nisam imala ni neku ozbiljnu vezu a kamoli kandidata za brak...niko mi nije hteo reci da ne panicim, a ja sam se strasno nervirala i patila...Bilo je dalje svega, i ljubavi i patnji a kad sam napunila 30 odvojila sam se od roditelja ipocela da zivim sama..ej ko bi me tad naterao da se udam? Drustvo, zurke izlasci...ono sto sam dozivela od 30 do 40 koliko sada imam je najvece bogatstvo koje mogu da imam...Sad u 40. sam udata i super mi je...volim decu pa ako ipak uskoro ne rodim svoje nema veze njegova su tu i strasno se svi volimo...eto ako ti je za utehu to je mala pricica od mene da vidis kako mi ne mozemo sami da odredimo nista...neko j egore zacrtao dan i cas kad ce to sve biti...Opusti se jaoo sta bi dala da opet imam 25, mislim da bi mi 24 sata bilo malo... :D






]
 
Zorana:
Ja cu napuniti 25 godina za koji dan. U krugu mojih prijateljica pocelo je da se prica o udajama. Kako se ta zelja javila kod vecine nas nastao je problem, za koga? Jednostavno imam manjka kvalitetnih muskaraca. Oni koji vrede su vec zauzeti a oni koji su slobodni se ne daju. Ti slobodni to zele i da ostanu jer su uglavnom radoholicari. Najgore je od svega kad taj kvalitetni izjavi da su mu specijalnost devojke do 25 a ti si u ciljnoj grupi jos koji dan.

Pa i ti postani radoholicar..
Shta ce ti muzz na silu, majke ti? Nekom da peglash, peresh ili shta? Ne razumem te, stvarno.... Ko da u zivotu ne postoji neshto osim udaje, cime bi zena mogla da se bavi...
:shock:
Kad vidim kakva je vecina brakova, dodje mi da osnujem protivprirodnu vanbracnu zajednicu sa najboljom drugaricom... Bar nece da ostavlja podignutu dasku na WC sholji:)))). :twisted: :twisted:
 
Cak mislim da su mnogo uspesniji brakovi posle tridesete,valjda ljudi isfuraju svoje hirove,a i dovoljno su sazreli da shvate to ozbiljno...
Samo stvarno ne shvatam cemu panika,mozes i da se ne udas a da budes skroz srecna...to nikako ne smes po svaku cenu,a panika je pravi uslov za to...
Evo imam poznanicu,ima 38,nije se udavala...pa se sad desilo...ja mislim nista neobicno...
Ja to smatram kao ozbiljnu temu uglavnom zbog dece,ali za decu nije neophodan brak,samo pravi covek.... :wink:
 
devojka_bgd:
Cak mislim da su mnogo uspesniji brakovi posle tridesete,valjda ljudi isfuraju svoje hirove,a i dovoljno su sazreli da shvate to ozbiljno...
Samo stvarno ne shvatam cemu panika,mozes i da se ne udas a da budes skroz srecna...to nikako ne smes po svaku cenu,a panika je pravi uslov za to...
Evo imam poznanicu,ima 38,nije se udavala...pa se sad desilo...ja mislim nista neobicno...
Ja to smatram kao ozbiljnu temu uglavnom zbog dece,ali za decu nije neophodan brak,samo pravi covek.... :wink:
pazi ipak mislim da je bas zbog dece potrebno da oba roditelja zive zajedno, pa kakve onda veze ima da li su u braku ili ne?
mada bi i ja voleo da dobijem decu sto pre, jer nekeko osecam da ce posle biti prekasno- samo je pitanje: cekati onu pravu i dokle vise?
 
Zorana, zlato, ja te razumem. Zaista ! Potpuno te razumem. ( To je mozda zato sto sam ja malo stariji ).

Tvoji strahovi i strepnje su opravdani. A sve je zapravo posledica mentaliteta i sredine u kojoj zivimo. Pri tome ne mislim da je nas mentalitet nesto mnogo los.

Drugo, nemoj da mislis da se SVE devojke udaju do 27-28 a da ces samo ti ostati neudata.
Naci pravu osobu za sebe uopste nije lako.
Zato - ne zuri.

Procitao sam ovde par veoma pamentnih postova, razmisli o svakom.

Necu ti reci da ces sigurno naici na pravog, da ce se svakako sve srediti nenadano, jer mozda i nece. Jednostavno pomiri se sa tim. Niko ne zna sta nam zivot nosi. Mozda ces naici na pogresnog pa se za njega udati, decu izroditi pa se razvesti. Veliki je broj takvih.
Ali jedno moras da rascistis sa sobom: nemoj da ti udaja bude smisao zivota. Pocnes li tako da razmisljas i da se ponasas bices definitivno promasen slucaj.
 
Milojko, poenta i jeste u onome sto si i sam napisao - Nemoj da ti udaja bude smisao zivota...
Elem, kad vidim da je nekoj djevojci to jedini cilj u zivotu, ja ne mogu a da se ne zacudim...
Zaboga, u brak valjda treba ulaziti iz ljubavi, kad sretnes osobu za koju u tom momentu mislis da je ona prava, s kojom mozes da provedes zivot... Da, mozda se i prevaris, ali i to je samo jedan od rizika koje zivot sa sobom nosi...
Kako bilo, po meni je jedino LJUBAV legitiman razlog za ulazak u brak, nebitno koliko osoba u tom momentu imala godina...
 
g-rock:
devojka_bgd:
Cak mislim da su mnogo uspesniji brakovi posle tridesete,valjda ljudi isfuraju svoje hirove,a i dovoljno su sazreli da shvate to ozbiljno...

Vidi, ima istine u tvojim razmisljanjima. Ali, zaboravljas jednu stvar. Kako kaze jedna poslovica: "Drvo se savija dok je mlado."
Kad dvoje mladih udje u brak (prihvatam da je dikutabilno koliko je to godina) oni se prilagodjavaju medjusobno jedno drugom, uspostavljaju zajednicka i ista merila vrednosti, zivotne stavove, grade zajeno zivotne planove.
Kad dvoje starijih udju u trajnu vezu to je vec veza dvoje sazrelih ljudi, od kojih svako ima definisane poglede na svet, definisana merila vrednosti, izgradjene stavove i prioritete. Nema vise prilagodjavanja, promene. U tom slucaju sve je mnogo teze. Naravno, nisam iskljuciv da je to nemoguce, ali je mnogo teze. Jer tad jedan partner mora da prihvati i da se pomiri sa stavovima drugog, a ako su mladi, on ce te staove da prihvati kao SVOJE pa onda i ne mora da se miri sa njima.
 
Zorana, ja za koji mesec punim 30, i udala sam se bas zbog toga - godine me stizu...
sta da ti kazem,
sad sam konacno srecno razvedena i nikad mi nije bilo bolje.
Iz iskustva;
udaj se kad to osetis a ne kad cujes tu neku bilogiju kako kaze tik-tak - . Tebi ce to da kuca jos barem 15 god. Zamisli koliko je to - od tvoje 10-te pa do sada.... mnogo gina bre...

znas onu narodnu :
udaj se na brzinu, a kaj se natenane.
 
Zorana, ja za koji mesec punim 30, i udala sam se bas zbog toga - godine me stizu...
sta da ti kazem,
sad sam konacno srecno razvedena i nikad mi nije bilo bolje.
Iz iskustva;
udaj se kad to osetis a ne kad cujes tu neku bilogiju kako kaze tik-tak - . Tebi ce to da kuca jos barem 15 god. Zamisli koliko je to - od tvoje 10-te pa do sada.... mnogo gina bre...

znas onu narodnu :
udaj se na brzinu, a kaj se natenane.
 
Milojko Vasic:
g-rock:
devojka_bgd:
Cak mislim da su mnogo uspesniji brakovi posle tridesete,valjda ljudi isfuraju svoje hirove,a i dovoljno su sazreli da shvate to ozbiljno...

Vidi, ima istine u tvojim razmisljanjima. Ali, zaboravljas jednu stvar. Kako kaze jedna poslovica: "Drvo se savija dok je mlado."
Kad dvoje mladih udje u brak (prihvatam da je dikutabilno koliko je to godina) oni se prilagodjavaju medjusobno jedno drugom, uspostavljaju zajednicka i ista merila vrednosti, zivotne stavove, grade zajeno zivotne planove.
Kad dvoje starijih udju u trajnu vezu to je vec veza dvoje sazrelih ljudi, od kojih svako ima definisane poglede na svet, definisana merila vrednosti, izgradjene stavove i prioritete. Nema vise prilagodjavanja, promene. U tom slucaju sve je mnogo teze. Naravno, nisam iskljuciv da je to nemoguce, ali je mnogo teze. Jer tad jedan partner mora da prihvati i da se pomiri sa stavovima drugog, a ako su mladi, on ce te staove da prihvati kao SVOJE pa onda i ne mora da se miri sa njima.
Znas sta,mislim da smo oboje u pravu...
Jer kad si oformljen kao licnost,znas sta biras u startu i zivite kao dve samosvesne jedinke,svaka sa svojim stavovima i zeljama,ali ste odlucili da budete zajedno.A kad si mlad,ti se stopis sa osobom sa kojom si,izgubis sebe,i vise cak ne znas gde prestajes ti a gde pocinje on(taj deo je lep),ali onda jednog dana osetis nezadovoljstvo,i tu vise nema rasplitanja i diskutovanja,onda 'puknete tako da se cuje'.Eto... :wink:
 
Ja ne razumem sto bi se udavala :?:
Ako zelis decu za to ti ne treba brak...
Ako zelis vezu ili sex ni za to ti ne treba brak...
Ako zelis da zivis sa nekim, brak opet ne treba...

Brak ne moze biti cilj, vec samo sredstvo da se nesto sto lepo hoda digne na visi nivo organizacije...

Kada brak postane cilj, razvod je posledica ostvarenja tog cilja ili dugogodisnja patnja...

-p.s. citaj vise Duska Radovica
 
Opet, po ko zna koji put dokaz za to da zene ovde jos nisu shvatile neke stvari....
Ako ti treba papir i svadba da bi se osecala vrednom kao osoba, bolje i ne zasluzujes. Sorry, ali tako je! Jer, da trazis pravu ljubav (sto vecina ljudi svesno ili nesvesno zeli), ti ne bi ni pominjala brak...Ovako, jasno je da ti patis zato sto ne mozes da udjes u malogradjanski kalup koji nalaze da se zena uda do odredjenih godina...A ustvari, nemas pojma ni sta je to, ni sta te ceka...Ne razumem kako neko moze da razmislja o udaji, a da cak i nema kandidata za to. Ti to hoces samo da bi u svojim ocima, i u ocima jednog dela svoje okoline, bila "normalna"...
Ja sam pre cetiri godine pocela da zivim sa deckom, u medjuvremenu smo dobili dete. Nikad nismo isli ni u opstinu ni u crkvu. Nikad pre toga nisam ni pomislila da treba da se udam. Jednostavno, voleli smo se i volimo se, i prakticno jesmo u braku. Ali i pored nase ljubavi, dogadjaju nam se problemi, krize, brige...Potrebno je sve to proci, a bez prave osobe nema nikakve sanse. I tebi i svima porucujem da ne ulaze u tako nesto ako nisu sigurni u sebe i svoju ljubav. Nikada zbog statusa, okoline, novca, bioloskog sata...da se zivot ne pretvori u pakao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top