Prijateljstvo-ljubav?

passenger

Zainteresovan član
Poruka
158
Da li se nekom desilo da bude u vezi sa nekim sa kim se dugo druzio?Desilo mi se nesto jako cudno,decko sa kojim se druzim dve godine,zeli da budemo zajedno.Imamo dosta toga zajednickog i uvek je bilo neke hemije ali je to zapostavljeno jer smo se super skapirali kao drugovi. Da li je osnov za vezu,kada vas neko zna do srzi i u najgorim izdanjima?Da li to moze da bude pocetak ili ne?
 
passenger:
Da li se nekom desilo da bude u vezi sa nekim sa kim se dugo druzio?Desilo mi se nesto jako cudno,decko sa kojim se druzim dve godine,zeli da budemo zajedno.Imamo dosta toga zajednickog i uvek je bilo neke hemije ali je to zapostavljeno jer smo se super skapirali kao drugovi. Da li je osnov za vezu,kada vas neko zna do srzi i u najgorim izdanjima?Da li to moze da bude pocetak ili ne?

Ako zeli da bude sa tobom i pored toga sto te zna u najgorim izdanjima sta se jos pitas? E sad, ako tebi njegova najgora izdanja smetaju pa je osnova za pitanje ta...onda to rascisti sa sobom.
 
passenger:
Ne,njegovo "najgore"izdanje je sto u svemu zeli da mi ugadja.Samo mi je cudno,jer obicno pokusavaju da me promene,prilicno sam temperamentna a on me prihvata kakvu jesam.To se retko desava.

E onda cuti i uzivaj! :D Zasto se brinuti ako problema nema? Ostavi tu brigu za vreme kad zaista nastanu.
 
Je l' si i ti jedna od onih koje bi da se hvale po principu "Vidj' ga kako je lijep"?

Mislim imali smo takav slucaj u ne tako davnoj proslosti...

Ako ima hemije, ako jedno drugome odgovarate, sto se uopste pitas? Tj. sto nas pitas?
 
passenger:
Ne,nisam u tom fazonu.Prvi put mi se desilo da posle dugog druzenja preraste u nesto vise,zanimalo me je da li je jos neko imao takvo iskustvo.
Pa samo iz pravog prijateljstva se radja istinska ljubav jer kad poznajes tu osobu tj sve njene vrline i mane i odgovara ti u svakom pogledu onda je to dovoljno da se rodi istinska ljubav. auu sto ja ovo sroci hehehe ali moras biti siguran u ono sta hoces eto toliko .sve najbolje !!!
 
I ja sam imala to iskustvo, i jos uvijek sam sa bivsim drugom :oops: !!! Meni se, zapravo, nista bolje nije desilo upravo zbog toga sto smo se vec znali i prihvatali jedno drugo kakvi jesmo (i ja sam strasno temperamentna, a vecina tipova to ne vari u vezi, cini mi se :D )
Ako ti se on i malo svidja, vjerovatno ce biti kul iskustvo :idea:
 
passenger:
Da li se nekom desilo da bude u vezi sa nekim sa kim se dugo druzio?Desilo mi se nesto jako cudno,decko sa kojim se druzim dve godine,zeli da budemo zajedno.Imamo dosta toga zajednickog i uvek je bilo neke hemije ali je to zapostavljeno jer smo se super skapirali kao drugovi. Da li je osnov za vezu,kada vas neko zna do srzi i u najgorim izdanjima?Da li to moze da bude pocetak ili ne?
moja procena je da ces se ti smoriti posle neka 3 meseca... Ako gresim, onda odlichno, zelim vam srecu... :wink:
 
ja sam imala najboljeg druga dve godine koji mi je sada decko. inace i ako smo u vezi vec dve godine nas dvoje smo strava zajedno. jos uvek smo najbolji drugovi kad treba to da budemo. volimo se i sve je super. mislim da ipak sve zavisi od osoba koje u pitanju.
 
hihi
sto volim ovo da pricam...

Ahm...moj muz i ja smo pre mesec dana proslavili 10godisnjicu najlepseg braka na svetu, koji je i izrastao iz jednog divnog prijateljstva, dugog 5 godina, u kome bejase neka hemija i tako, sve isto kao kod tebe.

Kad krenes u tako nesto sa nekim koga jako dobro poznajes, pa i on tebe, super stvar je sto znas u sta se upustas, as in poznajete se bez neke folirancije. Moze doci do raznih problema on the way (mi ih imali bezbroj) ali ako ih resavas jedan po jedan, onda uopste nije tako strasno, ma sta strashno, prelepo je...

Naravno, puno toga zavisi od toga kakvi ste, kako se snalazite u krizama, kako resavate probleme, koliko pricate (mi umemo da budemo uzasne cepidlake, ali zato u ovih 10 godina braka, i jos 5 godina veze pre toga, nijednu nocj nisam otisla na spavanje osecjajucji da ima neceg neresenog izmedju nas...), koliko imate zivota van veze, koliko ste zadovoljni samim sobom i jos milion stvari.

No, sve se to nekako resi i onda, u jednom divnom trenutku svoga zivota, stanes i vidis dokle te sve to dovelo :)

Oboje radimo poslove koje smo zeleli (on doktor, ja se bavim pozoristem), imamo cetvoro dece (u stvari hteli smo dvoje, ali posle prvih blizanaca smo hteli i devojcicu, pa dobili dve :)), gomiletinu super prijatelja iz svih sfera zivota, i dalje se drzimo za ruke dok setamo gradom, i uzivamo u zivotu :)))

I da, iz Srbije smo i ostadosmo tu.

Eto, nadam se da ti je bar malo pomoglo ovo, moj ti je savet, samo napred!

Jer ako se ispostavi da je kao ono sto imamo pile moje i ja, veruj mi, vredi.

Pozdrav!
 
Draga Nikitta,
pročitao sam sve tvoje postove i moram ti reći da sam mnogo naučio iz njih.
Pošto se nalazim u sličnoj situaciji kao i Passenger, a ne bih htio da učinim nešto nepromišljeno, molim te, reci mi još nešto...
Da li imate Labradora ili mješanca?
Koji automobil vozite?
Ovo mi je jako bitno, jer moja krofnica i ja, želimo da živimo sretno i veselo...
 
Videćemo,još je rano razmišljati o tome.Mada,verujem da ako bih sa bilo kim mogla da nastavim prijateljstvo ako dodje do raskida,to je on.
Što se "najgorih izdanja" tiče,ja ne trazim nikoga ko bi me maltretirao,ne smeta mi što mi ugadja,samo sam bila iznenadjena da me prihvata u potpunosti.Uvek su pokušavali da me promene,previše sam temperamentna,otvorena,bla bla...to onda i nije bila ljubav.Ovo je ipak,nešto drugo :)
 
passenger:
Da li se nekom desilo da bude u vezi sa nekim sa kim se dugo druzio?Desilo mi se nesto jako cudno,decko sa kojim se druzim dve godine,zeli da budemo zajedno.Imamo dosta toga zajednickog i uvek je bilo neke hemije ali je to zapostavljeno jer smo se super skapirali kao drugovi. Da li je osnov za vezu,kada vas neko zna do srzi i u najgorim izdanjima?Da li to moze da bude pocetak ili ne?
ma ne pitaj ,nego kreni,pocetak moze da bude uvek i sa svakim.
by the way, a pocetak cega?
 
passenger:
Da li se nekom desilo da bude u vezi sa nekim sa kim se dugo druzio?Desilo mi se nesto jako cudno,decko sa kojim se druzim dve godine,zeli da budemo zajedno.Imamo dosta toga zajednickog i uvek je bilo neke hemije ali je to zapostavljeno jer smo se super skapirali kao drugovi. Da li je osnov za vezu,kada vas neko zna do srzi i u najgorim izdanjima?Da li to moze da bude pocetak ili ne?

:) Moj bivsi i pri tom ona ljubav koja vecno traje je pre toga bio moj najbolji prijatelj, ista situacija kao s tobom...i sada, nismo vise zajedno, a ja znam da cu ga voleti do kraja zivota. Da, to moze da bude pocetak, i nadam se da cete uspeti i ostati zauvek zajedno. Srecno :)
 
passenger:
Da li se nekom desilo da bude u vezi sa nekim sa kim se dugo druzio?Desilo mi se nesto jako cudno,decko sa kojim se druzim dve godine,zeli da budemo zajedno.Imamo dosta toga zajednickog i uvek je bilo neke hemije ali je to zapostavljeno jer smo se super skapirali kao drugovi. Da li je osnov za vezu,kada vas neko zna do srzi i u najgorim izdanjima?Da li to moze da bude pocetak ili ne?

:D Moj, nesudjeni, kum ima jednu verziju : " Zena prvo moze da mi bude poznanica, pa drugarica, pa ljubavnica i tek onda prijatelj" Tako oni razmisljaju, prijateljstvo sa muskarcem uvek ima i "nesto iza":, osim ako vec niste bili u vezi...
 

Back
Top