Kres prijateljstvo

Snezna_kraljica:
Mislim da je to prilicno bedno. U nedostatku osobe sa kojom bi mogao da stvoris neka jaca osecanja, ti se zalepis za nekog za koga znas da nije los, koji ti je prijatelj i - koji deli iste tvoje motive.
Bezveze.... :?

Poenta i jeste u istim motivima,da su razliciti ne bi valjalo a i zvalo bi se drugacije :wink: .
 
Nikad nisam imala takvo "prijateljstvo", i iskreno, nemam pojma da li moze da se odrzi. Ne vidim nista lose u tim stvarima, ali sudeci po tome da ljudi vremenom postaju posesivni, ako se partner ne mijenja, vrlo moguce da ce to izazvati ili ljubav ili mrznju zbog neuzvracene ljubavi kod nekog od "drugova"........ naravno, ne mora da znaci jer zavisi kakve su osobe i kakva ocekivanja i potrebe imaju. U svakom slucaju: rizicno je jer moze da se izgubi drug(arica)!! A posto svaki rizik moze da donese i veliki dobitak: mozda to bude ili ******* ili cak ljubav zivota :D :D :) :idea:
 
Ja to zovem intimno prijateljstvo (ili kako Ameri kazu, to je za mene veza-"you can see other people") i razlikujem je od kres-varijante.
Jednostavno ako se desi da me osoba privlaci da lepo komuniciramo i da je ok, ali sam sa druge strane svesna da to nije to...zasto da ne?

Mnogo postenije od mnogih koji udju u vezu tek tako a onda traze nekog ko im vise odgovara jer su svesni da im je trenutna veza samo privremeno a ne trajno resenje.

Mislim da ne moze dugo da opstane bez osecanja, mada meni to ne smeta sve dok znam sta je ono sto ja zelim i trazim, cak mi je normalno i uobicajeno da se jave neka osecanja razlicite vrste, jaca ili slabija.

Naravno pod ovim ne podrazumevam semu sa svojim dugogodisnjim prijateljom, nego sa osobom koju sam tek upoznala,pa smo poceli druzenje, glupo bi mi bilo da budem u semi sa drugarom iz detinjstva.

I za kraj, pristalica sam toga da takva prijateljstva ne treba da traju dugo-ili treba da prerastu u vezu ili u prijateljstvo i da takve epizode ne treba ponavljati u nedogled, godinama, ko sto ima ljudi.
 
Gazdarica:
To sasvim lijepo moze da funkcionise, ako su obje strane sigurne u to sta zele od tog medjusobnog odnosa...

Е, то сам хтела и ја да кажем. Може да траје, али само уколико обоје имате иста очекивања. ( Лично искуство! :oops: )
 
Hmm, upravo zbog toga sto se kod jedne ili obje strane nerijetko jave emocije koje su (ne)pozeljne u takvom odnosu, obicno te price i ne traju dugo...
Ali, ne mora da znaci...
Imam iskustva u obje varijante...
Najduza moja prica u kojoj, uslovno receno, nije bilo emocija, trajala je godinu dana... I trajala bi i duze da nisam tada srela momka s kojim sam pocela da se zabavljam...
Takodje, neke od tih kres sema pretvorene su u prijateljstva koja vec godinama traju... Podrazumijeva se, sexa tu vise nema...
 

Back
Top