Kompjuter se sam ukljucuje

phillip

Obećava
Poruka
52
Nekoliko puta mi se desilo da ujutru ili preko dana nadjem kompjuter da radi, a sigurno sam ga pre toga ukljucio. U pocetku me malo zbunjivalo, a sada...
Sta to moze da bude?

Druga stvar je ta, sto sa hladnim danima ujutru, kada ga ukljucim u struju (posto ga uvece ostavljam bez struje, pa moram...), komp, nece odmah da startuje vec samo pisti neko vreme, a kada se valjda dovoljno ugreje onda je ok.
Da li je to od hladnoce?
 
Naravno da sam ga iskljucio, bio je to mala greska.
Zamislite, da sve uradite kako treba, propisno kliknete Turn Off i kada se ujutru probudite kompjuter radi.
Ajde, nije valjda misterija, mora da ima razlog...

Eto, sada sam napisao ispravno (nadam se).
 
MOzda imas aktivnu hibernaciju, sa setovanim "wake on" neki dogadjaj (modem ili sta drugo), takodje imas i u BIOSU opcije oko tog "wake up" dogadjaja.
Hocu da kazem, verovatno ti kod "turn off" ustvari ne gasi totalno PC, vec prelazi u hibernaciju ili slicnu caku. Tada se na definisani dogadjaj budi i startuje.
 
E pa bato ovako .Imao sam isti problem ali malo blazu varijantu. Sigurno si pokupio virus SASSER koji kontrolise fajl LSASS.EXE koji kontrolise paljenje i gasenje kompa. Idi na www.kg.ac.yu/srpski/virus3.htm i procitaj sve o tome!Skini mali patch za windows i to ti je to. Taj virus prvo pocne da zaza restartovanje kompa a kasnije ga i sam pali . To je moja verzija.Sto ga pre odstranis manje ce gluposti napraviti. Srecno !!! (to sa duhovima je netacno ali ako ovo ne upali pokusaj da celu noc ostanes budan i cuvas svoj kompjuter ) :lol: :lol:
 

Back
Top