Pomoc oko DC++ Programa

Agent Orange:
Navedi jakih 5 argumenata zasto je DC++ najgori?
:roll:
Kad ih budesh naveo, onda cemo dalje...

kao prvo mnnog hubovi traze da imas po 20-30gb sahre...ali to nije toliki problem...najveci problem kod njega sto mi upload blokira download. Znaci kada neko skida od mene, moj download (u dc++ a i u ostalim programima) pada na 2-3kb/s. Zasto se to desava ne znam. Uglavnom, ostali prog rade kako treba...Soulseek koristim vec godinu dana i nasao sam apsolutno sve sto sam zamislio....
 
Zasto je problem sto neki hubovi traze 20-30GB download? A sta kazes na hubove koji traze 200-300GB?
Sasvim je logicno da ce ti neko ko skida nesto do tebe, usporiti tvoj download od nekog.
Za to postoji nekoliko resenja:
1- ostavish samo jedan port sa skidanje, i ako neko krene nesto da skida od tebe, jednostavno ga diskonektujesh.
2-Ako drzish filmove za share,( u principu je to najbolje drzati jer su fileovi veliki pa samim tim "varash" botove na hubovima koji te pregledaju da bide koliki ti je share) lepo ih samo preimenuj neke bezveze fileove tipa hfwehf.avi ili sl, tako da niko nece znati sta je to a samim time nece ni skidati...Ima toga josh da se pishe, al nije ni vazno.
DC++ je jedini p2p program, koji ti nece usporiti surf dok skidaesh nesto. Npr, skidash mp3 od mene, a pored toga sasvim normalno surfujesh netom i radish neznamnijasta. Ovo pishem iz iskustva, jer sam ja na dial-upu.
DC++ je jedini p2p gde neces pokupiti trojanca,virus ili nesto trece, jer botovi koji te gledaju shta sherujesh automatski te banuju sa huba, ako sherujesh dll.sistemske, pa cak i sumnjive fileove.
DC++ je jedini p2p program gde necesh naci "ostecene fileove"..Osteceni fileovi su fileovi koji se pustaju na net od strane RIAA il ineke druge organizacije/ljudi. To znaci--skinesh neku mp3 pesmu. Pustish je i onda provalish da nije cela, ili da ima smetnje,shumove, ili jednostavno nakon nekog vremena jednostavno nece da "radi"
DC++ na najbrzi program sa kojim se kacish..Sa svakim drugim programom, uzavosnosti od veze treba neko vreme da se nakacish, dok je sa DC++ kacenje gotovo trenutno.
Moze o ovome josh da se pishe, ali....DCC++ je jednostavno najbolji---bilo sta da ti treba..Od muzike ( nove, stare--jenostavno SVE) pa do novih filmova(npr zona zamfirova se pojavila nekih 7 dana pre premijere) a o svezem software-u da ne pricam..Tu su minuti u pitanju....
Itd,itd,itd.....


STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Agent Orange:
Zasto je problem sto neki hubovi traze 20-30GB download? A sta kazes na hubove koji traze 200-300GB?
problem je sto ja imam hdd 20GB

Agent Orange:
Sasvim je logicno da ce ti neko ko skida nesto do tebe, usporiti tvoj download od nekog.
nije logicno, jer su kanali sa upload i download razdvojeni i funkcionisu nezavisno jedan od drugog

Agent Orange:
Za to postoji nekoliko resenja:
1- ostavish samo jedan port sa skidanje, i ako neko krene nesto da skida od tebe, jednostavno ga diskonektujesh.

2-Ako drzish filmove za share,( u principu je to najbolje drzati jer su fileovi veliki pa samim tim ....
DC++ je jedini p2p program, koji ti nece usporiti surf dok skidaesh nesto. Npr, skidash mp3 od mene, a pored toga sasvim normalno surfujesh netom i radish [/quote]

DCC mi usporava sve! Ja imam kablovksu konekciju i sve sto skidam skidam uz pomoc Soulseeka (muzzika) i raznih torrent 'provajdera' (softver, filmove i tako dalje)
na soulseek-;u sam nasoa od muzike skoro sve sto me zanimalo...na primer neke retke albume od zappe, neke bas retke bendove...welle erdball itd...od ovoga ili onoga...ok...ima toga i preko dcc...ALI...poenta je u tome da lik skida od mene, i da kraded moj download :) dakle on skida, a mene gusi to ne moze...program nije ok....kada neko skida od mene sa soulseek-om ja surfijem normalno...a kada neko krene sa dcc da vuce od mene, moja konekcija umre...kontam da je to zato sto ovaj non stop komunicira sa serverom, i zbog toga me gusi....
 
Agent Orange:
ali i taj upload i taj download idu kroz jednu konekciju, u tvom slucaju kablovsku...

nenene...nema veze sto je jedna konekcija. Upload i download su uvek i svuda potpuno odvojeni. Dakle meni je brzina uploada 8kb/s, a kao i downloda. Dakle, upload, ni na koji nacin ne uticee na brzinu downloada, a ako uticee, onda tu nesto ne valja. NEma veze da li je u pitanju obican ili kablovski modem. Osim, ako program, konstatno kontaktira server/korisnika i kao odgovor prima kojekakve informacije, sto ide kroz dl kanal, a sto gusi vezu.
Konkretno, u Soulseek-u, Lik skida od mene brzinom od 7-8 kbs, a ja skidam od njega ili nekog drugog slicnom, dakle 7-8k brzinom (video, probao).

Agent Orange:
Ja sam ti objasnio kako da se reshish toga, da niko nista ne skida od tebe, a samim tim, da ti ne usporava download...

pa onda ne bi bilo p2p mreza da se svi tako cuvaju....to onda nije filesharing....
 
DC++ je odličan program. U stvari, sam program i nije bog zna šta, bar kad je korisnički interfejs u pitanju (nije baš da odmah shvatiš šta je šta), ali stvarno se najviše domaće muzike može naći njime, mnogo više nego WinMX-om, eDonkey-om ili Kazaa-om. Doduše, preko Kazaa se i nađe, ali download ide 2 - 3 kBps, dok preko DC++ ide solidnih 13 - 14 kBps (na 128kbps konekciji, 16kBps).
Preporučujem ga!
 

Back
Top