Bilo jednom u Turskoj

Daj neku sliku, ako je "mmmmm".

52898519.jpg


U seriji glumi imama Murata. Na pocetku je sa teroristima, ali ce kasnije preci na stranu dobrica i pridruziti se Tarikovim cuvarima. Kasnije ce biti prevaren od strane laznog sejha i napustice cuvare da bi se pridruzio sejhu Abduli i njegovim mudzahedinima, ali ce pomagati Tariku i starim prijateljima. :)
 
18927046.jpg


Sivan. Na pocetku serije upoznajemo Sivana kao komandanta terorista. Sa svojom ekipom koju vode porucnice Keza i Ajten, Sivan ce biti strah i trepet za citav kraj. Nasim junacima ce stvoriti mnogo problema. Tarika ce proganjati u svakoj prilici. Od Berfin ce uz pomoc droge i hipnoze napraviti teroristu za kojom ce tragati cela Turska. Streljace uciteljicu i pociniti mnoge druge zlocine.

U nastavku serije Sivan ce se zaljubiti u Dilu, a kasnije ce saznati da ima i sina Bekira. To ce mnogo uticati na njega. Napustice teroriste, pokusace da okaje svoje grehe i traziti oprost od svih kojima je naneo zlo. Pokusace da stvori porodicu i pronadje svoje sestre i roditelje.

U tekucoj sezoni Sivan je Sijabend narodni junak koji brani narod od zlikovaca. :D

Sulejman Karadag, glumac koji glumi Sivana je ubedljivo najbolji turski glumac. A njegov Sivan je u mojih top 10 najboljih likova u tv serijama svih vremena. :ok:
 
18927046.jpg


Sivan. Na pocetku serije upoznajemo Sivana kao komandanta terorista. Sa svojom ekipom koju vode porucnice Keza i Ajten, Sivan ce biti strah i trepet za citav kraj. Nasim junacima ce stvoriti mnogo problema. Tarika ce proganjati u svakoj prilici. Od Berfin ce uz pomoc droge i hipnoze napraviti teroristu za kojom ce tragati cela Turska. Streljace uciteljicu i pociniti mnoge druge zlocine.

U nastavku serije Sivan ce se zaljubiti u Dilu, a kasnije ce saznati da ima i sina Bekira. To ce mnogo uticati na njega. Napustice teroriste, pokusace da okaje svoje grehe i traziti oprost od svih kojima je naneo zlo. Pokusace da stvori porodicu i pronadje svoje sestre i roditelje.

U tekucoj sezoni Sivan je Sijabend narodni junak koji brani narod od zlikovaca. :D

Sulejman Karadag, glumac koji glumi Sivana je ubedljivo najbolji turski glumac. A njegov Sivan je u mojih top 10 najboljih likova u tv serijama svih vremena. :ok:

E, stvarno i lici na nekog mudzahedina. Taj ne glumi, nego to radi i inace.
 
Pogledao sam nekoliko epizoda i prvo sta sam zapazio je veliko siromastvo koje gura ljude u terorizam a kaznije to koliko je slican mentalitet sa srpskim.Uostalom mnogo bolje od onih spanskih nenormalnih serija.Jedno pitanje ko su teroristi jel Kurdi to mi nekako nejasno ...
Meni je lik majke od doktora fascinantan mislim na Zeal...
 
Poslednja izmena:
Pogledao sam nekoliko epizoda i prvo sta sam zapazio je veliko siromastvo koje gura ljude u terorizam a kaznije to koliko je slican mentalitet sa srpskim.Uostalom mnogo bolje od onih spanskih nenormalnih serija.Jedno pitanje ko su teroristi jel Kurdi to mi nekako nejasno ...
Meni je lik majke od doktora fascinantan mislim na Zeal...

Ima dosta slicnosti. Kasnije jos i vise kada se pojave vladari iz senke - sve sto oni pricaju kao da se desava u Srbiji, ispiranje mozga narodu, propaganda, namestanje izbora, zavadjanje naroda itd.

Gledao sam skoro emisiju na Travel kanalu kada idu kod Kurda - bukvalno je sve isto. Neverovatno kako su to dobro prikazali u seriji. :D

Sto se tice terorista - uglavnom su Kurdi, mada ima i onih koji nisu. Sivan nije Kurd, ali jos ne zna ko su mu pravi roditelji.

Iza svih tih zloca stoje vladari iz senke. Oni ce se pojavljivati kasnije u seriji na kraju svake epizode, njihova lica se nikada ne vide, sede u mraku i kuju planove kako da vladaju narodom. Oni imaju svoju organizaciju koja drzi pod kontrolom citavu drzavu. Imaju finansijere iz inostranstva (kao u Srbiji), trguju drogom, oruzjem, ljudima, imaju svoje politicare, partije koje finansiraju, medije... Drze u saci vidjenije ljude - age, vodje plemena, seoske staresine, upravljaju policijom, zatvorima, antiteroristickim jedinicama, skolama, internatima, centrima za obrazovanje mladih... Na terenu upravljaju teroristima koje cine najcesce mladi zavedeni Kurdi, koji misle da se bore za nezavisnost i bolju buducnost, a u stvari se bore za interese organizacije. Pored terorista koji su ateisti tu su i mudzahedini, koje predvode lazne hodze i seici koje je postavila i obucila organizacija, a koji regrutuju mlade ljude koji su okrenuti religiji.

Protiv njih bore se patriote - pojedinci poput Tarika, vojska i neki delovi policije.

Zelal je mnogo jak lik. I ja sam poceo da gledam seriju zbog nje. :D Na pocetku je ona u centru paznje, u drugoj sezoni glavni lik je Berfin :heart:, a kasnije Tarik, Dila i Sivan... :D
 
Pogledao sam nekoliko epizoda i prvo sta sam zapazio je veliko siromastvo koje gura ljude u terorizam a kaznije to koliko je slican mentalitet sa srpskim.Uostalom mnogo bolje od onih spanskih nenormalnih serija.Jedno pitanje ko su teroristi jel Kurdi to mi nekako nejasno ...
Meni je lik majke od doktora fascinantan mislim na Zeal...

Sve je tu jasno. Turci mrze Kurdu, ali su ih iskoristili da pobiju Jermene. Inace, Turci mrze sve sto je indoevropsko, ukljucujuci tu nas, ali i Kurde. Da! Nemoj da se iznenadjujes, jer su i Kurdi Arijevci. Ja inace podrzavam stvaranje Kurdistana, koji bi obuhvatao jugoistocnu Tursku, Severni Irak i severoistocnu Siriju. Terorizam je osnovna karakteristika muslimana i jedino sto oni znaju je ubijanje. Oni nemaju problema sa siromastvom, jer sve njih finansira Saudijska Arabija, vec sa mrznjom prema celom ne muslimanskom svetu.
 
Sve je tu jasno. Turci mrze Kurdu, ali su ih iskoristili da pobiju Jermene. Inace, Turci mrze sve sto je indoevropsko, ukljucujuci tu nas, ali i Kurde. Da! Nemoj da se iznenadjujes, jer su i Kurdi Arijevci. Ja inace podrzavam stvaranje Kurdistana, koji bi obuhvatao jugoistocnu Tursku, Severni Irak i severoistocnu Siriju. Terorizam je osnovna karakteristika muslimana i jedino sto oni znaju je ubijanje. Oni nemaju problema sa siromastvom, jer sve njih finansira Saudijska Arabija, vec sa mrznjom prema celom ne muslimanskom svetu.

Ma da naema Saudiske Arabije i Amera ovaj svet bi bio jedno veoma lepo i ugodno mesto za zivot.
 
Dobre vesti. Bilo jednom u Turskoj se nastavlja na OBN-u i posle 140. epizode. Otkupili su novu sezonu tako da ce serija nastaviti sa emitovanjem do 177. epizode. :D:ok:

U seriju su se vratili neki meni dragi likovi Zelal i doktorka Selma. Cak i Berfin na momenat u Zelalinom snu. :)

Danas je bila odlicna epizoda. Pustili su sa lanca super likove i odmah su napravili odlicnu epizodu. Posebno je briljirala Kezban. :D
 
Dobre vesti. Bilo jednom u Turskoj se nastavlja na OBN-u i posle 140. epizode. Otkupili su novu sezonu tako da ce serija nastaviti sa emitovanjem do 177. epizode. :D:ok:

U seriju su se vratili neki meni dragi likovi Zelal i doktorka Selma. Cak i Berfin na momenat u Zelalinom snu. :)

Danas je bila odlicna epizoda. Pustili su sa lanca super likove i odmah su napravili odlicnu epizodu. Posebno je briljirala Kezban. :D

Taman sam se odmorila.
 
Dobre vesti. Bilo jednom u Turskoj se nastavlja na OBN-u i posle 140. epizode. Otkupili su novu sezonu tako da ce serija nastaviti sa emitovanjem do 177. epizode. :D:ok:

U seriju su se vratili neki meni dragi likovi Zelal i doktorka Selma. Cak i Berfin na momenat u Zelalinom snu. :)

Danas je bila odlicna epizoda. Pustili su sa lanca super likove i odmah su napravili odlicnu epizodu. Posebno je briljirala Kezban. :D

a kada ce pocet sa emitovanjem serije poslje 140 ep
 

Back
Top