Ko ce da mi protumaci ovog Tapija?
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Ko ce da mi protumaci ovog Tapija?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Ko ce da mi protumaci ovog Tapija?

Dobila sam Tapijevu sliku na poklon i pored potpisa ima i neka oznaka. E, sad, znam da je on svoje slike stampao i ta oznaka bi trebalo da predstavlja seriju i br kopije (tako su mi neki objasnili, zato sto ja zaista pojma nemam :? ). Da li neko moze da mi tacno kaze znacenje? Oznaka je necitko napisana, ja sam je protumacila ovako #/1.
    Ajde pomozite mi!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Zar bas niko ne zna???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Tapi je plagiator i kompilator, i ne volim ga :x

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Citat Original postavio Boomerang
    Tapi je plagiator i kompilator, i ne volim ga :x
    Drago mi je sto imas izgradjen stav po pitanju Tapija, ali to mi ne resava "problem". Bio on plagijator i kompilator ili ne, ja sam dobila njegovu sliku od veoma drage osobe, i sta sad? Da je bacim u djubre?? :shock:

Samo me interesuje sta znaci oznaka ispod slike, vrlo prosto...

Ne mogu da verujem da ovde ne postoji niko ko bi moga da mi odgovori!! :?

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

Jeko pomogla bih ti rado da znam, ali i sama si rekla da je prilicno nejasno te ni sama nisi sigurna sta pise.Meni licno ta oznaka je potpuno strana.Grafike se drugacije stampaju i oznacavaju, a ovo je verovatno neka njegova serigrafija ili nesto tako... :? Kad si u gradu svrati u galeriju Singidunum npr.,u Knezu i pitaj one zene sto rade unutra da ti pomognu.Poz.!

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Uh, Tapi...

Goscica je u pravu. Tesko je odrediti ono sto trazis samo na osnovu onoga sto se tebi cini da vidis u potpisu "slike". Grafike se numerisu tako sto stoji broj u obliku razlomka (x/y) gde je x uvek manji broj od y. NPR: 6/10. Primer znaci da je od 10 otisaka, koliko je ukupno otisnuto, to sesti otisak po redu. Ujedno, sto je manji y to je grafika vrednija. Sto je manji x to je otisak vredniji unutar serije. Hoce li ti ovo pomoci...? Kada je Tapi u pitanju - niti verujem niti imam komentara, ali o tome drugi put.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Bila sam u ULUSu i ono sto sam ja protumacila kao #/1 je ustvari A/O :shock:
    Lepo su mi objasnili da je to Autorski Otisak i sta to znaci.
    U svakom slucaju hvala svima na savetima i pojasnjenjima!

qaz
    Guest

Podrazumevano odgovor

Citat Original postavio LepaJeka
    Zar bas niko ne zna???
    poklonu se u zube ne gleda i u tom smislu je nebitno sta dole pise , bitno je da li se to delo tebi licno dopada ili ne

Početnik
    Učlanjen
    08.02.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Znate sta ,meni je Tapi bio faca.....bez obzira sto ''njegovo''slikarstvo nema veze sa mojim nacinom rada ...ne volim hiper realizamm...ali kad pogledam ljude oko mene koji su zavrsili fax....''umetnici''
    i svi kukaju'' Boze sto mi dade talanat.." ."nema leba..od ovog.." ja sebi postavljam pitalje da li je ok kad ti prodajes svoje slike i uzivas u zivotu kao Tapi ili je super da budes neshvaceni umetnik...i da svaki tvoj komentar kad udjes u bilo koju galeriju je fuj ...i bljak...i uzas...i tapi je stanje i olja ivanjicki...a njima bre lepooooooo....
    mozda su oni shvatili nesto sto mi jos nismo

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Podrazumevano

Citat Original postavio onaaaaa011
    Znate sta ,meni je Tapi bio faca.....bez obzira sto ''njegovo''slikarstvo nema veze sa mojim nacinom rada ...ne volim hiper realizamm...ali kad pogledam ljude oko mene koji su zavrsili fax....''umetnici''
    i svi kukaju'' Boze sto mi dade talanat.." ."nema leba..od ovog.." ja sebi postavljam pitalje da li je ok kad ti prodajes svoje slike i uzivas u zivotu kao Tapi ili je super da budes neshvaceni umetnik...i da svaki tvoj komentar kad udjes u bilo koju galeriju je fuj ...i bljak...i uzas...i tapi je stanje i olja ivanjicki...a njima bre lepooooooo....
    mozda su oni shvatili nesto sto mi jos nismo
    Vrlo je jednostavno, shvatili su kako da zarade pare, to i nista vise. Ako resis da zaradis pare - go for it, ali onda zaboravi na umetnost (ili "umetnost").
    Takav nacin zaradjivanja para je sasvim legitiman, tako da ja nemam nista protiv to dvoje mazala, ali su mi njihove slike kicherica, definitivno.
    Pitanje koje ti sebi postavljas nije nesto na sta mozes odgovoriti tako sto ces dobro da razmislis. Ili osecas ili ne. Ali kad vec dolazis do toga da postavljas to pitanje, onda ti verovatno nece suvise tesko pasti da se okrenes populistickoj komercijali.

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ako se ne varam pitanje se odnosilo na objašnjenje oko obeležavanja slike, ne na Tapijeve slikarske kvalitete...

MiliGram
    Guest

Podrazumevano ko ce da mi protumaci ovog tapija

Tapi jeste plagijator cak je i ime tapi-kopirao(od tapyies_nisam siguran za pravopis u ovom slucaju),ali
    ta oznaka ili je ono sto si sama saznala(oznaka autora samo mi je to malo jeftino za takvog mistika),grafike se slicno oznacavaju,ali u ovom slucaju nedostaje znak/ tj.1 od...primeraka kopije,a obzirom da je bio mason(nisam pristasa teorija zavere itd,tj.nemam nish ni protiv ni za masone)moguce da je to njegova interno-bratska ozanka.

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

mason?slobodni zidari? ma moja majka mu se klanja(tj. omiljen joj je slikar),i veoma je precizan,i detalji na slikama su mu extra...svakog poremecenog coveculjka uradi u detalj 8)

Nov član
    Učlanjen
    17.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ko ce da mi protumaci ovog Tapija?

Žao mi je što se nakon ovoliko godina ubacujem u ovu temu, ali obzirom na to da je pitanje oznake rešeno, ostalo nam je pitanje Tapija kao umetnika...
    Nedavno sam počela da proučavam njega i njegove slike. Prvo najuočljivije je tehnika rada, koja je precizna do perfekcije a u maniru i stilu starih majstora. Kao profesionalac, moram da kažem da apsolutno priče o kopiranju, preslikavanju fotografija, i sve slično tome jesu obične budalaštine. Drugo, Tapi je i sam odvojio umetnost koju prodaje i umetnost radi umetnosti. U prvoj, namenjenoj širokoj publici, teme i motive je birao na lak način, postavljao ih je u jednostavne ambijente, bez ideje o nekakvom narativu. U drugoj grupi slika, koja je malobrojnija, Tapi se obraćao umetnički obrazovanoj publici, pa ova grana njegove umetnosti kao manje komercijalna, ostala je i manje zapažena, na žalost. Upravo u ovim slikama, socijalne i istorijske tematike, Tapi se otkriva kao pravi umetnik koji reaguje na vremenski i prostorni kontekst. Burno vreme devedesetih imalo je svedoka svojih dešavanja, Dragana Maleševića Tapija. I dokument i reakcija umetnika na svet oko sebe. Volela bih da ako ste u mogućnosti obratite pažnju na slike : Radost bankrota, San-Klošari, E, moj narode i Izbeglički logor. U cilju mog istraživanja a u želji da čujem Vaše mišljenje molim Vas za objektivne i promišljene komentare.
    Hvala

Moderator siju i miju (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1187

Podrazumevano Re: Ko ce da mi protumaci ovog Tapija?

Gotivila sam Tapija ,ali tek kad je umro,jer nisam dosta znala o njemu,čak malo i površno.Nisam videla sve njegove slike(a možda i jesam).
    Ali je bio prepreden tip,to ne može svako.
    Sećam se kad je bila emisija ,nakon njegove smrti gde je on pričao kako je falsifikaovao LK.
    Posle se pisalo da je radio pasoše.

Mislim,ne podržavam ta dela....
    Ne postoje neresivi problemi,postoje samo neprijatna resenja.

Slične teme

1. hormoni analize nek mi neko protumaci
    Autor Banovani u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.05.2007., 20:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •