hajde da radimo nesto konkretno

duleNS

Zainteresovan član
Poruka
147
evo jednog konkretnog predloga kako bi mozda mogli da uhvatimo svi po neki dinar, a da to ne kosta puno para. napominjem da je to samo predlog koji bi svi mogli da razradimo vasim predlozima i idejama pa da mozda i dodjemo do neke realizacije.
ima nas ovde sa svih strana ove nase zemlje pa i iz ostalog dela sveta. mozda bi mogli da osnujemo neku firmu nalik dhl-u ili post expresu, pa da usluzno saljemo pakete po celoj zemlji, autobusima, vozovima ili licno od jednog do drugog coveka koji bi bio registrovan ovde negde na netu. mozda bi mogli da napravimo neku kancelariju odakle bi se koordiniralo celim poslom, a u tome bi ucestvovali oni koji bi bili raspolozeni da daju neki pocetni kapital, par ili vise ljudi.
da bi neko ucestvovao u tome kao kurir, za pocetak bi dobijao procenat od posla, ali da ne bi zdimio sa nekim vrednijim paketom, morao bi da stavi kao depozit neku kintu, koja bi stajala negde na racunu i bila bi osiguranje za posao. znam da ce neko reci evo dacu vam ja kao depozit 100e a nestacu sa prvom konfiguracijom koju neko bude poslao meni kao paket. ok, to bi bio rizik posla.
ekipa ljudi koja bi ucestvovala kao osnivaci, imali bi svoje odredjene procente, shodno tome koliko uloze u posao, a kuriri bi bili isplacivani po procentu odradjenih posiljaka za pocetak, pa ako se pokaze posao vrednim, mozda bi kurir mogao dobiti i stalan posao za stalnu platu.
svi se koristimo internetom, tako da bi on mogao da nam posluzi kao besplatna reklama za pocetak, a posle ako bude bilo i posla, odredjeni procenat zarade bi odlazio na reklamu.
itd itd
cekam vase komentare i predloge, mozda je glupava ideja, mozda je i dobra, u svakom slucaju nije neostvariva.
 
radnici dhl i postekspres su mi kolege ...nema vajde da se baviš samo tim poslom ,jer to je razradjena firma koja prima platu od već postojeće ...rade sa malim dobitkom ...neverujem da zarade za platu ....... ajd sad smisli neku ustanovu gde kad se povredi covek odvedu ga tamo i ima neki ljudi u belom koji ga stave na neki sto i izlece ga
 
ovu ideju sam potencirao kao mozda jedan od nacina da se zaradi koji dinarcic, a poznavajuci cene takvih usluga, koje i sam povremeno koristim. tvoje jadne siromasne kolege, koje ovo rade iz ljubavi prema poslu i solidarisu se sa ovim jadnim napacenim narodom, za jednu srednju kutiju iz ns do bg uzmu koliko kosta gorivo za jednog dizelasa za takvu povratnu relaciju, a pitam se koliko li je takvih kutijica dnevno, kad se sve vise novih slicnih firmi otvara.
moj cilj nije da izmisljam nesto novo, nego da predlozim nesto sto bi moglo da nekom od nas MOZDA donese neki profit.
sarkazam ostavi za tu tvoju pampukovicu, tamo vam ni ljudi u belim mantilima sa sarenim pilulicama ne bi pomogli.
 
nije to nacin da se izbegne posta, jednostavno to je uglavnom u sluzbi brze prodaje robe, to koriste razne firme koje se bave prodajom neke robe, ili raznim uslugama, servisima, itd. ja to koristim da bi brzo dobio neku robu iz bg ili su, platim nekoj veleprodaji robu po predracunu i oni mi to posalju brzom postom, koju ja platim i tu ustedim na gorivu i vremenu. i od trenutka narucivanja robe do isporuke prodje 5-6 sati, za cega mi je ranije trebalo 2-3dana.
cene su ok, to izadje jeftinije od bilo kog prevoza, ali najbitnija je usteda vremena, ceo posao se obavlja vrlo brzo. naravno ovu uslugu koristi sve vise firmi ili pojedinaca.
nas je ovde sa svih strana srbije i sire, tako da mozda bi mogli da napravimo neku mrezu koja bi mogla da funkcionise. o cenama kasnije.
 
Komplikovano je koristiti autobuse za to, ovde se pre dve godine desilo da neko vreme nisu hteli ni da cuju da uzmu nesto. Pricalo se da je neko tako slao drogu pa ga provalili i bila velika frka. Mozda je to samo rekla-kazala, ne znam. A i kada hoce da uzmu, nikad ne znas koliko ce majstor da te ujede, plus peronska karta koja je ovde kod mene 30 dinara i nema sanse da udjes a da ne platis, tako da mi se cini da bi takva ideja bila slabo konkurentna u odnosu na specijalizovane firme za dostavu od vrata do vrata.

Moj brat se bavi MLM-om za jednu firmu koja ima magacin u Beogradu, pa sam imao svojevremeno ideju da organizujem distribuciju za juznu Srbiju, ali nisu nesto bili zainteresovani, tada im je bilo lakse da placaju obicnu postarinu koja nit je mala nit je brza, a sad imaju centralizovanu distribuciju iz Beograda.

Generalno mi se svidja ideja da se nesto radi. Samo ono sto je nama najlakse, bilo bi da radimo s informacijama, a ima nas iz celog sveta ovde a ne samo iz Srbije. Mozda pronalazenje stanova za ljude koji se spremaju da dodju na studije ili da rade u drugi grad, ili tako nesto. Mozda neke ankete, istrazivanja, statistika. Samo nabacujem ideje, nemam nista konkretno.
 
Pjer_Nis:
Komplikovano je koristiti autobuse za to, ovde se pre dve godine desilo da neko vreme nisu hteli ni da cuju da uzmu nesto. Pricalo se da je neko tako slao drogu pa ga provalili i bila velika frka. Mozda je to samo rekla-kazala, ne znam. A i kada hoce da uzmu, nikad ne znas koliko ce majstor da te ujede, plus peronska karta koja je ovde kod mene 30 dinara i nema sanse da udjes a da ne platis, tako da mi se cini da bi takva ideja bila slabo konkurentna u odnosu na specijalizovane firme za dostavu od vrata do vrata.

Moj brat se bavi MLM-om za jednu firmu koja ima magacin u Beogradu, pa sam imao svojevremeno ideju da organizujem distribuciju za juznu Srbiju, ali nisu nesto bili zainteresovani, tada im je bilo lakse da placaju obicnu postarinu koja nit je mala nit je brza, a sad imaju centralizovanu distribuciju iz Beograda.

Generalno mi se svidja ideja da se nesto radi. Samo ono sto je nama najlakse, bilo bi da radimo s informacijama, a ima nas iz celog sveta ovde a ne samo iz Srbije. Mozda pronalazenje stanova za ljude koji se spremaju da dodju na studije ili da rade u drugi grad, ili tako nesto. Mozda neke ankete, istrazivanja, statistika. Samo nabacujem ideje, nemam nista konkretno.

Tačno je da se uvek proba transport opijata preko bus veze , i prisustvovao sam jednom tapkanom privodjenju sačekaoca paketa...

I tačno je da niš ekspres i požarevački litas deru i čak i odbijaju transport....

I tačno je da su tu bosanci najjevtiniji....

.......
 
pa na ovome ce nam zavideti i oni iz dhl-a posto oni sigurno nemaju mogucnost da posalju robu u pampukovicu :wink:
a nislije salju robu bez problema busom za ns, meni cesto dolazi poveci paket autobusom i to funkcionise savrseno. Platis koliko kosta karta za taj paket, castis majstora i paket ide.
ja cesto saljem ili cekam robu autobusima ili vozom i nikad nisam imao ama bas nikakvih problema, znaci nema rekla kazala, droga, pistolji i ostale stvari nisam ni nacuo da je neko koristio ili slao.
a napl;ata peronske karte bi bila uracunata u troskove koji bi bili nadoknadjeni onom ko bi je platio, naravno on bi morao da je prikaze prilikom isplate plate ili nadoknade za svoj deo obavljenog posla.
znaci imamo potencijalnog nisliju, ajmo dalje, pirot, vranje, subotica, shid..... i svi ostali, ima li zainteresovanih?
 
duleNS:
ja sam za ono sto se moze relativno lako naplatiti.
kako bi nekom naplacivao neke vrste informativnih usluga?
mislim, izvodljivo je, ali preterano komplikovano.
Pa kao i ostale agencije. Napravimo sajt sa javnim informacijama koje su veoma vazne. Novinama, televizijama, i ostalim zainteresovanima pustimo 10 dana koriscenja za dz svih informacija a ako im odgovara zatim placaju clanarinu da mogu sve da vide i koriste. Inace, sajt svi dopunjavamo ili saljemo jednome stalno sve vesti a on aplouduje na sajt. Dobra je para, proverite ovakve agencije na netu , pogledajte kako funkcionisu.
Naravno, i ovo je samo jedna ideja, ali mislim da je lakse baratati informacijama nego robom.
 
(Pozdrav svima, novi sam ovde...pa hajd da pocnem u ovoj temi.)

e frajeru mislim da letis visoko, da pocnes biznis u smislu DHL (kao prvi biznis predpostavljam) i sa malo iskustva, to je gotovo nemoguce.
Nemam cak ni snage da ti pocnem nabrajat stvari koje moraju da se regulisu da bi to uspelo.
To je samo moje misljenje, al nije lose sto se trudis, obicno takvi i pokrenu nesto uspesno jednog dana, al ova ideja nije jedna od njih.

Ima jednostavnijih nacina da se dosta para zaradi preko interneta. Mozda nekome i objasnim malo vise ako bude dobar :lol:
 
e frajeru, nisam od tebe ni trazio da mi ti odredjujes sta je za mene visoko a sta nisko.
imam ja dosta godina iza sebe, a i mnogo poslova sto uspesnih, sto neuspesnih.
trazi ti taj cash na internetu, mozda ga negde i iskopas, ko zna.
nazovi me staromodnim, ali vise ja volim kontakt oci u oci i solarnu varijantu tj pare na sunce.
puno ce jos vode proteci dunavom dok mi ne budemo poceli da naplacujemo preko interneta ili uz pomoc interneta.
 
duleNS:
e frajeru, nisam od tebe ni trazio da mi ti odredjujes sta je za mene visoko a sta nisko.
imam ja dosta godina iza sebe, a i mnogo poslova sto uspesnih, sto neuspesnih.
trazi ti taj cash na internetu, mozda ga negde i iskopas, ko zna.
nazovi me staromodnim, ali vise ja volim kontakt oci u oci i solarnu varijantu tj pare na sunce.
puno ce jos vode proteci dunavom dok mi ne budemo poceli da naplacujemo preko interneta ili uz pomoc interneta.

nemas ti pojma o zivotu
 
Iz Crne Gore sam, dolazim u Srbiju kad god mogu i tako to... Ni sam ne znam koliko sam vremena proveo pretrazivajuci internet u vezi nekih korisnih ideja za posao. Svi mi sanjamo da zaradimo neke pare i tako to. Toliko nas ima na internetu a svaka organizacija mora da uspije ( naravno, ne ni premala ni prevelika ). Nemam puno vremena da sad kucam puno ali pozdravljam ideju i ako neko nesto smisli ovih dana neka postuje a lako ce se naci ljudi koji ce da se dogovore oko izvodjenja i tako toga. Ako smislim nesto, javicu se a svaka ideja je dobrodosla.
Na kraju krajeva, ako nista ne smislimo uvijek ostaje ulica, mada ja bjezim od nje za sad. Pozdrav
 
divno, sad imamo sansu za proboj nase virtuelne brze kurirske sluzbe na crnogorsko trziste.
ali, vidim da su ljudi strasno nezainteresovani za neki vid biznisa u koji bi, na neki nacin, delimicno sami ulagali. Da sam eventualno dao oglas tipa trazim ljude za kurirsku sluzbu, plata ok, radno vreme 8 sati, itd. moj mail bi bio zasut molbama za posao. I posle narod kuka kako nema para, nema posla, a svi bi samo dosli da rade i da ne razmisljaju puno. Cista radna snaga u najam.
Nedavno sam porucio paket, necu reci odakle, i sutradan mi je stigao taj paket, tj dve kutije srednje velicine, baja koji mi ih je isporucio bio je obucen u neko prljavo radno odelo, vozio je staru krntiju domace proizvodnje, ali paket je efikasno stigao do mene i solidno je ta usluga naplacena. Zamerki nema, svaka im cast na profesionalizmu.
Ja sam nedavno dobio fin kredit namenjen obrtnim sredstvima za moju str, nisam posegnuo za netom i dao temu na forumu tipa imam toliko i toliko, pomozite mi kako da udvostrucim, planiram za period od 5-6 meseci da malo uvecam tu sumu i onda cu verovatno da krenem u ovaj posao koji po meni moze lepo da se razvije, i da donese fin profit. Naravno ocekujem kvalitetne ljude koji bi bili spremni da samnom krenu u taj posao, ako misle da to ima smisla.
Ako neko prepoznaje neku sansu u ovom poslu neka mi se javi na mail, da zasada samo razgovaramo o ovome, da mozda razvijemo neke ideje, a ako dodje do neke realizacije posla za pare nece biti problema.
Uostalom zasto u svemu dozvoljavamo da nam stranci sole pamet??????? dhl, fedex, city ex, post ex, itd, itd. Ajmo da osnujemo neku domacu sluzbu npr srpski kuriri, shumadijske poshtonoshe, lala trkach, dajte neke predloge pa da razvijemo ideju u narednih godinu dana i da krenemo punom parom u posao.
 
e da jos nesto
ljudi, komentare tipa- peronska karta kosta 30 dinara, pa time se salje droga, pa ovi su skupi, ovi su jeftiniji, pa visoko letis( po meni veoma "inteligentan" komentar), MOLIM VAS nemojte slati. Sve su to tehnicka pitanja koja se mogu jednostavno resiti ako ima volje za biznis. Uostalom koji danas posao nema neke prepreke u sebi?
Ako bude bilo volje, onda cemo doci do tih tehnickih sitnih problema koje cemo resavati u hodu.
Ajmo samo da se stvori grupa ljudi koja je sposobna da organizuje posao u sredini u kojoj zivi, pa makar uz pomoc stapa i kanapa, ali samo da nekako to sve krene. Moja zelja je da u svakom gradu od 10000 ili vise ljudi imamo po jednu kancelariju sa po par ljudi, koja ce pokrivati taj grad i regiju oko tog grada, i gde ce ti ljudi biti spremni da brzo i profesionalno obave posao po kisi, snegu, vetru u ponoc ili ranu zoru, samo da musterija bude zadovoljna i da to sve uzme maha. Pare ce vec doci same po sebi.
 

Back
Top