Tema za one koji žele da smršaju

kovle:
Pozdrav,
Imam 15 god visok sam 175cm(mozda koji cm vise), imam 86kg i krupnije sam gradjen. Imam naslage sala na stomaku, zadnjici i grudima. Najvise me brine salo na grudima koje mi izgleda cudno i daje neprirodni oblik grudima, i zelim to da ispravim brzo. Dostupan mi je stadion na koji mogi ici da trcim, a pored toga imam i orbitrek spravu koju koriste mama i sestra, tako da mogu da treniram i na njoj. Treba mi program treninga, i mozda i predlog ishrane, ako moze. Razmisljam da radim hiit, ali cuo sam da to treba da se radi 3-4 max. Da li treba da radim nesto drugo danima kad ne radim hiit, recimo standardno duze trcanje? Kondicije imam sasvim dovoljno za pocetak hiit-a. Ili da se vratim obicnim treninzima, od po 45 min recimo 6x nedeljno.
Takodje, radim i sklekove svaki drugi dan. Najvise mogu da uradim 20 i to sirokih :( :(, uskih mogu samo 8. Radim po 3 serije obe vrste naizmenicno, ne merim pauze, cekam da se odmorim za sledecu seriju. Da li treba da povecam broj serija, ili sta kako bih malo ojacao grudi i vremenom pretvorio salo u misice? Ne planiram da idem u teretanu .

Posto si mlad,moja preporuka je trcanje i ako volis bicikl.

Za pocetak:

Ponedeljak - trcanje - 30min

Sreda - bicikl - 1h

Petak - trcanje - 30min

Subota - bicikl - 1h

Ako nemas ili ne volis bajs onda samo trcanje.

Naravno za pocetak izbaci sokove,hleb najvise 2-3 parceta,malo vise voca i povrca...

Ja nisam ljubitelj dijeta,vec samo blago modifikovane hrane...

Mislim ovde je citava folozofija...pitaj sta te zanima konkretno,slicnih tema ima koliko hoces...

PS.Strucni savet za hranu je najbolje kod nutricioniste,koji te lepo izmeri,proveri % masti...bla bla bla.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hvala na odgovoru, jel moze neko da mi preporuci kako za pocetak da radim hiit trening, posto sam cuo da ima mnogo vise efekta nego obicno trcanje, a i krace traje? Da li moze umesto voznje bicikla da se ubaci recimo orbitrek ili jos trcanja, posto nisam sklon biciklu ?
Takodje, pokusacu da iz ishrane izbacim sokove, peciva, hleb, sladolede itd, i da vise jedem ribu i belo pilece meso. I, da li je najbolje da treniram ujutru ? Posto se tokom ostatka dana skidaju dodatne kalorije.

Hvala!
 
Ja ne bih otvarao novu temu samo za mene, nego cu da pitam ovde, ali bih molio da mi neko odgovori, imam 16 god, visok sam 188 i imam 90 kila, krupnije sam gradje, ali opet imam naslaga sala na stomaku i na butinama, grudi, ruke i donji delovi nogu (listovi...) su ok, obozavam da vozim bajs, tako da pitam da li se tada mrsavi i koji misici su u upotrebi, a sada posto je lepo vreme dosta plivam na adi, volim i da setam dosta, samo ne znam koliko je to efikasno, hleb veoma malo jedem, gazirane sokove kao i ostale ne pijem, e sad kad bi neko jos mogao da mi kaze koje vezbe da radim (trbusnjake, ledjnjake, sklekove) i koliko puta dnevno, kao i koliko je dovoljno da vozim bajs, ne volim neke prestroge dijete tipa (20g ovoga, 35 g onoga ali onda ne ono prvo...) konkretno zelim najvise da skinem salo sa stomaka.... Unapred zahvalan
 
Pozdrav,
Imam 15 god visok sam 175cm(mozda koji cm vise), imam 86kg i krupnije sam gradjen. Imam naslage sala na stomaku, zadnjici i grudima. Najvise me brine salo na grudima koje mi izgleda cudno i daje neprirodni oblik grudima, i zelim to da ispravim brzo. Dostupan mi je stadion na koji mogi ici da trcim, a pored toga imam i orbitrek spravu koju koriste mama i sestra, tako da mogu da treniram i na njoj. Treba mi program treninga, i mozda i predlog ishrane, ako moze. Razmisljam da radim hiit, ali cuo sam da to treba da se radi 3-4 max. Da li treba da radim nesto drugo danima kad ne radim hiit, recimo standardno duze trcanje? Kondicije imam sasvim dovoljno za pocetak hiit-a. Ili da se vratim obicnim treninzima, od po 45 min recimo 6x nedeljno.
Takodje, radim i sklekove svaki drugi dan. Najvise mogu da uradim 20 i to sirokih :( :(, uskih mogu samo 8. Radim po 3 serije obe vrste naizmenicno, ne merim pauze, cekam da se odmorim za sledecu seriju. Da li treba da povecam broj serija, ili sta kako bih malo ojacao grudi i vremenom pretvorio salo u misice? Ne planiram da idem u teretanu .

Hvala unapred na savetima.
Ako zelis da skines naslage sala, idi u teretanu, i trci po onoj spravi dok te ne zabole noge. Odmori se i za vreme odmora popij samo guc vode, a ostalo ostavi za kasnije. Ako zelis da nabacis i misice, malo dizi tegove. Vrati se na trcanje, takodje dok te ne zabole noge. Onda idi i pohvali se jednom ribom. Tako svakog 3. dana i vec ces da osetis razliku!
 
Ja ne bih otvarao novu temu samo za mene, nego cu da pitam ovde, ali bih molio da mi neko odgovori, imam 16 god, visok sam 188 i imam 90 kila, krupnije sam gradje, ali opet imam naslaga sala na stomaku i na butinama, grudi, ruke i donji delovi nogu (listovi...) su ok, obozavam da vozim bajs, tako da pitam da li se tada mrsavi i koji misici su u upotrebi, a sada posto je lepo vreme dosta plivam na adi, volim i da setam dosta, samo ne znam koliko je to efikasno, hleb veoma malo jedem, gazirane sokove kao i ostale ne pijem, e sad kad bi neko jos mogao da mi kaze koje vezbe da radim (trbusnjake, ledjnjake, sklekove) i koliko puta dnevno, kao i koliko je dovoljno da vozim bajs, ne volim neke prestroge dijete tipa (20g ovoga, 35 g onoga ali onda ne ono prvo...) konkretno zelim najvise da skinem salo sa stomaka.... Unapred zahvalan

Posto si mlad,a jos nemas porodicu,nije preporucljivo voziti bajs preterano,mozda 2 x nedeljno,ostalo kombinuj sa brzim hodanjem ili najbolje trcanjem.***,mi muskarci imamo prostatu koja hoce svima da pravi probleme kad zadjemo u godine...
 
ovako: Imam 17 god. 176 sam visok, i imam 75kg. Nisam pretarano debeo, sto bi rekli "elegantno popunjen", nego mene zanima drugo.. Mnogo sam buckast u licu, pa me zanima je l' moze to nekako da se resi?.. Hvala unapred

Mislim da bi trebao da se drzis osnovnih pravila za gubljenje tezine pa ti mozda to pomogne :roll:

Pij dosta vode, i najvaznije ujutru kad ustanes razvali se slobodno da bi posle mogao da izbacis sve sto ne valja iz tvog tela :) Samo nemoj da pijes gazirane sokove i sve sto ima secer u sebi.
Jedi dosta voca i povrca
Smanji unos kalorija
Smanji upotrebu soli
I naravno ubaci vezbanje :)

Pozdrav
 
Nisam debeo,ali volim da vezbam na traci,sa nekim nagibom,koliko treba dnevno da radim,i da na levelu 3,za 9min pretrcim kilometar,tako da uzmeti u obzir da to nije nimalo lako!Ja na ravnom kilometar pretrcim za manje od 4 minuta iz sprdnje....gotovo da se i ne oznojim,a ovde riknem....Imate li neki savet...Takodje za sve one koji hoce da oslabe(i ja sam imao tih problema,bio sam 175 i 85,a sad sam 194 i 85..)je da izbace kolu,JAKO BITNO A STO NIKO NIJE NAPOMENUO JE DA NE JEDETE POSLE 6,ILI 3-4 SATA PRED SPAVANJE,da izbacite beli hleb(ne u potpunosti,ali da ga znatno smanjite...) iskreno ja nisam od onih koji moze da jede 6 obroka,ja jedam 2-3 puta i nista mi nefali(navika metabolizma) i takodje za sve vas koji ste mladje od 15 nemojte se jako forsirati,inace ja imam 17.
 
Sve dok se neko hrani zdravo, ne vidim zasto ne bi jeo posle 6 sati? Sta ako treniras uvece, zar i onda ne bi jeo posle treninga? Ili ako budes gladan, zar ne treba bas nista jesti?

Sve dok ukupan broj kalorija ne prelazi tvoju dnevnu potrebu, onda je u redu. Sve je to "calories in calories out".

Rekao sam da netreba jesti posle 6 ili 3-4 sata pre spavanja!I meni je to jako pomoglo,msm mozes da jedes i u 8,ako ces leci u 12,ali uvece generalno ne treba da se prejedes jer metabolizam ti radi usporeno...

nego sta bi mi ti preporucio zza onu traku kako i koliko da vezbam....???
 
Da li je moguce smrsati ako se vezba u teretani, znaci vezba se svaki dan, i jede se samo jedan obrok na dan, ili dva manja obroka bez hleba? Moguce da ce mnogima biti smesno, ili cudno sto se jede tako malo, sigurno je da i nije zdravo, ali treba skinuti 10 kila sala :( a u toku dana pijem dosta limunade sladjene sa medom, ali ne mnogo meda.

Ja po mojim nekim proracunima verujem da za 10 dana moze da se srsa 5 kila, sta mislite Vi?
 

Back
Top