Neplodnost

sixx

Obećava
Poruka
78
Kazu, ne postoji zena, koja jos nije pomislila na to : ,, Boze, sta ako necu moci da ostanem trudna?! ,,
Jel zaista svaka devojka ima taj strah, i da razmiljaju o tome svremena na vreme? :shock:
 
ne opterecuj se time unapred.Ono sto je bitno su redovne ginekoloske kontrole na koje svaka devojka - zena treba da ide bar 1x godisnje.Tako mogu da se sprece mnoge komplikacije, a i da se ocuva zdravlje reproduktivnih organa.Urodjeni sterilitet je nesto drugo, verovatno je i redak, ali ono sto je sada uzelo maha je muska neplodnost koje je sve vise! :(
 
naravno da nekad razmisljam ali veoma retko jer, iako imam 24.god, jos ne razmisljam o deci i sve mi se cini da je to jos prilicno daleko od mene.

a ko bas mnogo razmislja o tome, jednostavno neka poseti ginekologa kao sto je vec receno gore.
 
Ми смо имали тај проблем ( ни мушка,ни женска - него брачна неплодност ), али, хвала Богу, имам два бића (што се сад макљају у другој соби) која су круна дугогодишњег труда и рада по том питању! :D :D :D
Наравно да су анализе биле и болне и дуготрајне, да сам страховала хоћу ли икада имати децу...и никада нећу заборавити тај осећај када сам први пут угледала то мало глинџаво биће како дречи на мојим грудима!!! :D :D :D
 
avesic:
pa dobro helen sto sekiraš ženu

:shock: Није ми била намера да било кога секирам и жао ми је ако је тако схваћено. Хтела сам да поделим искуство јер знам како је страховати годинама због помисли да никада неђу имати деце!!! Извињавам се ако је звучало непримерено! :oops:
 
Uopste nemam taj strah. Znam da mogu i da cu imati bebu ili bebe... kada bude bilo vreme za to :)
Zaista se primecuje velika razlika izmedju zena koje imaju decu i onih koje nemaju. Zene-majke imaju neki spokojan i brizan izraz lica... dok ove druge, xmmm... deluju nervozno. Jedva cekam da vidim kakve ce promene uslediti kod mene... jer obicno imam zurku u glavi, ali kada su deca u pitanju mogu da budem veoma pribrana, sigurna i stabilna. Jednom sam uspela tako da se skoncentrisem da sam smirila jednog malo decaka koji je neutesno plakao... i to samo jednim zagrljajem 8)
 
Monopol:
naravno da nekad razmisljam ali veoma retko jer, iako imam 24.god, jos ne razmisljam o deci i sve mi se cini da je to jos prilicno daleko od mene.

a ko bas mnogo razmislja o tome, jednostavno neka poseti ginekologa kao sto je vec receno gore.

Idem redovno kod ginekologa....i nemam problema....ali to znaci nesto ? Tj. standardni pregled ne moze da utvrdi dali mogu imati bebu, ne? Ili obicno one zene ne mogu imati koje su imali neku infekciju, bolest? Ili to nema veze sa tim?
 
Hellen:
Ми смо имали тај проблем ( ни мушка,ни женска - него брачна неплодност ), али, хвала Богу, имам два бића (што се сад макљају у другој соби) која су круна дугогодишњег труда и рада по том питању! :D :D :D
Наравно да су анализе биле и болне и дуготрајне, да сам страховала хоћу ли икада имати децу...и никада нећу заборавити тај осећај када сам први пут угледала то мало глинџаво биће како дречи на мојим грудима!!! :D :D :D

Kakve preglede si imala i koliko su bolni, skupi? Jel mogu ja da odem na neki pregled, samo zbog sebe, da budem mirnija-ili to se ne preporucuje, samo ako nastaje problem?
 
Hellen:
avesic:
pa dobro helen sto sekiraš ženu

:shock: Није ми била намера да било кога секирам и жао ми је ако је тако схваћено. Хтела сам да поделим искуство јер знам како је страховати годинама због помисли да никада неђу имати деце!!! Извињавам се ако је звучало непримерено! :oops:


Eto i ja imam taj problem. Vec godinama ne mogu da imam dece, bez obzira na sve preglede. Ali sta ces, zivot te stavlja u iskusenje.
 
Nina2:
stefkem:
Koga nema, bez njega se moze..Lepo je imati dete ali i kad ga nemas nije smak sveta..

Uf, to si malo pregrubo rekao/rekla. Ima ljudi kojima je to itekako smak sveta, zato malo razmisli o tome.
Nije rekla pregrubo, nego su njene reci odbrambeni mehanizam i predstavljaju objasnjenje nezasluzenog hendikepa... Bojim se da je niste dobro razumele, jer sam siguran da joj nije svejedno.
 
Julian_Duranona:
Nina2:
stefkem:
Koga nema, bez njega se moze..Lepo je imati dete ali i kad ga nemas nije smak sveta..

Uf, to si malo pregrubo rekao/rekla. Ima ljudi kojima je to itekako smak sveta, zato malo razmisli o tome.
Nije rekla pregrubo, nego su njene reci odbrambeni mehanizam i predstavljaju objasnjenje nezasluzenog hendikepa... Bojim se da je niste dobro razumele, jer sam siguran da joj nije svejedno.

Ja bas mislim suprotno-očigledno je da nema dete i mislim da nikad nije ni poželela da ga ima, jer da jeste, ne bi tako grubo odgovarala. Kao što je Nina rekla, nekima je jako stalo da imaju dete i nemogućnost da se to ostvari je više nego trumatično iskustvo za njih.
 
meni je bas bilo tuzno kad sam citala na sc-u -tema "sterilitet'- koliko su te zene tuzne & nesrecne, i parovi uopste :cry:
ma najezim se samo kad pomislim da bih i ja , ne daj boze ( jos sam mlada da imam decu) bila u njihovoj situaciji :cry:

neko ovde spomenu "bracni sterilitet"- sta je to u stvari?! (mozda sam ja bas neinformisana oko toga :? ) oboje sterilno?! E bas baksuz :cry:
 
Ми смо имали тај проблем ( ни мушка,ни женска - него брачна неплодност ), али, хвала Богу, имам два бића (што се сад макљају у другој соби) која су круна дугогодишњег труда и рада по том питању!
Наравно да су анализе биле и болне и дуготрајне, да сам страховала хоћу ли икада имати децу...и никада нећу заборавити тај осећај када сам први пут угледала то мало глинџаво биће како дречи на мојим грудима!!!

I KAKO SI USPELA? KOLIKO MUKE I TRUDA?
 
fairy:
Ми смо имали тај проблем ( ни мушка,ни женска - него брачна неплодност ), али, хвала Богу, имам два бића (што се сад макљају у другој соби) која су круна дугогодишњег труда и рада по том питању!
Наравно да су анализе биле и болне и дуготрајне, да сам страховала хоћу ли икада имати децу...и никада нећу заборавити тај осећај када сам први пут угледала то мало глинџаво биће како дречи на мојим грудима!!!

I KAKO SI USPELA? KOLIKO MUKE I TRUDA?

Не нарочито много: две ипо године! :)
 
Meni je ginekolog jos na prvom ultrazvucnom pregledu rekao da imam policisticne jajnike i dacu tesko ostati trudna...ja sam skoro 10 godina u podsvesti imala tu cinjenicu,mada sam `vodila racuna`,jer mi je ciklus imao periodicna kasnjenja-po 15-ak dana..
i bila sam skroz spremna da jednog dana usrecim neke malisane koji nemaju dom.
E,onda neposredno pred bolest i odlazak oca, saznajem da vise nije u pitanju `kasnjenje` od `stresa i promene godisnjih doba`, vec sam stvarno ,najstvarnije trudna(iako sam u svojoj glavi uveliko iskonstruisala najstrasnije bolesti)! I tako sam sa bebicom u stomaku pregurala jedan od najruznijih perioda u zivotu, a sada moj muz i ja imamo divnu devojcicu kojoj smo proslog meseca slavili prvi rodjendan!!
Drage moje, zivot vam tako priredjuje stvari,gubitke nadomescuje novim ljubavima,sece, kroji i ponovo spaja...nista ne brinite-sve stvari se dese bas onda kada im je vreme za to!!Znam nekoliko osoba koje svakog meseca kad dobiju, bukvalno padnu u ocaj jer im OPET nije uspelo...i glupo je reci-opusti se,jer one se nadaju da su ovj put sigurno uspele..prosto ne znam sta da im kazem!!
cak i kada ne mozete da iamte svoje dete - usrecite neko koje roditelji nisu hteli ili mogli da gaje.ili cak vise njih-ako ste u mogucnosti.zrtva je velika,i to ucinite iz plemenitih a ne iz sebicnih razloga..a plemenitost nikome nije skodila.
Pozdrav svima i puno srece!!
 
etotako:
Uopste nemam taj strah. Znam da mogu i da cu imati bebu ili bebe... kada bude bilo vreme za to :)
Zaista se primecuje velika razlika izmedju zena koje imaju decu i onih koje nemaju. Zene-majke imaju neki spokojan i brizan izraz lica... dok ove druge, xmmm... deluju nervozno. Jedva cekam da vidim kakve ce promene uslediti kod mene... jer obicno imam zurku u glavi, ali kada su deca u pitanju mogu da budem veoma pribrana, sigurna i stabilna. Jednom sam uspela tako da se skoncentrisem da sam smirila jednog malo decaka koji je neutesno plakao... i to samo jednim zagrljajem 8)

Hey pa to sam bio ja :D
Posle mi je sve bilo roze pred ocima i odlucio sam da pod hitno porastem 8)
 

Back
Top