STO NE PROLAZI - NIJE ZIVOT, STO NE BOLI - NJE LJUBAV...

Pa, bolje da koristiš život, nego da on koristi tebe :wink: . A kako :?:
Za to ne postoje univerzalna pravila. Za početak otkriješ šta je ono što tebi najviše odgovara. A, svima odgovaraju drugačije stvari.
Možda ovo (samo) zvuči sebično, a ne bi trebalo, jer sreća je i ne povrediti nikoga, i drugima činiti dobro.
I, naravno da život mora da prolazi... I menja se.
''Možeš se ukopati petama u život, i zapretiti mu samo neka proba da se promeni, ali on će se ipak menjati, kao pesak pod naletima vode''
Nekad je te promene teško prihvatiti, ali je neophodno. To životu i daje draž.
A, da li ljubav boli? Naravno da boli! Ali, donosi još više sreće. Ljubav je kao letenje i padanje; i jedno bez drugog ne ide. Moj najdraži forumaš (i više od toga) je rekao da je ''i u padu putovanje''.
Za njega :wink:.
 
To, "sto ne boli, to nije ljubav" ostaje kao uteha zbog neostvarene i neuzvracene ljubavi koje jedine bole. Mislim da ostvarena=obostrana ljubav nikako ne boli, to je bas potpuni osecaj ispunjenosti, blazenstva i upravo odsustva bola i nesigurnosti. Dok obostrana ljubav traje, osetis bol samo kada se uplete tvoj licni "crv" - strah da mozes izgubiti ljubav onoga koga ti volis. E sad, sto je ljubav kojom ti neko uzvraca "klimavija" to ti ovaj crv cesce ne da mira, pa te i takva ljubav vise boli. A ako i ti prestanes da volis - tada tesko moze da te zaboli bilo sta od te osobe, ma koliko da si ga nekad volela.
Znaci, bol je znacajan - kolicina bola ti je pokazatelj koliko ti je izbor pravi. Bas kao svitac i pikavac...mislim, boli ako si svitac.
 

Back
Top