Ksalol

Problem je u tome što ljudi sami biraju psihoaktivne lekove. Čim se malo unervoze, ulaze u apoteku i traže Bensedin, Bromazepam ili nešto slično.
Problem je i u tome što im neko to prodaje.

Ksalol je propisan ženi koja je psihijatrijski bolesnik. Njoj taj lek pomaže. S druge strane je suprug te žene. On nije psihijatrijski bolesnik, a koristi lekove svoje žene, na svoju ruku.
Još uvek mi nije odgovorio zašto je posegao za Ksalolom koji mu niko nije propisao.

Verovatno "da se smiri". I "da moze da se uspava". Dva najcesca slucaja. :mrgreen:

Ja ne razumem kako to ljudi ulecu u apoteku i traze i ovi im daju kao - aha, malo si nervozan - evo, evo ti lek koji je najpotentniji i najbrze ostavlja zavisnost rokaj slobodno.

A koliko kostaju 300-600din najvise. Da kosta 300e pa i da razumes kao "zgrcu pare".:evil:

Ali dobro, kada sam video da farmaceuti prodaju ljudi u apoteci i "srebrnu vodu"... sta reci ona... Da, znam da nisu oni krivi nego gazde apoteka koji su ko zna ko i ko zna kakvi panjevi.
 
Verovatno "da se smiri". I "da moze da se uspava". Dva najcesca slucaja. :mrgreen:

Ja ne razumem kako to ljudi ulecu u apoteku i traze i ovi im daju kao - aha, malo si nervozan - evo, evo ti lek koji je najpotentniji i najbrze ostavlja zavisnost rokaj slobodno.

A koliko kostaju 300-600din najvise. Da kosta 300e pa i da razumes kao "zgrcu pare".:evil:

Ali dobro, kada sam video da farmaceuti prodaju ljudi u apoteci i "srebrnu vodu"... sta reci ona... Da, znam da nisu oni krivi nego gazde apoteka koji su ko zna ko i ko zna kakvi panjevi.

xalol 0.25 = 76 dinara
 
@bRu Zli,imam prijateljicu koja je inache iz Srbije doshla da živii jer se udala u PG,i radi u apoteci...znash li shta mi je rekla makar jedno 10 puta,najvishe im prolazi taj Xanax ili Xalol,i to u enormnim kolichinama,a prosjek nekog godishta koji ga koriste je od 20-50g.
 
Gde ima za 76 din haha?
Ja kupujem lekove u Srbiji jer su dzabe, cena nije vredna pomena.
Mrzi me da idem kod svog lekara da mi da recept ( ne zbog dva, tri evra vise nego moram da zakazujuem, odlazim, dolazim)
i taj isti lek kupim u Srbiji za recimo 150 dinara, a ovde ( u Nemackoj) svaka participacija je 5 evra, ali ponavljam, nije to razlog nego
je razlog jednostavnjo nabavljanje lekova u Srbiji. Usput, ne kostaju nista.
 
Eto, bas mi drago da se o ovome prica. A posle kao farmakomafija zaradjuje na ljudima. A niti mozes tak lek sam kupiti, niti je preporuceno da se pije duze vreme.

I kako sad farmakomafija zaradjuje na vama paranoici anksiozni? Sah-mah je l vidite.

Da lek kosta 760e pa da se ta paranoja i uzme u razmatranje da "zaradjuju na vama".
 
Ja sam popio jednom prilikom celu tablu ksalola od 1mg i mislim da nije moguca overdoza. Narednih par meseci nije delovao uopste na mene. Pio sam ga ne kao terapiju sto se da zakljuciti,vec sam ga uzimao kao drogu. Ksalol i lekovi poput njega(lekovi za smirenje)nisu lekovi nego droga koja moze da pomogne ali koliko moze da pomogne toliko moze i da naskodi. Kada sam se skidao sa teskih droga doktori su mi prepisali ksalol. I vidite i samo da mi nije pomogao samo me je vukao za nos da ga jos pijem. Ne preporucujem uzimanje tih lekova bez misljenja psihijatra. Pogotovo ako se skidate sa tezih droga...nemojte jedno sra*e menjati drugim sra*em
 
Ja sam popio jednom prilikom celu tablu ksalola od 1mg i mislim da nije moguca overdoza. Narednih par meseci nije delovao uopste na mene. Pio sam ga ne kao terapiju sto se da zakljuciti,vec sam ga uzimao kao drogu. Ksalol i lekovi poput njega(lekovi za smirenje)nisu lekovi nego droga koja moze da pomogne ali koliko moze da pomogne toliko moze i da naskodi. Kada sam se skidao sa teskih droga doktori su mi prepisali ksalol. I vidite i samo da mi nije pomogao samo me je vukao za nos da ga jos pijem. Ne preporucujem uzimanje tih lekova bez misljenja psihijatra. Pogotovo ako se skidate sa tezih droga...nemojte jedno sra*e menjati drugim sra*em

A sto ti nisu davali neko vreme metadon? To je zamena za drogu, ali ne bih znala kako se onda skida i sa nje.
Ali ti si uspeo? Nik ti je takav:)
 
Pijek ksalol, muvalis, B vitamin, presolol i prinelap svaki dan vise od sedam govina , s tim sto su mi dozu ksalola povecali na 1 mg ( plave boje ) 2 x dnevno.
Stvara se navika na ksalol ( znam po sebi kada ga nisam imao i popio nesto drugo tipa traneks ili bensedin ) ali i sa ovom terapijom sam jako zadovoljan
Bitno mi je da mi ne usporava reflekse, a da smiruja
Za sta ti je prepisan Ksanaks?
Ja sam se skinula sa Rivotrila i ludim, dala mi psih. Seroxat , 10.dan pijem i lexilijum od 3 mg, nikako da smirim GAP i depru, naprotiv, a ne da mi Xanax, ne znam da li je apst.kriza od Rivotrila, pila ga 20 god ili se vratio GAP i depra..pakao
 
Meni su pricali da cu postati zavistan od Trodona,koji sam pio preko 18 godina,kada su uveli da mora da se ide svaka 3 meseca kod specijaliste da prepise,jednostavno sam otisao kod privatnika,da mi prepise nesto slicno njemu.Prepisao mi je Liricu,koji je stvarno dobar.Nije bas kao Trodon,ali pomaze.Zadovoljan sam,a ona moze da se uzme i sa receptom i bez.zato ne mogu da shvatim,kad neko kaze da ne moze da se skine sa nekog leka.
 
Meni su pricali da cu postati zavistan od Trodona,koji sam pio preko 18 godina,kada su uveli da mora da se ide svaka 3 meseca kod specijaliste da prepise,jednostavno sam otisao kod privatnika,da mi prepise nesto slicno njemu.Prepisao mi je Liricu,koji je stvarno dobar.Nije bas kao Trodon,ali pomaze.Zadovoljan sam,a ona moze da se uzme i sa receptom i bez.zato ne mogu da shvatim,kad neko kaze da ne moze da se skine sa nekog leka.
Pa, valjda zavisi i koji je lek u pitanju. Ja pijem Ksalol od 1 mg od 2011. 3 x 1. Pre nekoliko dana sam otišla na PRVU kontrolu, znači posle 12 godina, i tada mi je ukinut Ksalol i prepisan Rivortil od 2 mg, 1/2 + 1/4 u slučaju potrebe, a uz to i Sidatu 1/2 prvu sedmicu, pa posle po 1 celu. I Ksalol i Rivortil spadaju u najteže lekove za skidanje, a i ne znam kakav će biti ovaj nagli prelazak sa Ksalola na Rivortil. Ako neko ima slično iskustvo, neka se javi, dok čekam da ponovo odem kod psihijatra za dodatni savet (posle čitanja o Rivortilu).
 
Ja pijem rivotril 20 godina. Pocela sa 1x0,5 mg, dosla do 3x 1/2 , za 20 god.
Pokusala se skinuti..necu te prepadati , 2x hitna dolazila, kao epi-napad....mslm nakon toliko godina, i anxs se vratila 3x jace, i opet rivotril 3x1/2
 
Pa, valjda zavisi i koji je lek u pitanju. Ja pijem Ksalol od 1 mg od 2011. 3 x 1. Pre nekoliko dana sam otišla na PRVU kontrolu, znači posle 12 godina, i tada mi je ukinut Ksalol i prepisan Rivortil od 2 mg, 1/2 + 1/4 u slučaju potrebe, a uz to i Sidatu 1/2 prvu sedmicu, pa posle po 1 celu. I Ksalol i Rivortil spadaju u najteže lekove za skidanje, a i ne znam kakav će biti ovaj nagli prelazak sa Ksalola na Rivortil. Ako neko ima slično iskustvo, neka se javi, dok čekam da ponovo odem kod psihijatra za dodatni savet (posle čitanja o Rivortilu).
Zavisi,a Trodon je poznat po zavisnosti,a ja sam ga se otarasio lako.
 
Meni treba taj Ksalol ali bez da se ponovo vucaram po doktorima ali ne znam kako da ga nabavim bez recepta. Pio sam ga ranije i odgovarao mi je, ali ne mogu vise da se vucaram po doktorima rano ujutru i to radnim danom i da cekam par sati u cekaonici da bi mi doktor samo napisao novi recept. Inace cu morati da pijem alkohol jer je jedini pristupacan ali mislim da je Ksalol bolji i bezbedniji za zdravlje, nema se problema sa mucninom kao od alkohola i verovatno je mnogo bezbedniji za fizicko zdravlje. Nema covek nacina da se smiri i opusti kad mu je hitno, nista se ne sme u ovoj drzavi...
 
trodon je ozbilja droga narkotički analgetik sintetički heroin praktično nije za poređenje sa ksalolom koji je zamena za ksanaks mnogo je to slabije od trodona/tramadola i sličnih analgetika
Zato sam i uporedio,ako sam ja mogao da ostavim Trodon,moze da se prestane i sa Ksalolom.Samo je bitna dobra volja i dobra zamena za taj lek,od kojeg se ne postaje zavistan.Pio sam ga 17-18 godina 2x dnevno,a injekcija sam primio za jedno dve cisterne,ali tada je samo on mogao da pomogne pri bolovima.
 
Ja imam problem i da pređem sa Ksalola na Rivortil jer čitam da ne smeju da ga piju oni koji imaju noćno gušenje, a plus imam i jake bolove u listovima kada hodam. Sa doktorom iz DZ sam se čula telefonom i rekao mi je da bez obzira na te simptome pijem Rivortil. Nisam još počela, čitala sam na forumu, uglavnom, da je zlo.
 
Ja imam problem i da pređem sa Ksalola na Rivortil jer čitam da ne smeju da ga piju oni koji imaju noćno gušenje, a plus imam i jake bolove u listovima kada hodam. Sa doktorom iz DZ sam se čula telefonom i rekao mi je da bez obzira na te simptome pijem Rivortil. Nisam još počela, čitala sam na forumu, uglavnom, da je zlo.
слушај доктора, а не нас са Форума. :aha:
а још мање немој читати она метарска упутства. :fdlan:
 
слушај доктора, а не нас са Форума. :aha:
а још мање немој читати она метарска упутства. :fdlan:
Toliko sam se načitala da mi je danas čak i bilo lošije nego obično; prošlo me je tek kad sam se zaradila u posao.Slušala bih doktora da nije napisao u izveštaju da sam pušač, a ja ostavila cigarete pre 3,5 meseca, rekla mu to na prvom pregledu, plus kad sam rekla telefonom da koristim pumpicu za pluća, a na ovom leku piše da ga ne piju plućni bolesnici, on dodaje: "Ostavite duvan." Nije izgleda lako ni sa ovom Sidatom koju pijem treći dan po 1/2, pa tako nedelju dana, a posle moram po celu. Možda je trebalo da se krene sa po 1/4, i to je muka dok se organizam navikne. Sidatu pijem uz Ksalol, za Rivortil skupljam snagu.
 
Pijem Xanax već par godina uz bisoprolol, nisam povećavala dozu, niti osećam neke nus pojave . Ovo je moje lično iskustvo, meni ga prvo prepisao neurolog, zbog spazma vratnih mišića a onda potvrdio i kardiolog uz bisoprolol zbog tahikardija i aritmija . Niko od njih mi nije savetovao da prestanem da ga pijem , posebno jer sam imala i anskiozno- panične faze niti su mi preporučili nešto drugo . Mislim da je bitno naći dobrog i zainteresovanog doktora koji će ti uraditi sve analize i prepisati odgovarajuću terapiju .
 
Ja imam problem i da pređem sa Ksalola na Rivortil jer čitam da ne smeju da ga piju oni koji imaju noćno gušenje, a plus imam i jake bolove u listovima kada hodam. Sa doktorom iz DZ sam se čula telefonom i rekao mi je da bez obzira na te simptome pijem Rivortil. Nisam još počela, čitala sam na forumu, uglavnom, da je zlo.
Nemoj slusati sta ko pise po forumu.Svi mi imamo razlicite organizme i razlicito reaguje nas organizam na odredjeni lek.Poslusaj doktora i vidi kako se osecas par nedelja,ako nije gobro onda trazi neki drugi lek.Ja sam pokusavao,t.j. lekari su mi prepisivali razne lekove protiv bolova,koji nisu,ili delovali dovoljno,ili sam imao neke nus pojave.Ispostavilo se na kraju da sam trebao piti odmah Trodon,jer je on jedini pomagao za bolove,a prethodno sam pio razne i opet na injekcije Trodona i to od 100 mg.Nemoj se igrati,vec probaj,pa ako stvarno nije dobro,onda trazi da ti promene lek.Ja sam imao prelome par prsljenova na kicmi,koji su me uzasno boleli,a na snimcima,kako kazu specijalisti,se nije dobro videlo.Kada se videlo i kada je snimak pokazao sve kako jeste,odmah su mi prepisali Trdon i Bensedin i Febricet za bolju cirkulacijujer mi je jako trnula leva noga od kolena pa na dole skroz.
 
Pijem Xanax već par godina uz bisoprolol, nisam povećavala dozu, niti osećam neke nus pojave . Ovo je moje lično iskustvo, meni ga prvo prepisao neurolog, zbog spazma vratnih mišića a onda potvrdio i kardiolog uz bisoprolol zbog tahikardija i aritmija . Niko od njih mi nije savetovao da prestanem da ga pijem , posebno jer sam imala i anskiozno- panične faze niti su mi preporučili nešto drugo . Mislim da je bitno naći dobrog i zainteresovanog doktora koji će ti uraditi sve analize i prepisati odgovarajuću terapiju .
Da, a ja sam išla kod državnog, jer sam se zbog drugih pregleda nadavala kod privatnika, i meni on nije ulio poverenje, a vrlo kratko me i slušao. Eto, nije me pitao ono osnovno kod Rivortila u kakvom su mi stanju pluća, da li su mi ok mišići. Pijem godinama Ksalol i bila sam do skoro sasvim ok za rad i život u Beogradu, dalje ne.
 
Nemoj slusati sta ko pise po forumu.Svi mi imamo razlicite organizme i razlicito reaguje nas organizam na odredjeni lek.Poslusaj doktora i vidi kako se osecas par nedelja,ako nije gobro onda trazi neki drugi lek.Ja sam pokusavao,t.j. lekari su mi prepisivali razne lekove protiv bolova,koji nisu,ili delovali dovoljno,ili sam imao neke nus pojave.Ispostavilo se na kraju da sam trebao piti odmah Trodon,jer je on jedini pomagao za bolove,a prethodno sam pio razne i opet na injekcije Trodona i to od 100 mg.Nemoj se igrati,vec probaj,pa ako stvarno nije dobro,onda trazi da ti promene lek.Ja sam imao prelome par prsljenova na kicmi,koji su me uzasno boleli,a na snimcima,kako kazu specijalisti,se nije dobro videlo.Kada se videlo i kada je snimak pokazao sve kako jeste,odmah su mi prepisali Trdon i Bensedin i Febricet za bolju cirkulacijujer mi je jako trnula leva noga od kolena pa na dole skroz.
Poslušala sam samo za jedan lek, počela da pijem 1/2 Sidate i osećam njeno loše delovanje na početku (3. dan), ako uspem 2 nedelje da to pijem i da budem sposobna za rad, onda bih pokušala sa psihoterapijom. Eto, lomila sam koleno pre 3 godine i nisam bila loše, šta se ovo desilo posle lakšeg oblika korone i ostavljanja cigareta, ja ne znam.
 
Toliko sam se načitala da mi je danas čak i bilo lošije nego obično; prošlo me je tek kad sam se zaradila u posao.Slušala bih doktora da nije napisao u izveštaju da sam pušač, a ja ostavila cigarete pre 3,5 meseca, rekla mu to na prvom pregledu, plus kad sam rekla telefonom da koristim pumpicu za pluća, a na ovom leku piše da ga ne piju plućni bolesnici, on dodaje: "Ostavite duvan." Nije izgleda lako ni sa ovom Sidatom koju pijem treći dan po 1/2, pa tako nedelju dana, a posle moram po celu. Možda je trebalo da se krene sa po 1/4, i to je muka dok se organizam navikne. Sidatu pijem uz Ksalol, za Rivortil skupljam snagu.
па да. зато @Софија обожава пацијенте читаче.:fdlan:
сад јој се шлихтам. :heart:

@Zena011 троши лекове како је доца препоручио, а то што је заборавио да си престала са пушењем па шта да се ради. не може све да памти, а није нешто што се уписује у картон.;)

или, запиши у неко блокче све што те мучи, па правац код доце, и да се оспободиш отпора од лека, јер, очигледно имаш.

ако се појави @Affro* све ће ти опричати везано уз Ривотрил. немаш чега да се бојиш.
опусти се, аман....
 

Back
Top