ona ga vara...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

malenaaa

Početnik
Poruka
6
Muci me sledeca stvar...moja dobra prijateljica je udata , ima troje dece i divnog suruga. Vec duze vreme ga vara ,a kao paravan joj po nekada sluzim i ja ...To mi jako smeta ,sto sam joj i rekla. Imala je najpre jednog tipa,a sada je nasla decka koji je desetak godina mladji od nje...Ziimo u malom gradu ,a decko sa kojim se sada vidja je po mom misljenju jako losa osoba sto ona naravno pored njegovog fiz. izgleda ne primecuje...Bojim se da ne upropasti jedan harmonican brak...Ali ono sto mene "muci" jeste to sto sam pocela da je posmatram drugim ocima ... ne dopada mi se njeno ponasanje i to mi jako kvari sliku o njoj i nase prijateljstvo...Mislim da sve to radi zbog nekog dokazivanja ne vodeci racuna o tome sto moze povrediti nekog kome je mnogo stalo do nje ,kako sto je njenom suprugu.Znam da to nije moja stvar ali jednostavno tomi je nekako na dusi veceras i pozelela sam da podelim sa vama.Pozdrav,Maja .
 
Varanje je najnemoralniji moguci cin koji meni moze pasti na pamet... Zaista...

Ako mi vise nije lepo s' nekom osobom, ako me neka druga vise privlaci, lepo kazem 'trenutnoj' da je takva situacija i molim lepo... Sad, nezgodno je kad je tu brak i kad su tu deca, ali cim se javi zelja za tako necim brak (bar kakav je do tad bio) je osudjen na propast i upravo oni zbog kojih se gleda da se sve gurne ispod tepiha i da brak izgleda stabilan - deca - ce stradati najvise u toj 'bitci'...

Varanje je izdaja, a izdaja je jedina stvar koju ne prastam!
 
Verovatno zbog brzine prilikom pisanja sam napravila gresku rekavsi zamnjihov brak da je "savrsen"... Zbilja tako moze da djeluje gledano "spolja" ...Slazem se sa vama da tu nesto ne stima ali to je njihov problem koji bi morali pod hitno da resavaju .Ono sto mene nervira jeste to sto ona meni "u poverenju" govori desavanja iz njene nove avanture i pored toga sto sam joj toliko puta napomenula da ne zelim da budem deo toga .Cesto mi padne na pamet kava li je ona osoba ustvari kad se tako ponasa prema nekom ko je otac njene dece i neko ko je ceni i postuje ...Ne podnosim lazi i prevare bilo koje vrste ,a ove njene, osecam da me udaljavaju od nje kao prijatelja.Da joj se desila neka luda ljubav ,mozda bih je i razumela ali raditi to iz hira - ogorcena sam ...
 
malenaaa:
da nisi bacila oko na njenog muza....zamisljas sebe kao dostojanstvenu, vernu suprugu istog.... znas da i prijateljstvo podrazumeva lojalnost...to ti u velikoj meri nedostaje. Zasto se druzis sa njom ukoliko si ogorcena? mozda je pametnije da njenog supruga proglasis prijateljem, a nju, njegovom zenom :oops:
 
ma daj pa ja je potpuno razumem.i ja sam mrzela kad je moja drugarica varala svog verenika,isla od jednog drugog bas onako bezveze.to je izgledalo malo jeftino.sad ga ne vara(nema prilike jer zive zajedno)i sad mi opet izgleda dostojanstveno.ali joj nikad nisam rekla da je to glupo.svako bira kako ce da zivi.meni je ona bila dobra drugarica i to je ono sto je bilo vazno za nas dve,ne znaci da je podrzavam u svemu sto radi
 
Ma, jos je to i dobro... Budi srecna sto ti ona nije, kao meni moja drugarica iz djetinjstva, natovarila teret saznanja da najmladjem djetetu otac nije njen muz, nego ljubavnik...
Vise od svega bih voljela da to ne znam... :?
 
Brrr... Gazdo znam i ja za jedan takav slucaj, doduse nisam bas blizak sa ljudima pa mi nije ni padalo na pamet da guram nos gde mu nije mesto...

Nego, garantujem da ovde ima osobe koje su varale (ja najiskrenije nisam nikad u zivotu, ako se ne racuna 'bezazleni' poljubac pod uticajem alkohola, a i tad sam bio sa devojkom prema kojoj nisam ni imao trunke emocija posto je sve puklo par dana nakon toga) pa bi bilo lepo cuti i njihovu stranu price... Da ne ispadne da smo svi sveci i sta vec, i da se svi gnusamo takvog cina... Ajd' lepo da vidimo zasto to ljudi rade?
 
pa evo ja sam nekad varala verovatno sam bila nezrela.nekad sam varala iz osvete kad me decko povredi a nekad jer ne mogu da odolim i mislim da ce mi biti dobro.sada mi ti razlozi nisu dovoljno dobri i stvarno sam verna.a da jednom sam prevarila decka jer me je stalno napadao da ga varam sa jednim tipom.meni to dosadilo pa ga stvarno prevarim da mi bude lakse
 
Meni je prevara grozna stvar.Ajde da se razume i oprosti ako se desila jednom (mada je i to jako tesko, gubi se poverenje i tesko vraca)- ali ova zena vara stalnooo!Ako joj muz ne odgovara nek se razvede, postenije je za sve...mrzim licemerne odnose... :evil:
 
ma vara ona pre svega sebe, pa tek onda njega, a deca... :?
ok, ne mora da bude ne znam koliko ljubavi da bi brak bio dobar, ali brak je, u većini slučajeva, i ugovor o vernosti...bilo u l&z pre neki mesec da je i brak iz računa ok, ali onda paziš da ostaneš takva roba kakvuje on kupio, a ne da se ponašaš kao da je iz ljubavi. Znači - on je uložio u nešto, on nešto od tebe očekuje. I, sad, u takvoj konstelaciji snaga, gunđanje, neizdepiliranost, koji kilogram ili šta već, se ne oprašta. kad se ljudi vole, svašta prolazi. Ovo mu dođe zakon tržišta. I, opet, sve je stvar dogovora. Možda je onm impotentan pa joj je dao prećutnu saglasnost da se zabavlja sa strane? Ko kaže da on ne radi isto? Ko kaže da ne razgovaraju o tome???
 
incognito kaze da je varanje izdaja a izdaja se ne prasta.
A juce procitah intervju sa francuskom spisateljicom Madlen Sapsal, ona i njen bivsi muz bejahu kultni par pedesetih godina.
I novinar kaze (fino se covek izrazio) - Vas muz nije bio primer vernosti. (Na kraju je i otisao sa poslednjim ljubavnicom)
A ona novinaru - Muz mi nije bio veran ali me nikada nije izdao. Izdaja i nevera nisu isto. Prvi pojam se odnosi na duhovnu sferu, a drugi ima iskljucivo fizicku podlogu.
Sta je sad to?
Rracionalizacija necega sto ne mozes da promenis ili zivotna istina do koje se dolazi u mudrim godinama?

Pitam se da li bih mogla da se uzdignem do takvog stava?
Kao, nema veze sto me je ostavio, i dalje volimo iste knjige, i njoj cita poeziju koju je citao meni... :shock: Mozda kad malo ostarim :cry: Al' tad ce i on biti deda :lol: !

A toj drugarici reci da vise neces da joj budes paravan. Sve ostalo je njena stvar.I cuvaj svog muza/decka od nje, ko zna sta moze da joj padne na pamet! Mani posle sto ste muz i ti bliski u duhovnoj sferi.
 
Incognito:
Brrr... Gazdo znam i ja za jedan takav slucaj, doduse nisam bas blizak sa ljudima pa mi nije ni padalo na pamet da guram nos gde mu nije mesto...

Nego, garantujem da ovde ima osobe koje su varale (ja najiskrenije nisam nikad u zivotu, ako se ne racuna 'bezazleni' poljubac pod uticajem alkohola, a i tad sam bio sa devojkom prema kojoj nisam ni imao trunke emocija posto je sve puklo par dana nakon toga) pa bi bilo lepo cuti i njihovu stranu price... Da ne ispadne da smo svi sveci i sta vec, i da se svi gnusamo takvog cina... Ajd' lepo da vidimo zasto to ljudi rade?

Mogu ti reci zasto sam to ja radila. Zato sto sam bila jako nezadovoljna svojim brakom, muzem, i zato sto sam htela da nadjem nekog boljeg,.... :? Smesno zvuci, ali nisam to radila iz hira ili samo zbog sexa, vec da zaista vidim nisam li napravila gresku i zavrsila s pogresnim(rano sam se udala, prva ljubav). Bila sam zapostavljena od strane muza i zeljna tog osecaja zaljubljenosti i leptira u stomaku. Medjutim, ne opravdavam svoj postupak uopste i smatram da je to sto sam ja uradila gore od "malo sexa sa strane",... :oops: Ali moja prevara je samo ucvrstila moj odnos sa muzem, koji mi je oprostio, i odrzala mi dobru zivotnu lekciju... Nikad vise, nista slicno
 
//
inspirion:
ma vazi.
Sad svi koji ste varALI puj pih ne vazi.
Pa kakva je to veza kad neko dozvoli prevaru?

heh epodsecash me na neko dete iz branka kockice chije komentare niko ne cuje osim gledalaca //

e ma shto bi ista menjala, iskoristi situaciju lepo, papir, olovku i pishi knjigu ;)
 
Kapiram da tebe muci vas odnos, a ne njeno neverstvo. Ti osudjujes njeno ponasanje, mislis da ona radi nesto lose, a kako i tebe uplice u citavu stvar osecas da nosis deo njene "prljavstine". Mislim da je bitno da odlucis da je neces osudjivati jer ma koliko ona gresila sada, tvoja je i ti je volis... oprosti joj. Ko zna sta ces ti jednog dana raditi, tj. kakve bube ce te ufatiti. Takodje, ne mozes da je osudjujes... ko zna kakav je taj njen muz stvarno prema njoj, nisi ti sa njima u spavacoj sobi, pa da znas...
Pitaj je zasto to radi... tako ces bar imati neki jastuk da podmetnes svojoj savesti kada bude pocela da te grize. Ako ovo ne upali, jednostvano joj reci da ti ne mozes da zivis sa saznanjem da ona tebe koristi da bi prikrila svoje tragove. Objasni joj koliko te to muci, pa ako te voli razumece i nece te vise povredjivati svojim vanbracnim aktivnostima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top