koja je prednost drimrevera nad fronpejdzom

Glupo pitanje!

Nemoj nikada da poredis DW i FrontPage, jer je glupo da vredjas Macromediu (moja omiljena kompanija:))

Uzmi aktuelnu verziju FrotnPagea (pojma nemam koja je) i uzmi Dreamweaver MX... pa zakljuci i sam, a nije tesko, trebace ti par minuta...

Polako, polako...za početnike je mnogo interesantniji Front Page....ima vremena za DW...
macaktosa
 
Well...ja sam od onih sto su poceli sa Front Page-om...i jos uvek radim sve sa njim iako kombinujem java scripte sa svih strana. Ako je neko nov u svemu ovom, mislim da je bolje je da pocne sa njim nego sa Dreamweaver-om.

Razlika je....hmmmmm....drasticna. ;) Front Page je viso onako amaterski...program za sve i svakog, a Dreamweaver je vise onako pro. ;)

Moram da priznam da se ja bas nisam snasla u Dreamweaveru, al' to je zato sto ja bas i nisam neki stucnjak u svemu ovom, tako da je bolje da neko drugi odgovori na tvoje pitanje.

...ali ono sto je meni zapalo za oko...onako takoreci odokativo objasnjenje...je da je Dreamweaver mnogo laksi i efikasniji sto se tice pravljenja razno raznih efekata na web stranicama - vezano sa java scripte. Ono sto je mene recimo zbunjivalo je page preview...mislim mora da sam ja tu nesto pogresno odradila...heehehehehe....Kod FrontPage-a ubacis stvari na stranicu, pa onda kiknes sa vidis da li ti se sve to svidja, i da li hoces da sacuvas slike koje si ubacio i stranicu...i tek onda se slike copiraju u page folder. Kod Dreamweavera da bi video preview trazio mi je da odmah sve slike sacuvam...sto mi bas i nije bilo jasno zasto???...a takodje kad sam sacuvala sve i htela da pogledam preview stranice, slika niodkuda....hehehehe...okay...mozda zato sto sam napravila folder u My Documents, a trebalo je valda u C negde...kao root folder...ma eto...opet lupam gluposti....nemoj ti mene da slusas ;) Ja sam od Dreamwevera digla ruke...nije los ni Front Page za ono sto ja radim....eh....samo, nema love u zezanju...ako hoces ozbiljno nesto da radis sa web dizajnom, moj savet ti je da savladas i taj famozni Dreamwaver. ;)

Odoooooooo...........
 
Stvari stoje veoma jednostavno:

1. Microsoft FrontPage je samo jos jedan u nizu Majkrosoftovih programa koji im sluze da kazu kako imaju pokrivenu i tu oblast primene, a zapravo otaljaju posao i naprave poluproizvod jer znaju da ce ga svi koristiti posto su monopolisti.

2. Dreamweaver je potpuno drugaciji - jos od svojih pocetaka je imao izvanrednu notu intuitivnosti i pruza osecaj stilske ispunjenosti u radu (cak i pri samom pogledu na njegov GUI).

Zivela posebnost! :)
 
Prednost dreama nad FP je taj sto ima par funkcija koje olaksavaju rad (primer: ubacivanje plugina, java skripti i flasha) U nekim funkcijama FP je bolji jer je jednostavniji za rad. Verzija 2002 je bolja od verzije 2000 bas zbog tih dodatih funkcija. Ukoliko pocinjes probaj FP pa posle predji na dream pa kombinuj oba...i to je moguce :)Postoji jos par odlicnih Web Editora kao Namo 5 ili Web Expert 5. Po meni je sve to stvar navike jer svi programi su dobri ako znas da ih koristis ;)
 
Bozo:
Notepad je zakon za sitno, ali ako je malo ozbiljnije
i hocete u text editoru onda definitivno text editor UltraEdit32.

ma nije problem u editorima ... za one koji znaju kako browser cita html stranu npr ... notepad mi je najbolji za pravljenje tabela npr ... uvek ukradem koju liniju koda ... dw ce npr da napravi mega tabelu ... a notapad 5 linija kracu ... brze ucitavanje .... isti kvalitet ...
 
Joj, zombi tema.
Front Page za apsolutne pocetnike koji ne znaju elemente i kojima treba nesto najosnovnije.
Za one koji poznaju HTML, DW, ima kompletiranje koda i zatvaranje tagova, tako da je korisno, kao i live preview.

Za one iskusnije Notepad++.

Inace, slazem se sa predhodnim postom, ucite HTML prvo, zna da bude cupavo i da nervira, kao i da potraje, ali vredi.
 
Notepad++ je toliko jednostavan, a mocan da to nije normalno.
Drimviver ne podnosim...
FrontPage nisam ni probao, sad treba na faksu da radimo dizajn u fp.
Visual Studio je vrh, Microsoft vecito drzi neku slicnu liniju za sisteme, za programe i obozavam ih, Adobe toliko prenatrpa gluposti da to nije normalno...
 

Back
Top