Parastos zrtvama madjarskih fasista-genocid Madjara nad Srbima

Naravno da nije huškanje, a ju ću da kažem PRVU ružnu na račun Mađara u Vojvodini- te dobre komšije, znam šta govorim, viđala sam to u vrlo bliskom kontaktu, bi SUTRA ponovo LADNO u nekoj sličnoj zgodi PONOVILE ISTO.

Uostalom, zar tebi ništa ne govori činjenica da preko PET HILJADA vojvođanskih Mađara traži sada i mađarsko državljansto.
Zabole mene ako je tvoja žena Mađarica.
I moj je ujak, tako je izabrao mada nije morao i njegova ćerka, sudija ebote, i njena deca koja govore MRSKI sprski HILJADU puta lošije od sina njenog rođenog brata koji jeste kosmopolita, oženjen je švajcarkinjom i koji JE ROĐEN i čitav život proživeo u Bernu.

zaebi ti takav komšiluk,

E, al' vidiš, ovde u Subotici ima spomenik poginulim herojima u ovom našem zadnjem ratu, i većina imena na tom spomeniku su mađarska. Slava im i hvala večita! Nećemo, i ne smemo ih nikada zaboraviti!
Zatim, imamo i potpukovnika Zoltana Danija koji je oborio ponos NATO pakta F117. On je odbio ponude izraelske države da preseli porodicu i za ogromne pare radi kod njih, a to je učinio vođen patriotizmom, jer je njegovo prepravljanje radara, tj. provaljivanje stelt tehnologije bilo proglašeno za vojnu tajnu. Za uzvrat, za herojstvo, i kasnije iskazanu odanost državi, isteran je iz vojske, i sada preživljava praveći kore za pite.
I da ne nabrajam dalje...mnogo je takvih među njima.

Naravno da ima i onih drugih, koji bi opet postupili isto kao i '41. kada su ovde umarširale Hortijeve trupe. Ali, to ne treba da nas čudi. Pa, pogledaj samo koliko srbomrzaca ima među nama Srbima! Pogledaj koliko Jominija i njemu sličnih ovde ima! Pa, ti bi prišli svakom okupatoru, i stavili bi se njemu u službu, te bi sa apetitom ubijali svakog za koga se i posumnja da je srpski patriota, a da ne govorim o onima koji bi pripadali pokretu otpora. Šta bi tek njima radili.

Zato nije fer tako unapred osuđivati pripadnike jedne manjine u Srbiji.
Moj tast, na primer, iako je čistokrvni Mađar generacijama unazad, nosi oko vrata medaljon sa likom kralja Petra sajedne, i dvoglavim orlom sa druge strane, i boli ga ****** za Mađarsku.

A, što se državljanstava tiče, ne 5.000, nego će ih sada mnogo više uzeti. Svako ko može da dokaže mađarsko poreklo iz bilo kog perioda kada je ovde bila mađarska država, i ko govori i piše mađarski, može dobiti to državljanstvo. A, zašto da ga ne uzmu kada im to pruža mogućnost da se zaposle bilo gde u Evropi bez vađenja boravišnih i radnih dozvola, i kada mogu u USA, Kanadu, Australiju, bez viza?
Ovde treba biti pošten i reći da oni, iako vade mađarsko državljanstvo, ne traže ispis iz srpskog.
 
Poslednja izmena:
Treba napomenuti svetao primer Endre Bajči Žilinskog koji je glavom platio što je tražio pravdu za žrtve masakra- ubijen je 1944 od strane fašista.

Bajcsy-Zsilinszky_Endre.jpg

Naravno... Bravo!

Slava mu!
 
Dokle god se secamo - ponavljace nam se !

Istorija je uciteljica mrznje.

DOKAZANO U PRAKSI.

**** te, Blajbi, sada si počeo i da izmišljaš i parafraziraš poznate floskule.

Naravno da treba da se sećamo. Baš suprotno od tvoje tvrdnje, onaj ko zaboravi, ponoviće mu se. I, druga stvar, ja neću da zaboravim one članove moje porodice koje je progutao Jasenovac, i one kojima su kosti ostale razasute po Kozari. Neću, i ne smem...
 
Srbi iz Vojvodine koji god mogu na neki način traže Madjarsko državljanstvo. Preko familije, rodjaka, rodbinskih veza trude se da dobiju dvojno državljanstvo. Tako imate masu primera gde je majka Madjarica pa deca Srbi i muž Srbin traže madjarsko državljanstvo na konto majke/supruge.
Tako da ćete uskoro da imate Jovana Petrovića sa državljanstvom Madjarske.

Sve zahvaljujući imbecilima koji sede u vladi i uništavaju ovo zemlju prvenstveno što u Srbiji više niko ne vidi perspektivu i što jako mali broj Srba u opšte više i veruje u Srbiju.

Sada smo došli do - SPASAVAJ SE KO MOŽE.

To je poenta svega. Da je ovo normalna i prosperitetna država, broj onih koji bi tražili državljanstvo matičnih država bi bio smešan, a ovako i Srbi, koji imaju ikakvu mogućnost, traže državljanstvo zemalja čiji im papiri obezbeđuju ikakvu nadu za bolji život negde u belom svetu.
 
Poslednja izmena:
Srbi i Madjari su vekovima imali prilicno dobre odnose, u stvari sve do ww2. Jos od srednjeg veka,od vremena Stefana Lazarevica koji je Bg dobio na poklon , od doba Sibinjanin Janka ili Janos Hunjadija kako ga zovu Madjari,njegovog sina Matije Korvina...i jos mnogo toga.

Za razliku od Bugara sa kojima nam je npr.cela prednemanjicka istorija vekovno ratovanje.

Zalosno je sto su ti odnosi trajno naruseni upravo zbog Hortijeve nacisticke politike gde je Srbe proglasio najvecim neprijateljem Madjara i tako profilisao svoju politiku. Ne treba zaboraviti svetao primer madjarskog premijera Pal Telekija koji nije mogao da razume taj odnos prema Srbima i koji je izvrsio samoubistvo u madjarskoj skupstini ostavivsi oprostajno pismo da to cini zbog napada na Srbiju i srpski narod.

Tačno. Pal Teleki je svojim primerom unapred oprao ljagu sa mađarske nacije za sve zločine Hortijevih zveri koji su kasnije usledili.
 
Ta stranica je Done - zavrsena i prevrnuta.

Nije normalno sa time stalno uznemiravati sebe ni druge.

Krivci su platili sta je trebalo i sada idemo dalje.

STA MISLIS, STA SE SADA ZELI POSTICI STALNIM ISTICANJEM TOGA?

Da se ti tvoji Madjari, komsije i prijatelji lose osecaju i stalno izvinjavaju?

Da li se Nemci loše osećaju zbog toga što se i danas traže nacistički zločinci? Ne, ne osećaju se, i sami su protiv tog smeća. Tako je i sa većinom Mađara. Ubeđen sam da je većina Mađara za osudu tih zločinaca, jer se time skida ljaga sa njihovog imena.

I, nije ta stvar završena dok postoji živ, a nekažnjen, ijedan nacistički i fašistički zločinac.
 
Madjari i Srbi nikad nisu imali jako dobre odnose iz istorijskih razloga.

Odnos treba da je NORMALAN i nista vise.

Istorija ti i nije baš najjača strana. Mađari i Srbi su u većem delu svoje istorije imali izuzetno dobre odnose, a najbolje za vreme despota Stefana Lazarevića, kada su mu na poklon dali Beograd, i kada je u Segedinu mađarski kralj priredio do tada u Evropi neviđen doček stranom vladaru.
Verovatno ne znaš da su mađarski kraljevi mnoge svoje povelje i poslanice stranim dvorovima pisali na srpskom jeziku, ćirilicom. To je naravno iz praktičnih razloga, jer je tada stvarno važila ona "govori srpski da te ceo svet razume", ali nisu morali odabrati srpski. Mogli su i latinski, ali nisu.
 
Nisam ja pljuvala srbe u vojvodini, već rekla šta mislim o vojvođanima, i to je bilo na jednoj od onih autonomaških tema. da, ne podnosim autonomaše.
Mađare, poznajem. Lepo ti rekoh imala sam ih sasvim dovoljno u familiji i okruženju.

Kruškice, oprosti, ali ja mislim da tebe neko lično ružno iskustvo sa nekim Mađarom ili Mađarima navodi da tako generalizuješ.

Ja baš gotivim Mađare (Mađarice pogotovo z:mrgreen:), i nikada nisam imao nikakvo loše iskustvo s njima. Doselio sam pre skoro dve decenije u grad gde su oni u većini, i odmah su me dobro prihvatili, tako da nikada nisam osetio da sam neko ko tu ne pripada, i da nisam dobrodošao. Za kratko vreme sam stekao širok krug poznanika, i prilično veliko društvo, među kojima je masa Mađara, a pre toga sam nekoliko meseci živeo u Beogradu, gde sam uvek bio neki dođoš, Bosanac, nepodoban za njihova zatvorena društva.
Da ne kažem da sam kresnuo masu Mađarica, i da mi nikada nijedna nije odbila udvaranje zato što sam Srbin, kao i da su me roditelji tih cura primali sa uvažavanjem u svoje kuće, i nije se video nikakav otpor tome što im se ćerke zabavljaju sa Srbinom.
 
Poslednja izmena:
Istorija ti i nije baš najjača strana. Mađari i Srbi su u većem delu svoje istorije imali izuzetno dobre odnose, a najbolje za vreme despota Stefana Lazarevića, kada su mu na poklon dali Beograd, i kada je u Segedinu mađarski kralj priredio do tada u Evropi neviđen doček stranom vladaru.
Verovatno ne znaš da su mađarski kraljevi mnoge svoje povelje i poslanice stranim dvorovima pisali na srpskom jeziku, ćirilicom. To je naravno iz praktičnih razloga, jer je tada stvarno važila ona "govori srpski da te ceo svet razume", ali nisu morali odabrati srpski. Mogli su i latinski, ali nisu.

Oh Done, nemoj sada ovde da pocenmo o istoriji........Od doseljavanja Srba u Vojvodinu, preko Velike seobe 1690., tragicne 1848. do prvog i drugog sv. rata......
 
Koliko je to Madjara trebalo da bude da bi pobili preko 7000 Srba,jevreja i roma?
I svi ti Madjarski monstrumi su kao streljani? z:((
Fato mani se toga , platili su mađari za taj fašizam sa 45 godina pod ruskom čizmom.
Nego šta će biti sa 300000 nemaca koji su proterani ili postreljani iz vojvodine krajem drugog svetskog rata samo zato što su nemci , na njihova imanja i u njihove domove su naseljeni srbi ličani i još poneki. .
Lako je tražiti drvce u šumi a ne videti balvan u svojim očima.
 
Fato mani se toga , platili su mađari za taj fašizam sa 45 godina pod ruskom čizmom.
Nego šta će biti sa 300000 nemaca koji su proterani ili postreljani iz vojvodine krajem drugog svetskog rata samo zato što su nemci , na njihova imanja i u njihove domove su naseljeni srbi ličani i još poneki. .
Lako je tražiti drvce u šumi a ne videti balvan u svojim očima.

Nemcima, Jevrejima i Srbima se MORA VRATITI STO JE OTETO!

Ili ISPLATITI NADOKNADA!

U vidu kredita, drugih nekretnina, nerentabilnih objekata i firmi ili SAMO SIMBOLICNO, ali SRBIJA JE TO DUZNA DA URADI POD HITNO!
 
Fato mani se toga , platili su mađari za taj fašizam sa 45 godina pod ruskom čizmom.
Nego šta će biti sa 300000 nemaca koji su proterani ili postreljani iz vojvodine krajem drugog svetskog rata samo zato što su nemci , na njihova imanja i u njihove domove su naseljeni srbi ličani i još poneki. .
Lako je tražiti drvce u šumi a ne videti balvan u svojim očima.

.....Nisu proterani samo zato što su bili nemci. Počinmioi su velika zverstva, a nisu svi ni proterani- intereasentno da je najveći talas otišao 1950-ih godina.
Nemci su počinili izdaju i bili su zločinci ne samo prema Jevrejima nego prema Srbima i prema MAdjarima u stavri Nemci su bili paženi i maženi i ništa im niej falilo a onda su kad je izbio rat počeli da se ponašaju kao gospodari svih drugih naroda.
 
Oh Done, nemoj sada ovde da pocenmo o istoriji........Od doseljavanja Srba u Vojvodinu, preko Velike seobe 1690., tragicne 1848. do prvog i drugog sv. rata......

Neću da počnemo o istoriji, ali nisi u pravu oko mađarsko-srpskih odnosa. Uglavnom su to bili dobri odnosi. Spominješ 1690. Pa, zamisli šta bi bilo da su Mađari tada rekli Čarnojeviću da ne mogu da uđu da se nasele u Ugarsku, i da se izvole vratiti odakle su došli!
1848. su se oni borili za neko svoje Kosovo.
U prvom ratu su učestvovali kao i mnogi drugi podanici Habzburga, i to platili velikim teritorijama. U tom ratu su masovne zločine nad Srbima činili samo Hrvati i Bugari, ali ne i Mađari.
Drugi rat je iznedrio fašističkog kretena, na koga su pljunuli većina Mađara, i koga se i danas stide.

U svim drugim, a naročito važno, dugim periodima mira, sem povremenih čarki oko Mačve, ali ništa značajno, mi smo sa Mađarima imali odlične odnose, kako komšijske, savezničke, tako i rodbinske preko vladarskih kuća.
Na kraju krajeva, dali smo im zadnjeg velikog kralja slobodne Ugarske, Maćaša Korvina, sina Sibinjanin Janka (hunjadi Janoša), sina despota Stefana Lazarevića.
 
Poslednja izmena:
Nemcima, Jevrejima i Srbima se MORA VRATITI STO JE OTETO!

Ili ISPLATITI NADOKNADA!

U vidu kredita, drugih nekretnina, nerentabilnih objekata i firmi ili SAMO SIMBOLICNO, ali SRBIJA JE TO DUZNA DA URADI POD HITNO!

Slažem se da ti ljudi moraju biti obeštećeni, ali to mora biti recipročno, pošto nama Nemačka nikada nije platila stvarnu ratnu odštetu, kao ni odštetu porodicama (samo malom broju) logoraša trećeg rajha.
 
Poslednja izmena:
.....Nisu proterani samo zato što su bili nemci. Počinmioi su velika zverstva, a nisu svi ni proterani- intereasentno da je najveći talas otišao 1950-ih godina.
Nemci su počinili izdaju i bili su zločinci ne samo prema Jevrejima nego prema Srbima i prema MAdjarima u stavri Nemci su bili paženi i maženi i ništa im niej falilo a onda su kad je izbio rat počeli da se ponašaju kao gospodari svih drugih naroda.
naravno , sve je onako kako ti kažeš , zato su ih odmah posle drugog svetskoga rata skupili i recimo samo kod stare klanice u kikindi i postreljali za par dana oko 1200 nemaca , tri sela su opustela odmah posle toga samo u okolini kikinde
ih šta je to , samo 3 sela u jednoj opštini , ostale opštine u vojvodini nećemo ni da računamo,
 
Prvo, neću posle ovog posta da se nastavljam s tobom, a i temu ću da zaobiđem. Rekla sam ono što sam mislila i ne bih dalje da ulazim u detalje.
Drugo, to nisu klevete već nešto bazirano na iskustvu i istini, Dakle, ti iznosiš proizvoljne zaključke bazirane na svom stavu. Oboje smo subjektivni.
Naravno da imaš pravo da se braniš i da braniš pripadnike svog naroda.

Ovakvim pajserima ni ne treba nista dokazivati stvarno...cim nisi Srbin nisi lojalan
:bye:
 
Poslednja izmena:
mislim nisam hteo da ih pominjem ali ih je pre drugog svetskoga rata po brojanju bilo oko 330000 a u zadnjem brojanju koliko ih ono beše 10000? samo 3% za 50-ak godina , mora da su sami sebe istrebili, naravno ,

Pa vidi ovako.

U Vršcu su streljani zarobljeni nemci i njihovi saradnjici.
Društvo podunavskih Švaba je juna 2010 trebalo da organizuje u dogovoru sa opštinom otkrivanje spomen obeležja "žrtvama komunizma" - a onda je krenulo ovako-

- Na pozivnicama za svečanost pisalo je da su "..Nemci mirno živeli kao ratari i vinogradari od 17 veka sve do dolaska komunista 1944. godine." - to je citat,
a onda je predsednik Jevrejske opštine blago popizdeo i u lokalnim novinama postavio pitanja

1. Što ne smete da date imena i prezimena streljanih iako se poimenice znaju (štrumbanfuhreri i ostali)
2. Živeli ste mirno kao ratari i vinogradari do 1944 godine, a ŠTA JE BILO 1941- e godine!?!?
3. Gde je 800 mojih sunarodnika i 200 Srba iz Vršca nestalo u to vreme dok ste živeli mirno kao ratari i vinogradari!?

Onda je pukla rasprava koju ni jedna "javan medijska kuća" niej smela da prenese a pljuvačina je bila žestoka- ali samo se u Vršcu čulo, daleko bilo da je neko smeo da prenese u medijima iz Beograda-
I da jad bude još gori najveći branilac jebenih nemaca je bio Srbin iz Vršca, da ga ne imenujem - dok su same švabe mudro ćutale! A onda je taj branilac popio par šamarčina od svog prvog komšije isto Srbina kome su Nemci ubili oca 1941. godine.

I na kraju šlag na tortu- čovek iz Izraela je trebao da stavi potpis da se izgradi fabrika za 500 radinka u Vršcu, neka laka elektronika - i kad je čuo da glupave opštinske vlasti planiraju nemcima da dižu spomenik - ladno se pokupio i otišao za Temišvar! Sad gradski oci trče kod njega da ga mole da se vrati jer iz pokajanja umesto spomenika nemcima podižemo spomen-park stradalim Jevrejima.

A sve zato što se Srbi ponašaju nevidjeno glupo, sami sebi seku granu na kojoj sede i hteli da dignu spomenik Nemcima koji su krivi za smrt 1,7 miliona ljudi u Jugoslaviji!
 
izvrtanje pravog stanja stvari ti neće pomoći nikada , ni tebi ni onom majmunu što je ošamario komšiju , ja ja naturlich onaj izraelac je otišao samo zbog toga u rumuniju , otišao čovek odavde kada je otkrio kakvi su ljudi ovde , da kradu i lažu i da su imovinska stanja ovde bezvredna otišao je jeje shvatio da ovde je nesigurno tlo za ulaganje , ovde bi morao da plaća harač svakom hebenom političaru za firmu i sličnih stvari e zato je taj lik uffatio tutavelu.
kažeš
3. Gde je 800 mojih sunarodnika i 200 Srba iz Vršca nestalo u to vreme dok ste živeli mirno kao ratari i vinogradari!?
a gde su svi oni ostali koji su nestali , za vreme rata je bilo zločina , ovde su zločin napravili posle rata , i sami sebi su tada stavili znak jednakosti sa fašistima , isti ste ako ti se to više sviđa , ubistvo je ubistvo u svakom pogledu
 

Back
Top