Stara Godina

kocicm

Aktivan član
Poruka
1.284
Još jedna godina je prošla dok vi visite na forumu... Šta ste postigli za to vreme? Jeste li radili na sebi? Jeste li pomogli drugima? Koliko ste puta dali dinar detetu na ulici? Jeste li pošteno zaradili da odete na kraju godine na zimovanje? Ili ste, jednostavno, digli kredit? Koliko ste puta psovali državu ove godine? Koliko pute niste preduzeli ništa, pa vam je kasnije bilo žao? Koliko puta ste, ogorčeni što su vam stvari izmakle iz kontrole (a ustvari nisu, nego je jednostavnije misliti tako), otišli na forum da bi se ispraznili? Koliko puta ste razmišljali po nedelju dana da ćete nešto uraditi, pa još uvek niste to uradili?
Neradnici jedni. Samo visite na forumu. "Država propada, ali nema veze, mi ćemo i da postujemo po ceo dan na forumu." Razmišljate o narednoj, sretnoj i berićetnoj, novoj godini, i tešite se da će biti bolja od prethodne, iako znate da ništa niste učinili da prethodna bude kudikamo bolja.
Ako naredna godina i bude bolja, nemojte misliti da je to zbog vas. Da, da, ma koliko to zvučilo surovo, neverovatno i bolno, nova godina će vama biti samo datumski nova, ali vi ćete i dalje raditi sve po starom. I dalje ćete se buditi u isto vreme, jesti na istom mestu, pljuvati iste ljude, i obećavati iste stvari (koje ćete "sutra uraditi") sebi.
Tako da bih se ja zapitao na vašem mestu. Zapitao bih se, da li ja uopšte treba da slavim novu godinu, kad ionako ništa ne radim humano, gledam kako da se još više ogrebem o državu, kako da zaskočim nekome na grbaču, kako nekoga da prevarim, slažem, osramotim, a da zahvaljujući tim delima (ili bolje rečeno nedelima) uveličam sebe u nečijim očima i samim tim "napredujem", što u materijalnom, što u duhovnom smislu. Šljamu jedan, treba da se sramotite.
 
snaja88:
kocicm:
snaja88:
0077:
snaja88:
kocicm:
0077:
I još si na slobodi :shock: :wink:
Ma bre takvi kao ti treba da se zatvore. I da se baci ključ :P
Mislis...proguta :?: :wink:
Pa ako voli neka ga :lol: :lol:
Malo gvozdja nije na odmet 8)
snajo ako te dovatim, zardjaćeš :P
Uh sva sam zardjala od straha :lol:
Od takvih seka nemoj da se plašiš 8)
 

Back
Top