AUTO PLACEVI - iskustva, preporuke, prevare

Nije novi za 10 soma, to je stari model i cena mu je tako drasticno smanjena bas zato sto se pojavio novi model i zele ovaj stari da rasprodaju sto pre, zato sto niko njega nece kupiti kad za iste pare imaju novi model. To je sasvim normalno kod svih proizvodjaca, mislim na popust prilikom smene modela.
 
Evo, bas danas sam se iznervirao zbog neozbiljnosti i neodgovornosti prodavca na auto placu. Lepo juce zovem, pitam da li mogu da vozim auto na pregled u ovlascen fordov servis, kaze moze. Ja zovem servis, rezervisem termin za mehanicki pregled, eskiviram neke obaveze, iscimam se do auto placa da bi mi on rekao kako ima lose iskustvo sa fordovim servisom... Doslo mi je da ga odalamim, ali samo sam se okrenuo i otisao. U pitanju je auto plac "fransauto". I vecinom su takvi, kao sve je ok, a kad oces da ga proveris u servisu ili na kanalu, onda krene trte - mrte... Nije mi jasno kako neko ne napravi pravi posao sa automobilima i oduva takve dunstere sa trzista. "A naravno, i drzava bi trebalo da uradi nesto po tom pitanju. " :-)

konacno neko iskustvo , i naravno negativno
 
Ima li jos neko iskustva sa Veronamoto?

Pazi, ja sam bio kod njih na placu pre 10ak dana.
Takođe, posećivao sam ih i pre 3 godine kada sam kupovao sadašnji auto.
I tada i onda, utisak mi je bio da su malo skuplji od ostalih (a lično nisam stekao uverenje opravdanosti toga), kao i da standardno vraćaju kilometražu.
Takođe, znaj da svaka cena ide 100-200 evra na dole sigurno, kad odeš i lično pitaš..

Eto, ovo su periferne informacije. Žao mi je što ne mogu doprineti nekim suštinskim...
 
Pazi, ja sam bio kod njih na placu pre 10ak dana.
Takođe, posećivao sam ih i pre 3 godine kada sam kupovao sadašnji auto.
I tada i onda, utisak mi je bio da su malo skuplji od ostalih (a lično nisam stekao uverenje opravdanosti toga), kao i da standardno vraćaju kilometražu.
Takođe, znaj da svaka cena ide 100-200 evra na dole sigurno, kad odeš i lično pitaš..

Eto, ovo su periferne informacije. Žao mi je što ne mogu doprineti nekim suštinskim...

svaka informacija je bitna
pa i nisu nesto izdasni kod cenkanja
neverovatno koliko ljudi slabo pisu na ovoj temi a pretpostavljam da ima raznoraznih iskustava sa placevima..mislio sam da ce vise i raznoivrsnije da se pise
 
svaka informacija je bitna
pa i nisu nesto izdasni kod cenkanja
neverovatno koliko ljudi slabo pisu na ovoj temi a pretpostavljam da ima raznoraznih iskustava sa placevima..mislio sam da ce vise i raznoivrsnije da se pise

E, da. Veronamoto je najozbiljni autoplac u Čačku i okolini (bez Kraljeva :))
Imaju najviše automobila u ponudi, od toga veći broj i luksuznih.
I kao firma za prodaju polovnih vozila postoje još od 2002. godine (i ovo može da znači nešto).

I još jedna nebitnoća :) Na placu imaju nadstrešnice pa im vozila uglavnom nisu pod udarom grada i ostalih padavina...
 
Ja prošle nedelje bio da vidim polovne automobile u Šabcu...
Strašno...
Nisam video nijedan automobil na kome nije radjeno sa kilometražom (a kažu original kilometraža), potrosni delovi svi promenjeni da se ne bi videlo koliko je vožen.
Na jednom placu, preko 50 automobila, za nijansu niža cena ali sa razlogom. Ako se pažljivo zagleda bilo koji automobil, može se videti da je bio havarisan... Prodavac naravno nece da prizna da je bilo koje vozilo havarisano..

Pravio sam se malo naivan, pa sam video kakvi su u stvari prodavci, većina neiskreni, spremni da ti uvale bilo koji krš koji ne mogu nikome da prodaju...

:(
 
Ja prošle nedelje bio da vidim polovne automobile u Šabcu...
Strašno...
Nisam video nijedan automobil na kome nije radjeno sa kilometražom (a kažu original kilometraža), potrosni delovi svi promenjeni da se ne bi videlo koliko je vožen.
Na jednom placu, preko 50 automobila, za nijansu niža cena ali sa razlogom. Ako se pažljivo zagleda bilo koji automobil, može se videti da je bio havarisan... Prodavac naravno nece da prizna da je bilo koje vozilo havarisano..

Pravio sam se malo naivan, pa sam video kakvi su u stvari prodavci, većina neiskreni, spremni da ti uvale bilo koji krš koji ne mogu nikome da prodaju...

:(

Bravo, konacno neko da kaze!
sad ce Dule021 da se javi i da palamudi
 
Naravno da hocu!:mrgreen:
Danas se cujem sa kolegom koji kaze da je za poslednjih mesec dana prodao 7 automobila a ja pouzdano znam ,jer sam ih i video,da su mu sva kola krsevi.
Moj bivsi gazda je za poslednjih 15 dana prodao 12 auta a to je onaj plac gde u prazne servisne knjizice sami upisuju km i lupaju pecate.
Zato mislim da je krajnje vreme da svi prestanu da pametuju i da shvate da niska cena prodaje kola!
Meni dodje lik juce i daje za Oktaviu 5500 a ja trazim 6500 a poredi mi sa cenom najjeftinije na oglasima i kao dodao je koju stotku jer je moja extra!
Kraljeva koliko hoces u zadnje vreme! I slabo se nesto polomise da daju vise para za dobar auto! Bolje i krs al nek je jeftin!:hahaha:
 
Naravno da hocu!:mrgreen:
Danas se cujem sa kolegom koji kaze da je za poslednjih mesec dana prodao 7 automobila a ja pouzdano znam ,jer sam ih i video,da su mu sva kola krsevi.
Moj bivsi gazda je za poslednjih 15 dana prodao 12 auta a to je onaj plac gde u prazne servisne knjizice sami upisuju km i lupaju pecate.
Zato mislim da je krajnje vreme da svi prestanu da pametuju i da shvate da niska cena prodaje kola!
Meni dodje lik juce i daje za Oktaviu 5500 a ja trazim 6500 a poredi mi sa cenom najjeftinije na oglasima i kao dodao je koju stotku jer je moja extra!
Kraljeva koliko hoces u zadnje vreme! I slabo se nesto polomise da daju vise para za dobar auto! Bolje i krs al nek je jeftin!:hahaha:

pa ima logike i u tvom razmisljanju...i hvala sto me nisi izneverio i sto si se brzo javio ;)
onda ili kupiti nov auto po maksimalnoj ceni ili polovni krs po najnizoj ceni..
 
Ljudi ili ne shvataju ili se prave blesavi jer misle ako i nesto budu morali da uloze to ce biti sitno!
Moj drugar kupi Yugo sa plinom za 300 eura i ja sam mu rekao da je odlicno uradio :D jer iz iskustva znam sta ce od toga da ispadne i...proslo svega 2 meseca i Yugo ga dosad izasao skoro 1000 eura a i dalje je krsina! A ja sam mu lepo nudio Yugo od 650 eura koji je zaista besprekoran i taj bi ga i dalje sluzio bez kvarova ali voli on da kupi jeftino i krivi drugara kome je dao jedan dan na zajam Yugo-kao ovaj je uspeo da ga sprzi za taj jedan dan.
Lako je sad kriviti drugoga a sto si dao za ceo auto 300 eura nije ti bilo sumnjivo!
Tako je i sa kolima iz uvoza a ja sam x puta dosad kacio slike kakva stizu-neka zaista lepa ali vecina su lesine!
2142m3q.jpg

k3t8u8.jpg

I sad on poredi cenu mog auta u prvoj boji sa ovakvim autom ali koji je doteran i naravno ima dobru cenu???
 
Poslednja izmena:
Nadam se da na forumu ima i ljudi sa auto placeva (vlasnici, zaposleni...), pa ako neko moze da mi odgovori.
Dakle, kupio bih auto vece kubikaze (mercedes, jepp..). Medjutim, ja zivim u grckoj, i oporezovani sam gradjanin ovde. Pa shodno, poreskoj izjavi koju predajem svake godine (12.000 evra), ne mogu da imam u vlasnistvu, skuplji ili veci auto od sadasnjeg (citroen c3).
Ako se odlucim, da kupim auto sa srpskim tablama u srbiji na nekom auto-placu, da li mogu da platim, recimo ucesce od 5-6000 evra, a ostatak (oko 10 000), da otplacujem na rate?
Znaci, da li moram da budem zaposlen u srbiji i da li je moguce kupiti auto na rate, samo preko licnog dohotka?
Postoji li neka druga vrsta deal-a, sa auto placem?
hvala unapred..
 
Ljudi ili ne shvataju ili se prave blesavi jer misle ako i nesto budu morali da uloze to ce biti sitno!
Moj drugar kupi Yugo sa plinom za 300 eura i ja sam mu rekao da je odlicno uradio :D jer iz iskustva znam sta ce od toga da ispadne i...proslo svega 2 meseca i Yugo ga dosad izasao skoro 1000 eura a i dalje je krsina! A ja sam mu lepo nudio Yugo od 650 eura koji je zaista besprekoran i taj bi ga i dalje sluzio bez kvarova ali voli on da kupi jeftino i krivi drugara kome je dao jedan dan na zajam Yugo-kao ovaj je uspeo da ga sprzi za taj jedan dan.
Lako je sad kriviti drugoga a sto si dao za ceo auto 300 eura nije ti bilo sumnjivo!
Tako je i sa kolima iz uvoza a ja sam x puta dosad kacio slike kakva stizu-neka zaista lepa ali vecina su lesine!
2142m3q.jpg

k3t8u8.jpg

I sad on poredi cenu mog auta u prvoj boji sa ovakvim autom ali koji je doteran i naravno ima dobru cenu???

ovo su stvarno lesine od kola
 
@mobilni
Ne verujem da ces uspeti da uzmes auto na krediti jer nemas primanja u nasoj drzavi a da ti neko da auto a da mu ga celog ne isplatis-cisto sumnjam.
U Srbiji je tesko vreme i prevaranata je sve vise tako da se ne veruje vise ni rodjacima a kamoli nekom koga ne poznajes.
@Hedonista
Vidi jos par slika da vidis kakva se kola uvoze i kako takva kola ubijaju cenu pravim kolima. Vecina pita za servisnu knjizicu kad je nema nece ni da pogledaju auto a kad je pokazes onda kazu da se ona napravi za 10 minuta.A da dodju i pogledaju auto mnogi bi se uverili da neka kola i vrede.Ja sam pre neki dan imao kupca koji mi je podcenio auto i davao mi 5500 a dosao je na 6350 a sam kaze da je najbolji primerak koji je dasad video.Naravno nisam mu dao a posle dva dana je dosao kupac koji postuje dobar auto i izvadio 6000 i naravno dao sam za te pare a covek se odusevio kad ga je provozao. Takva kola ne treba porediti sa ovima sa slika a ko hoce to da radi tako ce i proci na kraju.






 
Poslednja izmena:
znaci svi su presli preko 350000 km..a ovamo vozila ih baka od bolnice do kuce, malo presli ;?)
joj, uzas..pre neki dan je bila frka na jednom auto placu na Novom Beogradu, kada se covek vratio posle tri dana jer mu se bukvalno auto bio raspao ,a bio nalickan pre kupovine..slucajno sam bio svedok..zamalo pistolje potezali.
 
@mobilni
Ne verujem da ces uspeti da uzmes auto na krediti jer nemas primanja u nasoj drzavi a da ti neko da auto a da mu ga celog ne isplatis-cisto sumnjam.
U Srbiji je tesko vreme i prevaranata je sve vise tako da se ne veruje vise ni rodjacima a kamoli nekom koga

Ok Dule, hvala ti. Realno, ja imam resenje... jer mi otac ima jako dobru penziju, a sin jos bolju platu u Beogradu. Ali sam malo drugacije "nastrojen", pa volim da sa svojima jedem i pijem a da ne "vezujem" mnogo sa parama.
Nego, posto vidim da si u prici sa automobilima, sta mislis o ovome u prilogu sto ti saljem, a dobio sam ponudu iz auto kuce,gde sam vec kupio 2 automobila:
godiste: 2004/3700cm
gorivo: benzin+tng
menjac: automatski
klimetraza: 70 000
garancija na motor: 2 godine
cena: 12 000
Malo me brine automatski menjac, obzirom da zivim na ostrvu i pravim mnogo kratkih relacija. Da se ne "batali" brzo zbog toga?
Inace, zaista moram da predjem na gas, jer ovde placam benzin 1.85e, dok mi je gas 0.80e. Mislis, da nije problem za motor tolike kubikaze, da ide uglavnom na gas?
hvala ti jos jednom...
 

Prilozi

  • jeep volos.jpg
    jeep volos.jpg
    49,9 KB · Pregleda: 24
@mobilni
Iskreno ti mogu reci da sam imao Pajero 3.0 V6 2001 i da je taj dzip trosio po gradu oko 18L benzina.Nismo ga mogli prodati dok nismo ubacili plin a sa plinom je potrosnja bila preko 20L. Mogu da zamislim tek sa 3,7 motorom i automatskim menjacem kolika ce potrosnja da bude.
Plus sto je kod nas to najgora kategorija za registraciju i verovao ili ne kosta za godinu dana oko 190000 dinara ili 1900 eura!
Zar ti nije pametnije da nadjes neki dzip do 2500 kubika dizel? Kia Sorento 2,5 CRDI se veoma dobro pokazao a moze da se uzme ispod 10000 eura i trosi oko 12-13L dizela. Licno sam ga imao i u odnosu na neke se jako dobro pokazao.
@Hedonista
Ima i lepih kola koja stizu od preko ali ne mogu da budu po ceni kao ovi sa slika. Ovaj auto sto sam prodao je imao pravih 80000 km a to je potvrdio i majstor koji je rodjeni brat od kupca ali je covek dao 700-800 eura vise za takav auto u odnosu na ostale.Zvao me je jedan covek za isti ovaj auto i rekao da je vec bio kupio takav sa 170k km ali da ga je vratio kad je ustanovio da je auto presao 390k km i onda mi kaze kako mi je pojaka cena! Mislim da je bar takav covek trebao da ceni auto sa malo km i u perfektnom stanju. On je izgleda mislio da uzme moj auto po ceni onog sto je vratio pa kad sam ga oladio vise se nije ni javio. Steta je sto prava kola ,verovao ili ne ,najduze stoje i cekaju kupca pa su tako meni neka kola stajala i po 11 meseci dok nije naleteo kupac koji ceni perfektno stanje.A stojala su jer su bila skuplja od onih krseva koji se prodaju ko kokice sa minimalnom zaradom i sa debelim obrazom.
 
Nema tu sta da se krije! Na ovim kolima od oko 4000 eura se uzme oko 300-400 eura a na onim skupljim i vise.
Konkretno evo jednog primera gde ja na autu od 5000 treba da imam zaradu 300 a niko zivi me ne zove za njega a auto je dobar i 2006 godiste.
Ima i varijanti kad zarada moze da bude veca ali se onda mora uzeti paket od 5-6 auta da bih dobio dobru cenu i da mogu vise da zaradim.
A isto tako ima kola na kojima se izvlace pare ili se cak ide u minus jer ako iole duze ostane a ako cene padaju zna se uci i u minus.Isto tako moze da dodje auto sa greskom pa dok se to napravi da budes veoma tuzan jer nemas ni zaradu a mozes veoma lako da odes u minus.
Verovao ili ne ali ovo je teska istina i najgore mi je kad ljudi pricaju kako se zaradjuju pare a nikad ne vide kad se ne zaradjuju.
Ja da mogu da izbunarim neki drugi posao najradije bih ovaj batalio jer nije uopste lak kako to neki misle ali kad je i sve drugo otislo u cabar!
 
Dule, evo ti informativno, koliko zaradjuju grcki prodavci polovnih automobila. Ali nemoj da ti ostavi utisak, da zaradjuju velike pare...mada se vidi u tabeli, da ima i po 2000e razlike (kupovna cena-prodajna cena). Oni nemaju "auto plac".... to su prave firme, gde postoji servis,farbanje,pranje i ostalo. Tako da kada otkupe auto, desi se da i po 10 dana traje priprema dok ga ne stave u prodaju. Cak se i instrument tabla otvara, da se ocisti prasina-narocito ic cevi i kanala gde prolazi vazduh.
I tacno se dobija informacija, koji auto je farban koji nije i slicno. Na kraju krajeva, u auto kuci se dobija i jedan mali aparatic, koji se vuce po limariji, i gde pocne da pisti....tu je prekid fabricke farbe i pocetak one koja je kasnije naneta. Tako da nema prevare, osim kad dodje neki polupismen, a grci ko grci-jedva docekaju..
Pisana garancija,se takodje podrazumeva - u zavisnosti od godista,modela i slicno.
Delom si u pravu za zarade... ali, ako ti ponekad i izgubis na nekom autu, onda to znaci za mene da si amater. Sorry...ali za mene je tako. I od tebe niko u grckoj ne bi kupio auto. Sad....u srbiji, razumem situaciju - trazi se najjeftinije i onda MORAS tako - kako radis. Trziste ti diktira uslove.

PS. u donjoj tabeli, moze da se klikne gde pise "alfa romeo" i da se pogledaju cene za bilo koju marku. Dok je u produzetku, crnom bojom ispisana cena po kojoj trgovci kupuju a plavom bojom cena, po kojoj prodaju isti automobil: http://www.autotriti.gr/data/usedcars/times/178.asp
Zaboravih da dodam: ako neko ima uslove ili neku shemu, kako da prebaci iz Grcke u Srbiju automobile starije generacije ( 1990-2000)... onda moze lepo da zaradi. Postoji dosta automobila u Grckoj, koji se poklanjaju - samo da ga sklonis sa parkinga ili dvorista, Jer pored toga, sto ne moze vise da se proda ovde, vlasnik mora da plati da ga uklone i recikliraju.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji trgovac kolima koji nije izgubio na nekom autu ili izvlacio pare!
To dobro zapamtite jer je vlasnik auto placa na kom sam radio kad je pre par godina smanjena carina sa 20% na 10% izgubio preko 20000 eura a vecina je izgubila i vise. I tako se desava svake godine otkad ovi smanjuju carinu a narod ocekuje kad se carina spusti sa 7,5% na 5% da je to pad cena za 1000 eura!
S druge strane u Srbiji gde para nema se mora ovako raditi i na ulozeni novac zarada je veoma skromna mada to neki ne mogu da shvate jer mesecno zaradjuju 200 eura pa kad im kazes d si na jednom autu zaradio 300 eura njima je to mnogo a ne racunaju da neki trgovci imaju ulozeno u kola izmedju 50k i 100k eura i da uzmes samo 1% zarade da je to 500-1000 eura. Pa da ih stavis na kamatu u banku-imao bi vise!
 
Necu da branim Duleta ili bilo kog trgovca, ali ipak mislim da nema sanse da na autu koji kosta 4-5 kila maraka zaradis 1000! Jedino da je bio tesko demoliran, a ti ga uzeo bud zasto pa za male pare skrpio, ali kad ga tako zbudzis, nema sanse da se ne primete nedostaci, tako da i cena ne moze da bude izdasna. Da bi se dobro sredio auto posle havarije treba dobro i da se plati, tako da verujem da je zarada 300-400eu u najboljem slucaju neki prosek vozila do 5000eu. Mada, nije to uopste losa zarada za nase prilike, ali opet treba prodati auto i treba tokom vremena raditi bez gubitaka. Niko u Srbiji ne dolazi lako do para.
 

Back
Top