AUTO PLACEVI - iskustva, preporuke, prevare

Tu si apsolutno u pravu ali znas kako se kaze-gde ima dima ima i vatre!
Suvise nas je ,sto Srba a sto ostalih naroda,pobeglo preko i trazi azil i sad kako ce ovi to da rese nego da nam opet uvedu vize.
Koliko je to lose toliko je i dobro i daje nam znak da se okrenemo sebi i da se oprostimo od EU.
Ova vlada samo veruje u EU u koju nikad necemo ni uci jer stalno nesto novo izmisljaju a to je znak da nas ne zele.Prema tome treba se okrenuti sebi i svojim resursima i konacno poceti raditi a ne "nadati se" kao da bi nam onda zivot postao bolji- sto nije istina jer stranci bi nam bili gazde i sva lova bi se slivala u njihov dzep umesto u nas ili drzavni.
Isto podrzavam vize zbog mog posla jer vecina pametuje kako ce sami da odu po kola a ja licno jos nikog ne znam da je to uradio ali bitno je da se pametuje i kako mogu preko kola da se uberu na livadi tj.dzabe su. Ovako kupac treba da cuti i da gleda domacu ponudu a to sto ce neko da zaradi je normalno jer zivot je krug koji mora da se okrece jer ako stane negde onda ne valja.
 
Tu si apsolutno u pravu ali znas kako se kaze-gde ima dima ima i vatre!
Suvise nas je ,sto Srba a sto ostalih naroda,pobeglo preko i trazi azil i sad kako ce ovi to da rese nego da nam opet uvedu vize.
Koliko je to lose toliko je i dobro i daje nam znak da se okrenemo sebi i da se oprostimo od EU.
Ova vlada samo veruje u EU u koju nikad necemo ni uci jer stalno nesto novo izmisljaju a to je znak da nas ne zele.Prema tome treba se okrenuti sebi i svojim resursima i konacno poceti raditi a ne "nadati se" kao da bi nam onda zivot postao bolji- sto nije istina jer stranci bi nam bili gazde i sva lova bi se slivala u njihov dzep umesto u nas ili drzavni.
Isto podrzavam vize zbog mog posla jer vecina pametuje kako ce sami da odu po kola a ja licno jos nikog ne znam da je to uradio ali bitno je da se pametuje i kako mogu preko kola da se uberu na livadi tj.dzabe su. Ovako kupac treba da cuti i da gleda domacu ponudu a to sto ce neko da zaradi je normalno jer zivot je krug koji mora da se okrece jer ako stane negde onda ne valja.

Ovde moram da se slozim sa tobom, sve si lepo napisao..
 
Nece nam sigurno biti bolje, tome se i ne nadam. A, u pravu si, treba da nam dodje iz dueta u glavu i da pocnemo da se zalazemo za Srbiju. Nas prozivaju nacionalistima, a ja mislim da smo mi najveci anti-nacionalisti. Ako neko misli lose sebi to su Srbi.

Cuo sam pre neki dan da Bugari losije sad zive nego pre ulaska u EU. Plate im ostale iste, a cene otisle gore. Cak oni koji nemaju zdravstveno osiguranje (nezaposljeni), dolaze u Srbiju na preglede i razne intervencije posto kod njih to sad vise kosta. Ovo je proverena informacija! Takodje se snabdevaju raznim namirnicama uglavnom u pogranicnim mestima u Srbiji. Cigarete kupuju kod nas.

A cini mi se i da Madjari pocinju da posustaju?

A pogledajte Grcku, 300.000.000.000 eura (300 milijardi eura) duga oni imaju!
 
Nece nam sigurno biti bolje, tome se i ne nadam. A, u pravu si, treba da nam dodje iz dueta u glavu i da pocnemo da se zalazemo za Srbiju. Nas prozivaju nacionalistima, a ja mislim da smo mi najveci anti-nacionalisti. Ako neko misli lose sebi to su Srbi.

Cuo sam pre neki dan da Bugari losije sad zive nego pre ulaska u EU. Plate im ostale iste, a cene otisle gore. Cak oni koji nemaju zdravstveno osiguranje (nezaposljeni), dolaze u Srbiju na preglede i razne intervencije posto kod njih to sad vise kosta. Ovo je proverena informacija! Takodje se snabdevaju raznim namirnicama uglavnom u pogranicnim mestima u Srbiji. Cigarete kupuju kod nas.

A cini mi se i da Madjari pocinju da posustaju?

A pogledajte Grcku, 300.000.000.000 eura (300 milijardi eura) duga oni imaju!

I ti si potpuno u pravu..slazem se i sa tobom i tacne su ti informacije
 
Evo, bas danas sam se iznervirao zbog neozbiljnosti i neodgovornosti prodavca na auto placu. Lepo juce zovem, pitam da li mogu da vozim auto na pregled u ovlascen fordov servis, kaze moze. Ja zovem servis, rezervisem termin za mehanicki pregled, eskiviram neke obaveze, iscimam se do auto placa da bi mi on rekao kako ima lose iskustvo sa fordovim servisom... Doslo mi je da ga odalamim, ali samo sam se okrenuo i otisao. U pitanju je auto plac "fransauto". I vecinom su takvi, kao sve je ok, a kad oces da ga proveris u servisu ili na kanalu, onda krene trte - mrte... Nije mi jasno kako neko ne napravi pravi posao sa automobilima i oduva takve dunstere sa trzista. "A naravno, i drzava bi trebalo da uradi nesto po tom pitanju. " :-)
 
A sta ces u servisu kad imas garanciju???:hahaha:
Svi ste pricali o tome pa sto onda da gledate kola kod majstora kad u roku od godinu dana sve sto rikne prodavac mora da popravi! Ili hocete i pregled i garanciju?:hahaha:
A sad ozbiljno,postoje servisi koji su poznati trgovcima kola po tome sto obavezno napljuju dovezeni automobil,cak i bez nekog razloga i iz tog razloga neki prodavci jednostavno nece da daju da se tera auto na pregled u taj servis.
I ja sam pre par nedelja rekao liku da moze auto na pregled u servis ali kad sam cuo u koji nisam dao jer sam rekao da se samo bezveze vozamo i gubimo vreme jer oni ga sigurno nece kupiti kad ovi iz servisa ispljuju auto. Oni su me samo cudno pogledali i pomislili da sa autom nesto nije u redu a lepo sam im rekao da moze bilo koji drugi servis sem tog. Inace u tom servisu"Grubić" u Novom Sadu su za jedan moj auto rekli da je pred generalnom a covek koji je kupio auto mi je posle 9 meseci vratio pare koje sam mu dao za generalnu jer je presao 40000 km bez ikakvog kvara!!!
Posle toga je presao jos 40000 km i da se nije slupao kaze da bi presao jos 100k km!!! Toliko o tome koliko ponekad znaci pregled kod majstora!
 
A sta ces u servisu kad imas garanciju???:hahaha:
Svi ste pricali o tome pa sto onda da gledate kola kod majstora kad u roku od godinu dana sve sto rikne prodavac mora da popravi! Ili hocete i pregled i garanciju?:hahaha:
A sad ozbiljno,postoje servisi koji su poznati trgovcima kola po tome sto obavezno napljuju dovezeni automobil,cak i bez nekog razloga i iz tog razloga neki prodavci jednostavno nece da daju da se tera auto na pregled u taj servis.
I ja sam pre par nedelja rekao liku da moze auto na pregled u servis ali kad sam cuo u koji nisam dao jer sam rekao da se samo bezveze vozamo i gubimo vreme jer oni ga sigurno nece kupiti kad ovi iz servisa ispljuju auto. Oni su me samo cudno pogledali i pomislili da sa autom nesto nije u redu a lepo sam im rekao da moze bilo koji drugi servis sem tog. Inace u tom servisu"Grubić" u Novom Sadu su za jedan moj auto rekli da je pred generalnom a covek koji je kupio auto mi je posle 9 meseci vratio pare koje sam mu dao za generalnu jer je presao 40000 km bez ikakvog kvara!!!
Posle toga je presao jos 40000 km i da se nije slupao kaze da bi presao jos 100k km!!! Toliko o tome koliko ponekad znaci pregled kod majstora!


Nista ja nisam rekao, ali kad kupujem auto, hocu misljenje iz servisa, necu macku u dzaku. Inace to je ovlasceni Fordov servis na Novom Beogradu. I lepo sam zvao i pitao jel moze da se tera u taj servis i kreten mi kaze moze, da bi mi danas rekao, pa znas oni su ovakvi, onakvi... A ne vidim u cemu je problem kad ja placam pregled. A za garanciju znam da mogu da okacim macku o rep. Tako da dzaba branis kolege, kad nisu u pravu.
 
Ja ih uopste ne branim ukoliko rade kako ne treba ali meni je draze da se odveze auto u neki korektan servis pa i ako se nesto kasnije desi sa autom dovoljno je da kazem" Pa jesi bio na pregledu?":D
A sad ozbiljno-:)-ovaj auto sto ga je kupio drugar je bio kod tri majstora i svi su rekli da je motor los dok sam ja tvrdio da je dobar i na kraju sam ja bio u pravu tako da ja rec jednog servisa uopste ne fermam od tada. Oni mogu da utvrde dali je dobar trap i dali je auto bio lupan a o stanju motora i koliko ce on da predje to niko sa sigurnoscu ne moze da kaze.
Zato ja primenjujem odokativnu i slusnu metodu i ako mi to lezi onda je auto dobar.
 
Ma, radi se o tome da ako kupcu kazes da se bojis servisa, svaki pametan ce otici. Nije uopste problem ako ima nesto da se zameni, ipak je to polovan auto, ali hocu da znam koliko toga ima da se menja i da li imam kesa za to. A i to sto kazes, hocu da znam da li je auto lupan, da li je ovo ili ono... I ne vidim nikakav problem, a ja sam se iznervirao zato sto sam potrosio dan, i ostavio gomilu obaveza za sutra, zato sto mi je on prvo rekao da moze da se vozi na servis, a danas ne moze. E to je moja najveca zamerka. I, ako dobro radis mozes extra brzo da uznapredujes, jer je gomila prevaranata u ovom poslu i trziste prosto vapi za ozbiljnim firmama i prodavcima koji pre svega gledaju da zadovolje potrebe kupaca, i podrzavam svakog ko pravilno radi. Tako da nisam ja neki hejter koji pljuje po svemu, samo hocu da upozorim ljude da otvore cetvore oci.
 
Onda si ti pravi kupac a ako hoces Forda evo ti jedan iz moje ergele!:D
Lep,zdrav i prav a cena -prava sitnica!:)
1z1tzeg.jpg
 

Back
Top