AUTO PLACEVI - iskustva, preporuke, prevare

Regularno je 99% automobila a i svi su dobri za pare koliko se placaju! U to budite uvereni!
Ja Lancu Lybru dajem za 4200 a preko kosta preko te cifre i ako se pojavi neka sitnica to je opravdano jer auto kosta manje nego neke preko. Oktavia koju sad dovozim ima preko po 7000 a ja je ovde dajem ocarinjenu za 5500 i kako onda neko moze da ocekuje auto koji je kao nov za takve pare?
Imam dosta kola koja su jeftinija nego preko ali nas tupavi narod hoce jos jeftinije ne razmisljajuci da kola preko ne rastu na livadi i da se ne dobijaju dzabe.
E pa posto hoce tako jeftino onda se tako i dovozi-jeftino i sa nekim falinkama dali estetskim ili mehanickim. Ja se trudim da mi kola budu sto bolja ali ni ja ne mogu da tvrdim za nesto 100% da je dobro kad ga nisam eksploatisao.
Normalno zar ne?

Jes' vala, Dule upravu. Narodu samo da je jeftino, a sta je unutra to ne gledaju u trenutku kupovine, samo da je cena niska. I svi se lepe na te niske cene ko nenormalni a ni na kraj pameti im nije da prebiru po glavi zasto su jeftina...Nego, Dule, kol'ko ti je onaj Stilo? Da l' je bezh boja, zboravih?
 
Po novom zakonu svaki plac je u obavezi da daje garanciju na vozila od najmanje godinu dana. A jos bolja stvar je da ako vam u ugovoru nigde nisu napisali da daju garanciju i ne stoji trajanje iste, onda zakon kaze da se automatski racuna garancija od 2 godine! Znaci, ako se na placu prave ludi i ne pominju garanciju, pravite se i vi ludi i dobicete 2 godine :)
 
http://www.polovniautomobili.com/oglas836209/fiat_stilo_19_jtd/
Sto se tice cene auto vredi svaki dinar ali nije fiksna i teoretski moze da ode i ispod 4000! Cisto da se zna!:D
Inace jedini auto plac koji ja mogu da pohvalim u NS je "Auto DIV" za koje znam da nisu lazirali kilometraze i da su imali solidna kola a radili su uvoz iz Francuske.
E sad dali su promenili poslovnu politiku zarad naroda i potraznje za jeftinocom to ne znam.
 
Cek prvo da se proda auto a onda cu da vidim dali ce otici sa felnama ili ne.
Mislim da niko nece da skida ove felne sa auta jer sa njima izgleda jako dobro a sto se tice neke poslednje cene u cifru od 4000 moze da udju i celicne felne sa odlicnim Bridgestone M+S zimskim gumama
Mislim da je to realno jer samo ti tockovi vrede 200 eura!
 
Cek prvo da se proda auto a onda cu da vidim dali ce otici sa felnama ili ne.
Mislim da niko nece da skida ove felne sa auta jer sa njima izgleda jako dobro a sto se tice neke poslednje cene u cifru od 4000 moze da udju i celicne felne sa odlicnim Bridgestone M+S zimskim gumama
Mislim da je to realno jer samo ti tockovi vrede 200 eura!

A tablica a tablica? :D Jel imas u planu ti da ubudzis to mesto dje se mece ili ces ga onako prodati?
 
Po novom zakonu svaki plac je u obavezi da daje garanciju na vozila od najmanje godinu dana. A jos bolja stvar je da ako vam u ugovoru nigde nisu napisali da daju garanciju i ne stoji trajanje iste, onda zakon kaze da se automatski racuna garancija od 2 godine! Znaci, ako se na placu prave ludi i ne pominju garanciju, pravite se i vi ludi i dobicete 2 godine :)

E ovo je po meni jako bitna informacija..!!!
Konacno da neko zastiti i kupce!
 
Nema nista od toga.
U najboljem slucaju garancija vazi 6meseci, ali najverovatnije je i to samo mrtvo slovo na papiru.
Ako sew desi kvar u roku od 6 mesei ne moras da dokazujes nista, duzni su da poprave ali samo ako u ugovoru nije navedeno da ne daju garanciju na motro, menjac i sl....
Posle 6 meseci nemoguce je dokazati ...
kakva bre zasrita i prava u ovoj ludnici...
 
Mogu oni da pisu u ugovoru sta hoce, ali zakon kaze da moraju da garantuju za robu minimum 1 godinu. I jeste tacno da prvih 6 meseci ako se desi nesto, ne mora da se dokazuje, automatskli se svaljuje na prodavca, a u drugih 6 meseci treba dokazivati da je kupljena roba neodgovarajuceg kvaliteta, sto moze biti i skupo, ali kada bih se ja nasao u takvoj situaciji, da kupim krsh od auta a pritom sam pukao znacajnu sumu novca, sigurno bih pokrenuo postupak, zato sto vestacenjem moze da se utvrdi kako je doslo do problema. Da li je to neko nasilno unistio, ili se radi o dotrajalom proizvodu, motoru, trapu ili cemu vec. A kad dobijes spor, svi troskovi se svaljuju na prodavca.
 
Acivi ne budi naivan!
Garanciju daju i prodavci na nove gume pa kad dodjes na reklamaciju -kriva je rupa a ne guma!
Ispred mene u prodavnici sijalica lik reklamira stedljivu sijalicu staru mesec dana a za koju pise da moze da radi vise godina i prodavac mu je rekao da je kriv nas napon struje i da je zbog toga crkla. Kad sam ja dosao na red i pitao za neku sijalicu on kaze 190 din a ja mu kazem da takva ista ima na pijaci za 80 din. a on"Ali ovde imas garanciju." a ja sam samo odgovorio"Video sam malopre kakvu garanciju dajete!"
Sta ce tek da bude sa polovnim automobilima mogu samo da zamislim.
Nema leba od te price jer garancija ce moci da se daje samo pod uslovom da sam auto plac odradi sve poravke i servise pa onda da da garanciju a ovako ko zna gde je i kod koga kupac terao auto na servis i sa kojim je to delovima radio.
A i tad nece cena biti ovakva kakva je sada u to budite sigurni.
 
Da li neko ima iskustva sa placem Viacar u Kumodraskoj(BG)??
Sutra idem tamo da vidim neki auto,a nadjem ga u oglasima u januaru dodat oglas za taj isti auto.Sad je taj auto na ovom placu,peugeot 106 je u pitanju.Pa me eto interesuje da li je neko imao iskustva sa tim placem?
Unapred hvala :)

jednom sam merkao jednog Focusa tamo, motor 2.0 TDCI, bila super neka cena, kada ispred mene dodje jos jedan kupac ali sa majstorom i lap topom, znaci vracena kilometraza i bili izbijeni air bagovi..a zamalo se zaletih..pogledam posle nedelju dana, nema ga na sajtu, prodat..eto..sto se Viacara tice..
Slabo ljudi ovde pisu, ili kupuju nove automobile svi ili i nemaju neka iskustva..
 
Ne mora da znaci da taj Ford i pored tih mana nece sluziti coveka!
Nekad se desi da pri bezazlenom cvrkanju iskoce begovi sto znaci da je auto imao malu stetu i da mu geometrija nije pomerena a sad sto nema begova-bez njih se moze kao sto se moglo do pre 15 godina. A ovi novi motori mogu zaista mnogo da predju tako da ga taj vlasnik sigurno nece uspeti sahraniti ako je bio dobar -bez obzira na km.
Isto tako ne mora da znaci da taj autoplac na osnovu tog jednog auta ima losa kola.
Mozda su morali da uzmu i takav auto da bi dobili 5 dobrih a sta ce sa ovim nego i njega na prodaju!!! Nece ga valjda baciti!
To bi isto znacilo da kad bi vi udarili auto da ga odmah treba na otpad! I vi bi ga sredili i prodali nekom a pritom sigurno ne bi spomenuli da ste imali udes sa autom!
Zar nije tako?
 
Ne mora da znaci da taj Ford i pored tih mana nece sluziti coveka!
Nekad se desi da pri bezazlenom cvrkanju iskoce begovi sto znaci da je auto imao malu stetu i da mu geometrija nije pomerena a sad sto nema begova-bez njih se moze kao sto se moglo do pre 15 godina. A ovi novi motori mogu zaista mnogo da predju tako da ga taj vlasnik sigurno nece uspeti sahraniti ako je bio dobar -bez obzira na km.
Isto tako ne mora da znaci da taj autoplac na osnovu tog jednog auta ima losa kola.
Mozda su morali da uzmu i takav auto da bi dobili 5 dobrih a sta ce sa ovim nego i njega na prodaju!!! Nece ga valjda baciti!
To bi isto znacilo da kad bi vi udarili auto da ga odmah treba na otpad! I vi bi ga sredili i prodali nekom a pritom sigurno ne bi spomenuli da ste imali udes sa autom!
Zar nije tako?

Ja ne znam zasto se ti svaki put osecas prozvanim kada neko prica o kvarovima na automobilima i posle prodaji istih, znas kako narod kaze.."ko o cemu, qrva o postenju"..pusti ljude da komentarisu placeve i automobile..svi ti dileri nisu cvecke uopste, ne bi se bavili time da im ne ide posao..a opet svaka roba ima svog kupca..
Ne znam sta je video danas onaj sto je pitao za Viacar?
 
Ja se uopste ne osecam prozvanim kako ti to mislis a moje je da objasnim svima da moraju malo da spuste loptu prilikom kupovine automobila i da budu svesni da ipak kupuju polovan auto.
A sve to govorim zato sto u poslednje vreme se pojavljuje sve vise kupaca koji jednostavno samo traze neku razonodu i pokusavaju da nadju auto ispod svake cene a da pritom auto nema neku znacajnu manu! I onda jedan covek kao sto je trgovac ili neko drugi ko prodaje svoj licni auto dozivljava takve gluposti da onda shvate kako je to prodavati polovan auto. Moze da bude dobar koliko hoces ali kupac redovno mora da nadje neku manu kao sto je meni danas lik odvalio kako mu se ne svidja boja!!!! Pa sto je onda zvao kad mu se ne svidja?:hahaha:
Polako je preslo u naviku da ljudi pljuju po placevima i trgovcima a ne vidim razlog zasto onda ne bi otisli sami pa dovezli sebi auto! Kao da traze da imaju nekog da krive ukoliko se auto ne pokaze dobar.
A posto ce verovatno opet da nam ukinu vize zbog juznih komsija opet ce verovatno opet sve leci na svoje pa se nece izmisljati price kako kola preko rastu na livadi i odes i uberes ih dzabe a onda stavis u dzep i doneses....:D
 

Back
Top