AUTO PLACEVI - iskustva, preporuke, prevare

Mislim da nije dobio garanciju.Mada ništa ne mogu da potvrdim,baš ću da ga pitam da li je dobio.

Mada i uz garanciju kupovina svakog polovnjaka je mačka u džaku.Svi oni lepo srede i našminkaju te automobile,odrade hemijsko čišćenje,operu motor i nameste kilometražu koja obavezno mora biti između 90 i 130.000 km.Poznato je da su svi polovnjaci na našem tržištu prešli uglavnom toliko,ni manje ni više. :D
 
Mislim da nije dobio garanciju.Mada ništa ne mogu da potvrdim,baš ću da ga pitam da li je dobio.

Mada i uz garanciju kupovina svakog polovnjaka je mačka u džaku.Svi oni lepo srede i našminkaju te automobile,odrade hemijsko čišćenje,operu motor i nameste kilometražu koja obavezno mora biti između 90 i 130.000 km.Poznato je da su svi polovnjaci na našem tržištu prešli uglavnom toliko,ni manje ni više. :D

Ovo je ziva istina i u potpunosti se slazem!!!!
 
Izvini, u kojim si se to sve markama vozio kad te Pasat odusevio udobnoscu? Ja mislim da ce ti i vilasnici Pasata reci da su se vozili u udobnijim vozilima puno puta.

pa ne znam,sigurno 20-tak...
nisam u Daciji,nisam u nekom novijem Nisanu i Micubisiju...
e daaa...jako me razocarao C220 u udobnosti...znaci...
komandna tabla plastika gora nego na jugu,skripi sve,a auto presao 50.000...mislim..al dobro...
prijatno me iznenadio i30...taxi auto,2 godine star,presao 150.000 auto ideeeee kao blesav :)
 
Neznam za novi Pasat (dobro, predzadnji je, posto se skoro pojavio novi model), ali u svima pre toga sam se vozio (proizvodnje od 1980. do cirka 2003.), a neke sam imao prilike i ja da probam, i bilo je nekih pozitivnih primedbi, ali nijedan mi nije bio udoban. Ustvari, Toyotu Yaris staru 10 godina koju sam vozao skoro, udobnija je od svih tih Pasata (opet, za novi ne mogu da tvrdim).
 
Mislim da nije dobio garanciju.Mada ništa ne mogu da potvrdim,baš ću da ga pitam da li je dobio.

Mada i uz garanciju kupovina svakog polovnjaka je mačka u džaku.Svi oni lepo srede i našminkaju te automobile,odrade hemijsko čišćenje,operu motor i nameste kilometražu koja obavezno mora biti između 90 i 130.000 km.Poznato je da su svi polovnjaci na našem tržištu prešli uglavnom toliko,ni manje ni više. :D
Zato kod mene kola nisu dubinski prana,ako neka treba da se ispoliraju ja to odradim sam, a motore nikad ne perem!
Sto se tice kilometraze kod mene su uglavnom i na satu i u carinskoj deklaraciji isti km a u zadnje vreme sam poceo da dizem jer zarada je sve manja a ako cu ja da ustedim 50 eura zbog dizanja onda cu to i da uradim-a i ovako niko neveruje ni u jednu km sta god ja govorio.
@acivi
Ne znam u kakvim si se ti serpama od Pasata vozio ali ja sam isao sa karavanom 2003 starim putem od Novog Sada prema Indjiji i odusevio se kako je udoban a pritom i stabilan tj.utegnut. I vozio sam se u novoj Toyoti Yaris i mogu da kazem da mi je taj pod brojem 1 po neudobnosti a na drugom mestu je Fiesta 2001.
 
Ako je BMW imao tri kljuca to ne znaci da i ostali trebaju da ih imaju!
Ja znam jedino jos da Fiat Marea,Bravo i Brava imaju tri kljuca a svi ostali po dva.
A i sta ste toliko navalili oko te neregularnosti? Ajde realno kad ste zadnji put videli ili culi da je neko uvezao neregularan auto?
Mozes misliti-jedan kljuc.Pa sta! Po nekima izgleda nije izvodljivo da se izgubi kljuc?
Valjda je logicno da ako ti lopov prodaje ukradeni auto koji ga skoro nista ne kosta,napravi drugi za sitne pare da vi ne bi posumnjali da je kraden auto! A kad izbroji pare Pa-Pa!
 
@Hedonista
A sta je tebi regularno? Jel ne vidis i sam da narod dovlaci ista kola kao i trgovci tj. sa 300k km a ovamo su trgovci prevaranti jer spustaju kilometrazu!
Mene pita covek pre neki dan zasto mi je auto 2006 puno presao i samo sam mu rekao ako ce njemu biti lakse mogu ja to i da prepolovim! To je ono -svi se prave kupci i laprdaju a u stvari pravi kupac dodje i kupi! Znam ljude koji su mesecima a neki cak i godinu dana dolazili na plac da gledaju svaki put drugi auto! Kad sam shvatio o cemu se radi takve sam poceo da teram napolje i evo posle 5 godina vidjam ih kako idu peske(njihova deca idu sa mojom u razred).
Trgovac i muljator nije isto i ako ti to ne mozes da razgranicis sto si onda i zapocinjao ovu temu?
Placevi su veci prevaranti nego solo trgovci iz prostog razloga sto oni rade na veliko i kupac ,uostalom, ne dolazi u njihovu kucu gde su mu zena i deca a ja to jako dobro znam jer sam 5 godina radio na jednom koji se veoma visoko kotira u Novom Sadu a servisne sknjizice se samo pecatiraju sa laznim pecatima radi nevernika koji samo u nju gledaju.
Toliko o placevima i budite svesni da dokle god ima automobila bice i prevara i ove prevare nisu nikakva novotarija-setite se busilice i vracanja mehanickih satova unazad!:per:
 
slazem se da su placevi najveci prevaranti, zato sam i otvorio da cujem iskustva drugih ljudi, mada mozda ima i pozitivnih iskustava..nisam apriori nikoga osudio
jedino znam, izmedju ostalog, da bi trebalo da se prilikom kupovine dobiju bar dva kljuca, i ja izbegavam beleautomobile sa troje vrata koji su stari godinu ,dve, tri, a kao malo presli..
sve ostalo bar kod mene, ide na detaljnu proveru
 
Regularno je 99% automobila a i svi su dobri za pare koliko se placaju! U to budite uvereni!
Ja Lancu Lybru dajem za 4200 a preko kosta preko te cifre i ako se pojavi neka sitnica to je opravdano jer auto kosta manje nego neke preko. Oktavia koju sad dovozim ima preko po 7000 a ja je ovde dajem ocarinjenu za 5500 i kako onda neko moze da ocekuje auto koji je kao nov za takve pare?
Imam dosta kola koja su jeftinija nego preko ali nas tupavi narod hoce jos jeftinije ne razmisljajuci da kola preko ne rastu na livadi i da se ne dobijaju dzabe.
E pa posto hoce tako jeftino onda se tako i dovozi-jeftino i sa nekim falinkama dali estetskim ili mehanickim. Ja se trudim da mi kola budu sto bolja ali ni ja ne mogu da tvrdim za nesto 100% da je dobro kad ga nisam eksploatisao.
Normalno zar ne?
 

Back
Top