dobro jutro dobar dan i laku noc

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

crveni oblak

Elita
Poruka
19.115
Gazdarice, pretekla sam te. :zplez:

Dobro jutro! :D

Kao sto red nalaze, kafana se ponovo otvara uz:
05c8d50aaf7a9325a0a3e0e1a0184dc1_view_l.jpg

i
Small%20Business%20Coffee%20Econo.jpg


Dobrodosli stari gosti, a novi imaju zadatak da procitaju celu staru temu i saznaju o cemu se tu zapravo radi. :manikir:

http://forum.krstarica.com/showthread.php/388237-dobro-jutro-dobar-dan-i-laku-noc
 
Poslednja izmena:
Aste odma poceli da zakerate, bre, kaki ste go gosti. :tiganj:
Ustvari, sta se zalim kad sam sama sebe uposlila ko konobara. Mozda mi je to sudjeno ako me oktache na poslu posle ovog jutros. Ja se uspavala sasvim, prespavala sam tri casa i na kraju nazvala skolu, a kako numem da lazem, lepo sam priznala sve. :rumenka: Valjda ce mi biti oprosteno posto sam do sada bila dobar kapitalisticki rob i nisam kasnila cak ni sa velikog odmora.
 
jeko,djaci ce ti kupe burek za to kasnjenje,oni su bili vise nego sretni.samo ako ne budu morali da nadoknjadjuju.
sutra je slava mojim roditeljima i ocu moga muza sto bi valjda bilo i nama.ali smo mi ateisti,pa ja cu da kuvam i pomazem,a mama ce da mesi kolac i zito i da ode u crkvu.a ja slavim svaki dan...zivot
 
О, то је већ боље, када чујем ту лепу реч...."ДОБРО.....:klap:

па,..... Добар дан!


ево нешто што је управо испред мене...


Bila sam na tvojoj temi o levoj nozi i htela da odgovorim iako nisam shvatila o cemu zapravo treba tamo da se pishe i u medjuvremenu sam shvatila da sam ustala ipak na obe noge.

A kiflice ..es to ti, mama? :eek:
 
Aste odma poceli da zakerate, bre, kaki ste go gosti. :tiganj:
Ustvari, sta se zalim kad sam sama sebe uposlila ko konobara. Mozda mi je to sudjeno ako me oktache na poslu posle ovog jutros. Ja se uspavala sasvim, prespavala sam tri casa i na kraju nazvala skolu, a kako numem da lazem, lepo sam priznala sve. :rumenka: Valjda ce mi biti oprosteno posto sam do sada bila dobar kapitalisticki rob i nisam kasnila cak ni sa velikog odmora.

Неће те ваљда казнити смањивањем плате?
 
jeko,djaci ce ti kupe burek za to kasnjenje,oni su bili vise nego sretni.samo ako ne budu morali da nadoknjadjuju.
sutra je slava mojim roditeljima i ocu moga muza sto bi valjda bilo i nama.ali smo mi ateisti,pa ja cu da kuvam i pomazem,a mama ce da mesi kolac i zito i da ode u crkvu.a ja slavim svaki dan...zivot

Pa najescu se onda bureka od cetiri odeljenja haha. Ma bruka ziva. Jedva sam progutala blam da izgovorim: ''uspavala sam se''. Sreca je sto se javila dobra zamenica, a da se javila ona druga, onaj njihov nadlezni chobanin bi se vec radovao mojoj propasti. :sad2: Ipak, nece se ponoviti pa ce choban i dalje morati da se jedi zbog mog pisanja na netu. :mrgreen: Smenicemo mi njega pre nego sto me uvati u makaze. :manikir:

E znas da slava zapravo ne bi trebalo da bude bitna ni vernicima i to upravo njima zato sto je bogohulno kad se slave druga bozanstva (tj. sveci). :)
 
Poslednja izmena:
Pa najescu se onda bureka od cetiri odeljenja haha. Ma bruka ziva. Jedva sam progutala blam da izgovorim: ''uspavala sam se''. Sreca je sto se javila dobra zamenica, a da se javila ona druga, onaj njihova nadlezni chobanin bi se vec radovao mojoj propasti. :sad2: Ipak, nece se ponoviti pa ce choban i dalje morati da se jedi zbog mog pisanja na netu. :mrgreen: Smenicemo mi njega pre nego sto me uvati u makaze. :manikir:

E znas da slava zapravo ne bi trebalo da bude bitna ni vernicima i to upravo njima zato sto je bogohulno kad se slave druga bozanstva (tj. sveci). :)

Свеци се не прослављају као божанства... :)
 
Jok i ne.:roll:
Sve je to cista paganstina.
Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
Poštuj oca svoga i majku svoju, da imadneš dug život na zemlji koju ti dâ Jahve, Bog tvoj.
Ne ubij!
Ne učini preljuba!
Ne ukradi!
Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!
Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!

Al, nema veze, samo nek' se dobar narod najede, napije i druzi. :D
 
Jok i ne.:roll:
Sve je to cista paganstina.
Ja sam Jahve, Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva. Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom.
Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovjedi.
Ne uzimaj uzalud imena Jahve, Boga svoga, jer Jahve ne oprašta onome koji uzalud izgovara ime njegovo.
Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
Poštuj oca svoga i majku svoju, da imadneš dug život na zemlji koju ti dâ Jahve, Bog tvoj.
Ne ubij!
Ne učini preljuba!
Ne ukradi!
Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga!
Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!

Al, nema veze, samo nek' se dobar narod najede, napije i druzi. :D

Што се тога тиче, слажем се да има много паганштине у верском животу код нас...
Али то је неминовност и последица је ниског степена образовања верника кад је садржај вере у питању.
Но, ту се готово ништа не може урадити у неком кратком периоду, а обзиром како ми систематски радимо те ствари, не може ни у дугом.
 
Bila sam na tvojoj temi o levoj nozi i htela da odgovorim iako nisam shvatila o cemu zapravo treba tamo da se pishe i u medjuvremenu sam shvatila da sam ustala ipak na obe noge.

A kiflice ..es to ti, mama? :eek:


...па си зато у огледалу видела ипак себе,
...и знаш да си то ти..
да не може да буде неко други,..али
они који устану на леву ногу, па још када у огледалу
угледају другу особу,...е ти су за избегавање,...али
не вреди не можеш да их заобиђеш, неће они да буду
заобиђени.


Што, шта фали кифлицама:znamiguje:

.
 
...па си зато у огледалу видела ипак себе,
...и знаш да си то ти..
да не може да буде неко други,..али
они који устану на леву ногу, па још када у огледалу
угледају другу особу,...е ти су за избегавање,...али
не вреди не можеш да их заобиђеш, неће они да буду
заобиђени.


Што, шта фали кифлицама:znamiguje:

.

Iskreno, nisam se ni pogledala u ogledalo. :zcepanje: Ponekad se cudim kako uspem da se umijem ispred tolikog ogledala, a ne pogledam se. Valjda se zamislim nesto, sta li. :confused:

A kiflice su njam. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top