koji stampac...?

mir

Početnik
Poruka
28
Zdravo svima!

Zelim da kupim inkjet stampac za kucnu upotrebu. Nije mi bitna brzina ali bih voleo da slike budu lepe,jasne. Ne zelim da kupim neki jeftin pa da mi se pokvari brzo ali ni neki koji je bolji nego sto meni zapravo treba za kucnu upotrebu(nemam bas tako izostren vid :) I objasnite mi ono o kupovanju novog kertridza(cuo sam da je isplativije kupiti nov stampac nego nov kertridz) ili dopunjavanja bojom(koliko puta moze,…).
Jos da kazem da sam razmisljao o HP DeskJet 3550 I 3650. A cuo sam da ima nova verzija tih stampaca(3745 I 3845-ako ne gresim). Da li su oni bolji,isti ili slabiji. I da li se stara verzija jos proizvodi?

Hvala Unapred na objasnjenjima!
 
Ako te ne mrzi upotrebi pretragu,već je dosta diskutovano o štampačima,verovatno ćeš naći ono što te zanima.
Bez obzira,kad već spominješ HP 3650,mogu ti reći da ga imam preko godinu dana i šljaka bez greške.Jedino mu se kertridzi relativno brzo prazne,obrati pažnju na ono "relativno".Ipak on spada u entry-level kategoriju pa ne treba od njega očekivati previše.Moje potrebe zadovoljava,znači malo teksta,poneka sličica a kad zatreba odradiće i pristojnu fotku za na zid.Mislim da ga još ima po radnjama.
Za mene najbitnije od svega je to da je vrlo jednostavan za dopunu.Samo nemoj da ga ostavljaš bez boje više od par dana da ti se ne bi desilo da ti zapekne kertridz,vrlo štrokava rabota otpušiti ga.
Pozdrav
 
Canon Pixma IP 4000.
Moze da stampa i na CD-ovima, velicina kapljice je 1.5 pikolitar.
Kolor fotografije stampa veoma brzo.
Sto se tice kertridza ima jedan sa tri osnovne boje (Cyan, Magenta, Yellow) i dva crna (ovo mi nikad nece biti jasno, mozda gresim, mozda je ovaj drugi sivi, ali ono sto sam ja video su bila dva crna).

Mada ja sam jos uvek za varijantu laserskog stampaca.
 
Hvala onima sa ozbiljnim,zrelim odgovorima.
Kao i kod prethodnih pitanja (koja sam davno postavio) uvek neki tip izigrava pametnjakovica i saljivdziju(valjda je takvima onda lakse).
Ali ipak vecina uvek odgovori ozbiljno(makar ne odgovorili bas ono sto ih i pitam).
Pozdrav
 
Кулиража:
Canon Pixma IP 4000.
Moze da stampa i na CD-ovima, velicina kapljice je 1.5 pikolitar.
Kolor fotografije stampa veoma brzo.
Sto se tice kertridza ima jedan sa tri osnovne boje (Cyan, Magenta, Yellow) i dva crna (ovo mi nikad nece biti jasno, mozda gresim, mozda je ovaj drugi sivi, ali ono sto sam ja video su bila dva crna).

Mada ja sam jos uvek za varijantu laserskog stampaca.

Odlicna preporuka samo sto te od njega moze odbiti cena koja od oko 130 evrica (ako ti je to mnogo razmisli o modelu IP 2000) mada IP-4000 vredi svaki ulozeni evric!!!!

Da zaista postoje dva crna kertridja a jedan se koristi za stampu teksta a drugi kada su u pitanju kolor fotografije!
 
mir:
Zdravo svima!

Zelim da kupim inkjet stampac za kucnu upotrebu. Nije mi bitna brzina ali bih voleo da slike budu lepe,jasne. Ne zelim da kupim neki jeftin pa da mi se pokvari brzo ali ni neki koji je bolji nego sto meni zapravo treba za kucnu upotrebu(nemam bas tako izostren vid :) I objasnite mi ono o kupovanju novog kertridza(cuo sam da je isplativije kupiti nov stampac nego nov kertridz) ili dopunjavanja bojom(koliko puta moze,…).
Jos da kazem da sam razmisljao o HP DeskJet 3550 I 3650. A cuo sam da ima nova verzija tih stampaca(3745 I 3845-ako ne gresim). Da li su oni bolji,isti ili slabiji. I da li se stara verzija jos proizvodi?

Hvala Unapred na objasnjenjima!
Ma, ink-jet štampači imaju tu veliku manu da su jeftini ali skupi. Znam da si rekao da ga nećeš previše koristiti ali situacija je sledeća:
Bez obzira na tvoje potrebe ti njega moraš da koristiš da se boje ne bi zapekle. Doduše, to nije neki veliki problem.
Dalje, zaista se neverovatnom brzinom prazne kertridži i dopuna prilično košta.
Ako je malo stariji često zamrlja sliku, kvalitet slike je zaista dobar, ali je podešavanje malo preterano.
Da sam nešto znala uzela bih laserski, skuplji je, kvalitet izrade je malo slabiji, ali je neuporedivo isplativiji i jednostavniji.
Mada, ti si verovatno već odabrao... :wink:
 
Lexa:
Da sam nešto znala uzela bih laserski, skuplji je, kvalitet izrade je malo slabiji, ali je neuporedivo isplativiji i jednostavniji.
Mada, ti si verovatno već odabrao... :wink:

A da li znas koliko kosta laserski stampac u boji???
Svi ovde znaju sta je bolje ali je problem sto vecina ljudi nema vise od 300 evra za stampac.
 
antanas:
Lexa:
Ne znam ali, pobogu, nije valjda 300 evra :shock: :shock: :shock:
Ink-jet su od 50 pa nadalje, koliko laserski mogu biti skuplji?
350 ti je minimum
350€ moze ali polovan.
Oko 500€ ti je neki standard i kad nakon dve godine sakupis sve odstampane papire na jednu veeeeeliku kamaru i podelis sa 100 dobijes broj punjenja jednog INK-JET stampaca...a kad sve to posle pomnozis sa cenom dobijes mnogo vise od 500€
 
Кулиража:
antanas:
Lexa:
Ne znam ali, pobogu, nije valjda 300 evra :shock: :shock: :shock:
Ink-jet su od 50 pa nadalje, koliko laserski mogu biti skuplji?
350 ti je minimum
350€ moze ali polovan.
Oko 500€ ti je neki standard i kad nakon dve godine sakupis sve odstampane papire na jednu veeeeeliku kamaru i podelis sa 100 dobijes broj punjenja jednog INK-JET stampaca...a kad sve to posle pomnozis sa cenom dobijes mnogo vise od 500€


Ko usvaja (tj. ko je usvojio) pomenuti standard od 500 evra???
 

Back
Top