golf 4

JTD je mozda malo bucniji ali je po svemu ispred konkurencije.
Drugaru se ispraznio akumulator na JTD,isao ja da ga klemim.Kad ga je upalio,ja stao pored svog auta i ne cujem motor od njegovog tandrkanja
 
Ljudi potrebna mi je pomoc,imam golfa 4 1.4 16v kome se na otprilike svakih sto kilometara pali kontrolna lampa ulja.
Kada otvorim cep dekle i upaliom ponovo auto lampa se ugasi i ponovo se upali nakon oko otprilike 100km.
Ni jedan majstor ne zna o cemu se radi.
Da li je neko ima slucajno takav problem.
U napred hvala na bilo kakvoj informaciji :)
 
Ja vozim Golf 1,6 16V ali se on bolje pokazao pa nemam taj problem ali sam kupio i Polo 1,4 16V tako da sam prelistao forume i iskustva vlasnika i dosao do zakljucka da na tom 1,4 motoru obicno problem sa lampicom ulja pravi kuciste bregaste koje se osteti i gubi pritisak.
E sad s obzirom da se to kod tebe desava na svakih 100 km trebalo bi da proveris i separator uljnih para koji obicno nikad niko ne menja.
Takodje zna na radilici da aksijalni lezaj dobije luft ali svakako treba obratiti paznju i na lezajeve bregastih.
Uglavnom ono sto je sigurno je da taj motor zahteva vrhunsko ulje tako da ce ovaj moj ukoliko resim da ga ostavim zeni da dobije LiquiMolly sa grafitom kojeg su mi svi preporucili. To sto kosta vise od ostalih se na kraju svakako isplati jer gledam kako ljudi sipaju najjeftinija ulja a hoce da ih motor sluzi dozivotno.
 
Bem li ga, vidim da majstori i prodavci pricaju o grafitu i da ga toplo preporucuju.
A ja sam u srednjoj imao jedino iz hemije keca u prvom razredu i kad je hemicarka videla sve ostale ocene nije verovala i dala mi je dvojku.z:)
 
VOLKSWAGEN GOLF IV – VIDEO – TEST POLOVNJAKA
Volkswagen Golf IV je praktično jedna od ikona naših ulica, što dokazuju brojne nagrade za najbolji i najprodavaniji automobil. Sa druge strane, osvojio je i nezahvalno priznanje kupaca za najnepouzdaniji u klasi 2004. godine. Vozačka pozicija je odlična, a vožnja udobna na svim sedištima. Pazite na kvačilo, celokupnu elektroniku, a dobro proverite i vešanje. Servisna knjižica je veliki plus jer su Golfovi ukupno devet puta pozivani na vanredne servise.

https://mlfree.com/volkswagen-golf-iv-video-test-polovnjaka-youtube/
 

Back
Top