Srpski turisti u Tunisu: Jedva ih naterali da se vrate kući!

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Specijalnim letom „Jata", po nalogu Ministarstva spoljnih poslova, sinoć evakuisani svi oni koju su prihvatili poziv Vlade Srbije. Većina putnika nevoljno se vratila u zemlju uprkos žestokim uličnim neredima u Tunisu

Avionom „Jata" koji je sinoć sleteo na Aerodrom „Nikola Tesla" u Beogradu evakuisano je 122 srpskih turista iz tunišanskih letovališta! Međutim, više od 40 turista, među kojima su čak i porodice s malom decom, rešilo je na sopstvenu odgovornost da ostane u ovoj afričkoj zemlji u kojoj je zbog oružanih sukoba, ubistava i pljački na snazi vanredno stanje.
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije i „Jat" poslali su juče prvi avion koji je prevezao naše državljane.
- Ako bude potrebe, u narednim danima biće organizovano još letova - naveli su u MIP-u.

Po sletanju u Beograd srpski turisti uglavnom nisu bili uznemireni zbog cele situacije, ali im je jako bilo žao što su morali da prekinu odmor.

Baka Nada: Nisam htela kući
- Mnogo gore stvari sam viđala u Beogradu i uopšte nisam planirala da se vratim! Ali, iz agencije su mi rekli da ću sama morati da platim povratak ako se nešto iskomplikuje. Bilo mi je super, žao mi je što mi je na ovakav način prekinut odmor - kaže penzionerka Olga Rodić.
Sanja Tomić, koja je sa mužem i troje dece boravila u Port el Kantauiju, kaže da se jedino Srbima ostajalo na odmoru.
- Nemci, Italijani i Rusi otišli su još pre dva dana! U hotelu u kome smo mi bili ostalo je samo dvadesetak Srba - priča Sanja za Press.
Vanja Radić, koji se takođe odmarao u Port el Kantauiju, kaže da je video da je vrag odneo šalu!
- Svakodnevno sam gledao televiziju i čitao vesti na internetu. Ne možete da se opustite kad vidite snajperistu na krovu hotela. Nije lepo odmarati se kad gledaš da ljudi ginu - kaže Vanja.
Aleksandar Lopičić izašao je iz aviona noseći u rukama jednogodišnjeg sina Filipa.
- Nismo imali probleme, ali nije mi bilo prijatno kada sam čuo i video šta se događa - rekao nam je Aleksandar.

Penzionerka Nada Tanasković (80) bila je vidno neraspoložena jer je morala da se pre vremena vrati sa odmora.
- U Tunis odlazim već godinama. Nije mi se vraćalo. Nisam ništa loše videla. Pristala sam da se vratim tek na nagovor ostalih putnika - rekla nam je baka Nada.
U avionu koji je leteo za Beograd juče je bio i Miša Milovanović sa suprugom, koji je samo dva dana ranije za Press tvrdio da se ne plaši i da će u Susu ostati do isteka aranžmana.
Milica Čubrilo-Filipović, ambasadorka Srbije u toj afričkoj zemlji, potvrdila je za Press da su se vratila 122 putnika, od oko 150 koliko ih boravi u Tunisu.
- Celo jutro smo ih molili, međutim neki su odlučili da produže boravak. U stalnom smo kontaktu i sa 39 građevinskih radnika koji se nisu našli u avionu jer nismo mogli da organizujemo da na vreme stignu do aerodroma u Monastiru - objasnila je ambasadorka.

Nadežda Veseličić, turistički vodič „Kon Tikija" u Susu i Port el Kantauiju, kaže za Press da se od 55 putnika koji su u njihovom aranžmanu boravili u Tunisu 51 vratio. Ona navodi da je jedan bračni par sa dvoje male dece ipak rešio da ostane!
Ostala zbog lepog vremena
- Ta porodica iz Beograda morala je da potpiše izjavu da to radi na sopstvenu odgovornost - ističe naša sagovornica.
Dragan Zekić, predstavnik „Argus tursa", kaže za Press da njihovi turisti nisu hteli da se vrate jučerašnjim letom. Iz Tunisa se juče nije išlo ni turistima koji tamo borave posredstvom agencije „Sanlajn".
- Od 65 naših gostiju 32 je rešilo da ostane - navodi Mirjana Kukilo, predstavnica „Sanlajna", koja takođe ostaje u Tunisu.
Beograđanka A. P., koja u aranžmanu „Sanlajna" boravi u Port el Kantauiju, među onim je turistima koji ni po koju cenu nisu hteli da prekidaju godišnji odmor.
- Razlog što sam donela odluku da ostanem je lepo vreme, ali i to što je hotelski kompleks u kojem sam smeštena zaštićen, daleko od ulica u kojima su bili protesti. Dok Englezi i Nemci beže odavde kako znaju i umeju, Srbi se nisu mnogo prepali - rekla je za Press ova Beograđanka.

Kamenovan autobus sa srpskim turistima!
Veliku neprijatnost doživeli su putnici jednog autobusa sa „Kontikijevim" turistima, kada su juče krenuli ka aerodromu u Monastiru. Njih je na magistrali zaustavila velika grupa tuniskih demonstranata i zasula kamenicama.
- To je bilo veoma dramatično. Ljudi su se uplašili jer se autobus zaglavio u masi okupljenih Tunišana i nije mogao da se pomeri - priča nam jedan od putnika koji su se juče vratili u Beograd. - Tunišani su bili besni, vikali su i udarali rukama po autobusu. Onda je krenulo i kamenje da seva sa svih strana. Sreća pa se nije polomio nijedan od prozora inače bi bilo mnogo povređenih. Vozač je nekako uspeo da se izvuče iz te gomile i da nastavi put ka aerodromu nekim sporednim putem. To nije bilo nimalo prijatno. Nalazite se negde usred Tunisa, ne znate gde ste i šta može da vam se dogodi. Ne znam, posle ovoga stvarno sam shvatio da je dobro što sam odlučio da krenem nazad u Beograd. Tamo više niko nije siguran.


Ambasadorka: Imamo hrane još za tri dana
Ambasadorka Milica Čubrilo Filipović, koja u Tunisu boravi sa suprugom i dvoje dece, kaže da za sada nema nameru da napušta svoje radno mesto iako im ponestaju zalihe hrane!
- Ne mogu da šaljem svoju decu za Beograd dok se ne prebace svi naši državljani koji to žele. Pored toga, smatram da će se situacija uskoro smiriti i da neće ni biti potrebe za tim. U ambasadi imamo namirnica za još tri, četiri dana - ističe Čubrilo Filipović.
Ona je naglasila da su pored nestašice hrane, veliki problem i pljačke, jer se sada radnje pustoše iz straha od gladi!
- Mnogi sada pljačkaju u panici jer se plaše da će doći do velikih nestašica - navodi Čubrilo-Filipović.


NEMA OBEŠTEĆENJA
Radisav Stanković, direktor asocijacije turističkih agencija JUTA, kaže da prema važećem zakonu agencije nemaju obavezu da putnicima vrate novac ako je njihov aranžman prekinut zbog vanredne situacije poput ove u Tunisu.
- U slučaju kada se desi ovako nešto, agencija samo ima obavezu da putnike bezbedno vrati u Srbiju. Povraćaj novca bio bi jedino moguć ako bi hotelijer vratio novac agenciji - objašnjava Stanković.


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...isu:+Jedva+ih+naterali+da+se+vrate+kući!.html
 
Poslednja izmena:
Ti nemiri prerastaju u anarhiju !
To stanje nosi opasnost,
jer se događaji brzo odvijaju izvan kontrole.
Mase deluju u ruljama sa
jakim rušilačkim nabojem...
Nasilno svrgavanje režima često prate pljačke,
a pokatkad i lov na strance.
Ubijanje stranaca,otimanja u svrhu otkupa i sl.
Naročito nisi bezbedan kod Arapa.
Zato,ove budale koje odbijaju povratak kući,
nisu ni svesni koliko rizikuju.......!!!
 
Poslednja izmena:
Ti nemiri prerastaju u anarhiju !
To stanje nosi opasnost,
jer se događaji brzo odvijaju izvan kontrole.
Mase deluju u ruljama sa
jakim rušilačkim nabojem...
Nasilno svrgavanje režima često prate pljačke,
a pokatkad i lov na strance.
Ubijanje stranaca,otimanja u svrhu otkupa i sl.
Naročito nisi bezbedan kod Arapa.
Zato,ove budale koje odbijaju povratak kući,
nisu ni svesni koliko rizikuju.......!!!

Pa, sutra im taj hotel, za koji misle da je bezbedan, može osvanuti u rukama divlje naoružane horde. Kakve budale...
 
Ti nemiri prerastaju u anarhiju !
To stanje nosi opasnost,
jer se događaji brzo odvijaju izvan kontrole.
Mase deluju u ruljama sa
jakim rušilačkim nabojem...
Nasilno svrgavanje režima često prate pljačke,
a pokatkad i lov na strance.
Ubijanje stranaca,otimanja u svrhu otkupa i sl.
Naročito nisi bezbedan kod Arapa.
Zato,ove budale koje odbijaju povratak kući,
nisu ni svesni koliko rizikuju.......!!!

Vec su fasovali Svedski ,, turisti ,, .. jest da su bili naoruzani i opremljeni ko Jack Bauer kad ih je gomila napala zbog velikog prtljaga .. Svi su se shoshirali kad su umesto robe i kakve vrednosti zatekli najmodernije naoruzanje i tehnike za komunikacije ... sad se slucaj ispituje ... Bilt je konsterniran ...
 
Vec su fasovali Svedski ,, turisti ,, .. jest da su bili naoruzani i opremljeni ko Jack Bauer kad ih je gomila napala zbog velikog prtljaga .. Svi su se shoshirali kad su umesto robe i kakve vrednosti zatekli najmodernije naoruzanje i tehnike za komunikacije ... sad se slucaj ispituje ... Bilt je konsterniran ...

Znači,događaji se ozbiljno komplikuju....???
Sad kad ispadne da je spolja podstaknut državni udar !
Videćemo šta će sve da se istrese iz tog džaka.
 
...prosto je neverovatno koliko smo postali neosetljiv narod, juce gledam docek na nasem aerodromu, jedan covek kaze kako nije zeleo da dodje ali dobro, vratice mu sav novac...druga zena sa prezirom govori kako je njoj u hotelu bilo sjajno a sada je morala da se vrati i tako redom...zapanjujuce je kako ljudi izgube svaku empatiju i svako saosecanje, ako ne uzimaju u obzir brigu o sopstvenoj bezbednosti neka makar razmisle sta rade Tunizanima, ako njih neko ubije ili povredi osvanuce Tunis na naslovnim stranama svih svetskih medija...cudo jedno koliko smo postali samozivi i alavi na novac, kako da ce nam taj novac doneti neku srecu...sramota.
 
O Boze,zar su toliko glupi...
Da li su oni upoznati sa pojmom anarhija?
Anarhija u Tunisu , a oni hoce da se suncaju.

U Tunisu se ne mozes suncati u ovo doba godine, kada sam ja bila, dakle u po' leta bilo je celih 28C, tamo je sada morska zima...ne dolazi im se zato sto sede u hotelima sa pet zvezdica a te hotele ne mogu leti da plate pa idu van sezone...to je najuzasnije u celoj prici, nekim ljudima je tolika zelja boravak u luksuznom hotelu pa makar zivot izgubili...kakva nakaradnost, neverovatno...
 
...prosto je neverovatno koliko smo postali neosetljiv narod, juce gledam docek na nasem aerodromu, jedan covek kaze kako nije zeleo da dodje ali dobro, vratice mu sav novac...druga zena sa prezirom govori kako je njoj u hotelu bilo sjajno a sada je morala da se vrati i tako redom...zapanjujuce je kako ljudi izgube svaku empatiju i svako saosecanje, ako ne uzimaju u obzir brigu o sopstvenoj bezbednosti neka makar razmisle sta rade Tunizanima, ako njih neko ubije ili povredi osvanuce Tunis na naslovnim stranama svih svetskih medija...cudo jedno koliko smo postali samozivi i alavi na novac, kako da ce nam taj novac doneti neku srecu...sramota.

Tebe je užitak čitat . :)
 
...prosto je neverovatno koliko smo postali neosetljiv narod, juce gledam docek na nasem aerodromu, jedan covek kaze kako nije zeleo da dodje ali dobro, vratice mu sav novac...druga zena sa prezirom govori kako je njoj u hotelu bilo sjajno a sada je morala da se vrati i tako redom...zapanjujuce je kako ljudi izgube svaku empatiju i svako saosecanje, ako ne uzimaju u obzir brigu o sopstvenoj bezbednosti neka makar razmisle sta rade Tunizanima, ako njih neko ubije ili povredi osvanuce Tunis na naslovnim stranama svih svetskih medija...cudo jedno koliko smo postali samozivi i alavi na novac, kako da ce nam taj novac doneti neku srecu...sramota.

Kakve ti gluposti pises par ekselans.

Samo napred zayebaces ti jaguara veoma brzo.

Kakav sam ja to covek ako dopustim da me neko ubije jer sta ce narod misliti o njemu:hahaha:U fazonu"Oprostice ti Djura sto te je tukao":hahaha1:
 
Ti nemiri prerastaju u anarhiju !
To stanje nosi opasnost,
jer se događaji brzo odvijaju izvan kontrole.
Mase deluju u ruljama sa
jakim rušilačkim nabojem...
Nasilno svrgavanje režima često prate pljačke,
a pokatkad i lov na strance.
Ubijanje stranaca,otimanja u svrhu otkupa i sl.
Naročito nisi bezbedan kod Arapa.
Zato,ove budale koje odbijaju povratak kući,
nisu ni svesni koliko rizikuju.......!!!

sinak o cemu ti to..
m..
ma mi pojma nemamo sta znaci nasilno smenjivanje vlasti..
 

Back
Top