ajmo sad momci :)

Ne znam kako to da nazovem, ali eto pokusacu da objasnim - kad je sposobna da ti kaze u lice sve sto joj smeta i sto bi volela da se menja, bez uvijanja bez icega... Dakle kad vlada tolika doza obostranog razumevanja da ti je zaista stalo do druge strane da joj pomognes da bude bolja...

Precutkivanje, uvijanje istine i sl. je za mene dokaz nedovoljne ljubavi...
 
Incognito:
Ne znam kako to da nazovem, ali eto pokusacu da objasnim - kad je sposobna da ti kaze u lice sve sto joj smeta i sto bi volela da se menja, bez uvijanja bez icega... Dakle kad vlada tolika doza obostranog razumevanja da ti je zaista stalo do druge strane da joj pomognes da bude bolja...

Precutkivanje, uvijanje istine i sl. je za mene dokaz nedovoljne ljubavi...

Jos kada bi svi tu istinu i mogli "muski" da podnesu, ne bih ja imala nikakvih problema... Ili je to onda dokaz njihove nedovoljne ljubavi?!...hmmm... :roll:
 
paralela:
Jos kada bi svi tu istinu i mogli "muski" da podnesu, ne bih ja imala nikakvih problema... Ili je to onda dokaz njihove nedovoljne ljubavi?!...hmmm... :roll:

Ne, to je samo dokaz slabosti i kukavicluka da se priznaju i sopstvene greske, sopstvena nesavrsenost, sopstveni problemi i da se nesto ucini na tom polju (sta god da je 'surova istina')... To se pogotovu srece na ovim prostorima gde se od malena deca gaje da izrastu u patoloske lazove. I sto je najgore - ljudi ne samo da lazu druge, vec gotovo manicno i opsesivno lazu sebe... Ubede sebe da oni nista nisu krivi (hint: ratni zlocini za vreme poslednjih ratova) i sad mozes da ima izneses milion dokaza, oni od te teze ne odstupaju... No to je druga tema...

Ja jedino sto zaista ocekujem u vezi je istina, gola i surova... Ako nesto smeta na meni, u mom ponasanju, ili whatever - lepo nek' kaze pa da vidimo sta se moze popraviti i srediti... Uostalom ljubav se hrani kompromisom a poji strpljenjem.

A sta je ljubav... Ako bi smo to ogranicili samo na 2 osobe (ja u sustini i ne verujem da covek zaista moze voleti vise od jedne osobe at-the-time) dobra definicija bi mogla biti: Dve ovce koje pasu po istoj livadi...
 
sta je za vas najveci dokaz ljubavi?

:idea:Ljubav,vreme,Bog...najlepshe,najslozhenije i najduhovnije stvari nikada nemaju opshtu definiciju te se i ne mogu(a i ne moraju) dokazivati,upravo zato su i NAJ...n'est pas? :wink:
nadam se da tje tako i ostati,sve ostalo je i onako izbanalizovano do iznemoglosti... :roll:
 
Najveći dokaz je kada je žena pored tebe i kad ti ne ide najbolje. Znači kad te podržava i ne donosiš kući novca kao nekada, kad joj ne kupuješ skupe poklone kao nekada, kad ti spremi večeru i s' ljubavlju te gleda kako jedeš, kad ti gaji decu i kad ume da poštuje sve ono što radiš za nju.
PRAVA žena je uvek tu kad ti treba. I ja sam uvek tu za nju!
 
Poenta kvalitetne veze je da ljubav uvek bude lebdeci nagovestaj, a nikako konacno dokazivanje, samo tako moze duze potrajati ona pocetna draz. Bio bih sasvim lud kada bih partnerki dokazao svoju ljubav, uverio je, hranio njenu biovlast i, pu pu, daleko bilo, nahranio. Isto bi mi smetalo kada bi mi partnerka postala vazal.
Ali, devojke imaju neobicno jaku potrebu da im muskarci dokazuju ljubav, jer tako one ostvaruju svoj bazicni nagon. Poenta je devojkama uvek dati malo sto ih nece zasititi ali ce im zato pojacati apetit za vama.
Dakle, tucimo ih njihovim oruzjem. Kao sto se one ophode prema nasem glavnom nagonu (seks. nagon), hajde da i mi tako pristupimo njihovoj biovlasti. nauciti i primeniti njihov nagonski izum je cela sustina.
Tragicno je sto mnogi muskarci upadaju u te romanticne zamke, i ubise se od dokazivanja ljubavi…… to je najbanalnija muska greska koja obicno rezultira eliminacijom iz interpolne borbe.
 
Muškarac_bg:
Najveći dokaz je kada je žena pored tebe i kad ti ne ide najbolje. Znači kad te podržava i ne donosiš kući novca kao nekada, kad joj ne kupuješ skupe poklone kao nekada, kad ti spremi večeru i s' ljubavlju te gleda kako jedeš, kad ti gaji decu i kad ume da poštuje sve ono što radiš za nju.
PRAVA žena je uvek tu kad ti treba. I ja sam uvek tu za nju!

...i onda, kad jednog dana ponovo budes mogao da kupujes skupe poklone i budes pun para i faca, onda se setis da te ona zna i iz "down" faze, da ne mozes vise da glumis pred njom, pa pocne sama njena pojava i te "vecere s ljubavlju" da te podsecaju na crne dane, e onda nadjes neku novu pred kojom mozes da budes baja...
Nista licno...ali to je uglavnom praksa...i psiholoska tema...
Ali ima jedan dobar vic o tome...sledeci put...
 
Obostrana iskrenost i poverenje... Volim da izgradim takav odnos... Ako uspem u tome, veoma lako se vidi kad nesto mulja. Inace sam uglavnom surovo iskren i ne bih mogao drugacije da funkcionisem... A i lepse je bez lazi.
 
paralela:
Muškarac_bg:
Najveći dokaz je kada je žena pored tebe i kad ti ne ide najbolje. Znači kad te podržava i ne donosiš kući novca kao nekada, kad joj ne kupuješ skupe poklone kao nekada, kad ti spremi večeru i s' ljubavlju te gleda kako jedeš, kad ti gaji decu i kad ume da poštuje sve ono što radiš za nju.
PRAVA žena je uvek tu kad ti treba. I ja sam uvek tu za nju!

...i onda, kad jednog dana ponovo budes mogao da kupujes skupe poklone i budes pun para i faca, onda se setis da te ona zna i iz "down" faze, da ne mozes vise da glumis pred njom, pa pocne sama njena pojava i te "vecere s ljubavlju" da te podsecaju na crne dane, e onda nadjes neku novu pred kojom mozes da budes baja...
Nista licno...ali to je uglavnom praksa...i psiholoska tema...
Ali ima jedan dobar vic o tome...sledeci put...

Zene su prakticne i zato je tesko naci BG muskarcev ideal...I zato je berza stalno otvorena sto se vidi kod paralele..... Ovde se vidi najcesca razlika u ocekivanjima od veze muskarca i zene....
-------------------------------------
Odgovor po meni:
Ono sto kazu zene je: Postoji samo prvi i poslednji.
Posto je poslednji cesto kompromis , ostaje prvi. Znaci prva prava duboka ljubav....
Kako prepoznati:
-po lakom kreiranju seksualnih rituala i vrucih tacaka
-po zbunjenoj grlici u ocima kad je dodirnete, bez obzira koliko ste je puta ranije dodirnuli.
-po ponovnom pokusaju prozivljavanja neispunjenih zelja iz detinjstva i puberteta
-po pokusaju da se sva proslost izbrishe
 
Muškarac_bg:
Najveći dokaz je kada je žena pored tebe i kad ti ne ide najbolje. Znači kad te podržava i ne donosiš kući novca kao nekada, kad joj ne kupuješ skupe poklone kao nekada, kad ti spremi večeru i s' ljubavlju te gleda kako jedeš, kad ti gaji decu i kad ume da poštuje sve ono što radiš za nju.
PRAVA žena je uvek tu kad ti treba. I ja sam uvek tu za nju!
Divno receno i apsolutno tacno ... :D :D :D
 
Muškarac_bg:
Najveći dokaz je kada je žena pored tebe i kad ti ne ide najbolje. Znači kad te podržava i ne donosiš kući novca kao nekada, kad joj ne kupuješ skupe poklone kao nekada, kad ti spremi večeru i s' ljubavlju te gleda kako jedeš, kad ti gaji decu i kad ume da poštuje sve ono što radiš za nju.
PRAVA žena je uvek tu kad ti treba. I ja sam uvek tu za nju!

Tako je!
Ali..., po tome je 99% žena "cvećka" jer neznam ko još može dovoljno da zaradi da zadovolji svoju žensku!?!?
 
Ma Muskarac_bg jos uvek zivi u onom polu-svetu kad je muskarac izlazio iz pecine i isao da lovi medvede i slicne zivuljke, dok je zena sedela kuci, stovila kozu, cuvala decu, spremala hranu... I sad kad bi se vratio, ocito tuzan, bez ulova, zena bi bila tu da ga usreci i da mu ulije poverenje da ce sutra biti bolje... I tako ceo zivot... Zena je tada sluzila iskljucivo kao sredstvo za zadovoljenje sopstvenih zelja i potreba, kao univerzalna masina za spremanje hrane i radjanje dece, i nista vise od toga...

To bi Muskarac_bg zeleo... mozda uspe da nadje neku toliko zatucanu... ali sve u svemu, promasio je vreme svog radjanja - trebao se je roditi pre desetak milenijuma - to bi vreme bilo verovatno najbolje za njega...
 

Back
Top