Članovi porodica uhapšenih najavljuju štrajk glađu!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Članovi porodica uhapšenih najavljuju štrajk glađu

Članovi porodica uhapšenih tokom nasilnih demonstracija na ulicama Beograda, povodom održavanja Parade ponosa u oktobru prošle godine, protestovali su danas ispred Ministarstva pravde Srbije, tražeći da se uhapšeni puste na slobodu

Organizator protesta Siniša Šljamić rekao je da će se porodice uhapšenih okupiti i u petak ispred zgrade Ministarstva, najavljujući celodnevne proteste od ponedeljka i štrajk glađu, ukoliko uhapšeni uskoro ne budu oslobođeni.
"Krajem decembra na sastanku sa državnim sekretarom Slobodanom Homenom, obećano je da će tužilastvo preispitati odluke o određivanju pritvora i da će u većini slučajeva pritvor biti ukinut, ali to se nije dogodilo", rekao je Šljamić.
Prema njegovim rečima, više od 100 uhapšenih je u pritvoru 96 dana, a mnogi roditelji ih nisu videli dva meseca.
"Ukoliko naša deca ne budu, u skladu sa zakonom, u najkraćem roku puštena da se brane sa slobode, obratićemo se za pomoć međunarodnim organizacijama za zaštitu ljudskih prava kao i stranim ambasadama", istakao je Šljamić.
Tokom održavanja protesta ispred Ministarstva pravde prisutan je bio veliki broj policajaca na ulazu u zgradu, ali i oko nje.
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...rodica+uhapšenih+najavljuju+štrajk+glađu.html
 
Ovo je klasicna tiranija i zlostavljanje politickih protivnika. Zna se funkcija pritvora i kad se on moze odrediti, ovo sam je koriscenje privtvora en general, kao instrumenta kaznjavanja onih za koje nema dokaza da su pocinili neko krivicno delo - jer da dokazi postoje optuznice bi bile podignute i proces bi isao normalnim tokom, a nema nikakvog zakonskog osnova za odredjivanje privora.
 
"Ukoliko naša deca ne budu, u skladu sa zakonom, u najkraćem roku puštena da se brane sa slobode, obratićemo se za pomoć međunarodnim organizacijama za zaštitu ljudskih prava kao i stranim ambasadama", istakao je Šljamić.


Covece, kad je doslo do toga da se u sopstvenoj drzavi povetja grupa ljudi (roditelja) ne moze isterati pravdu za svoju decu, onda smo stvarno dosli do dna. :(
 
Covece, kad je doslo do toga da se u sopstvenoj drzavi povetja grupa ljudi (roditelja) ne moze isterati pravdu za svoju decu, onda smo stvarno dosli do dna. :(


Ne slažem se da smo svi mi dno dna.

Dno dna su oni koji sprovode tiraniju, diktaturu, sputavaju zakone uz obilatu primenu metoda sile, prisile, ucene i takvim metodama su doveli samu državu u stanje haosa, anarhije i raspada kakvo je sada.

Njihovi izvršioci su DS i mala gomilica strančica bez ikakve mogućnosti da pređu cenzus ali su sa dupliranjem i krađom izbornih rezultata prividno stekli mogućnost ulaska u vlast.

Protagonisti su tadići, dinkići, pačići i stali politički šarlatani ali ljudi bez skrupula, dostojnastva i američki podanici.

Sa takvim ološem i bagrom ne bi u budiće niko trebao da ima bilo kakav dogovor osim oprobanog i sigurnog puta na vešala.
 
Znam dosta takvih kao što su ti.:lol:

Besposličari, ne znaju šta će...to je sada u modi kod nas, biti huligan...

Hahaha, vazno je da ti znas da sam ja besposlicar, a zapravo crnchim ko i svaki intelektualac u nesredjenoj drzavi. Poslala bih ti ovde na temu poslednji honorarni posao koji sam obavila (pored svog osnovnog zanimanja) pa da vidis ko ti vodi drzavu i sta rade, al ne smem jer bi me odmah trajno banovali zbog iznosenja podataka sto i nije toliko bitno, al mozda bih ostala bez kinte ako se to otkrije. Tako da cu sacekati da mi sve plate iz tih agencija i ministarstava, a onda cu dati javnosti na uvid. :mrgreen:
 
Ne slažem se da smo svi mi dno dna.

Dno dna su oni koji sprovode tiraniju, diktaturu, sputavaju zakone uz obilatu primenu metoda sile, prisile, ucene i takvim metodama su doveli samu državu u stanje haosa, anarhije i raspada kakvo je sada.

Njihovi izvršioci su DS i mala gomilica strančica bez ikakve mogućnosti da pređu cenzus ali su sa dupliranjem i krađom izbornih rezultata prividno stekli mogućnost ulaska u vlast.

Protagonisti su tadići, dinkići, pačići i stali politički šarlatani ali ljudi bez skrupula, dostojnastva i američki podanici.

Sa takvim ološem i bagrom ne bi u budiće niko trebao da ima bilo kakav dogovor osim oprobanog i sigurnog puta na vešala.

Pa to sam i mislila: oni i mi sto dozvoljavamo to pod njihovom vlascu.
 
Hahaha, vazno je da ti znas da sam ja besposlicar, a zapravo crnchim ko i svaki intelektualac u nesredjenoj drzavi. Poslala bih ti ovde na temu poslednji honorarni posao koji sam obavila (pored svog osnovnog zanimanja) pa da vidis ko ti vodi drzavu i sta rade, al ne smem jer bi me odmah trajno banovali zbog iznosenja podataka sto i nije toliko bitno, al mozda bih ostala bez kinte ako se to otkrije. Tako da cu sacekati da mi sve plate iz tih agencija i ministarstava, a onda cu dati javnosti na uvid. :mrgreen:

Au Jeko, al' si se zayebala...

Nisi skontala moj post, nisam mislio na tebe, već na te u tvorza!:lol:
 
Au Jeko, al' si se zayebala...

Nisi skontala moj post, nisam mislio na tebe, već na te u tvorza!:lol:

Obratio si se meni licno i tendenciozno i nisam se nista zaebala nego pristojno odgovorila na provokaciju.
A nisu ni oni besposlicari bre, sta ti je. To je samo zvaka sa TV-a. Zatvoreno je mnogo sasvim dobrih mladica koji su se zatekli na demonstracijama. Ne kazem da medju njima nema ni sirovina, toga ima u svakog grupi (a na tim demonstracijama je veci broj sirovina bio na onom drugom, pederskom protestu), ali ima puno onih koji ni slucajno nisu zasluzili kaznu zatvora i ova vlast ce kad tad dolijati a onda ce se razotkriti njihove hashke metode pritvaranja gradjana bez realne osnove za optuznicu. Verovatno vec smisljaju kako da se izvuku sa tim bahatim hapsenjima, ali ne uspevaju da se snadju sami jer nakon sto su obavili tog dana dubok dupeliz stranim nalogodavcima, sada su stranci utihnuli i ne pomazu sugestijama sta ciniti nakon toga.
 
Obratio si se meni licno i tendenciozno i nisam se nista zaebala nego pristojno odgovorila na provokaciju.
A nisu ni oni besposlicari bre, sta ti je. To je samo zvaka sa TV-a. Zatvoreno je mnogo sasvim dobrih mladica koji su se zatekli na demonstracijama. Ne kazem da medju njima nema ni sirovina, toga ima u svakog grupi (a na tim demonstracijama je veci broj sirovina bio na onom drugom, pederskom protestu), ali ima puno onih koji ni slucajno nisu zasluzili kaznu zatvora i ova vlast ce kad tad dolijati a onda ce se razotkriti njihove hashke metode pritvaranja gradjana bez realne osnove za optuznicu. Verovatno vec smisljaju kako da se izvuku sa tim bahatim hapsenjima, ali ne uspevaju da se snadju sami jer nakon sto su obavili tog dana dubok dupeliz stranim nalogodavcima, sada su stranci utihnuli i ne pomazu sugestijama sta ciniti nakon toga.

Nisam se obratio tebi, mislim, jesam te citirao, al' to ''ti'' se odnosilo na njih, ne na tebe, i ne budi tvrdoglava.

Pa ima i takvih...kolateralna šteta...:lol:

Al' najgore je što ja dosta njih poznajem, ima normalnih svakao, al' retko, većina su oni koji ne znaju šta će od života, škola ih ne zanima, samo divljanje...
 

Back
Top