Naš najbolji košarkaš svih vremena

Najbolji je...

  • Vlade Divac

  • Predrag Stojaković

  • Aleksandar Đorđević

  • Dejan Bodiroga

  • Predrag Danilović

  • Nije na spisku

  • Vlade Divac

  • Predrag Stojaković

  • Aleksandar Đorđević

  • Dejan Bodiroga

  • Predrag Danilović

  • Nije na spisku


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Najbolji u smislu da je najviše postigao?

Po meni to je Stojaković. Prvo, zato što je uspeo u najjačoj ligi na svetu. Stizao je do all-star mečeva i to na poziciji gde vri od strašnih američkih profesionalaca. Jedne sezone bio je i 3. strelac lige, iako je najmanje šutirao, tj trošio lopti od ostalih konkurenata.
Na reprezentativnom planu, osvajao je ep i sp, bivao proglašavan igračem turnira itd.... Ameri ga svrstavaju u malu grupicu najboljih šutera lige svih vremena.
Ostaje žal što nije uzeo prsten.

Inače, šokirala me anketa sa b92 iz sportskog dela sajta gde se glasalo za izbor našeg najboljeg košarkaša, a peđe nema kao opcije za glasanje!???

Kome ide vaš glas i zašto?
 
evo nađoh anketu sa b92 sajta
http://www.b92.net/voting/rpopup.php?pollID=615&pollStream=3

evo pitanja, ponuđenih opcija i rezultat glasanja:

Ko je od nasih sportista obelezio proteklu deceniju?
Jasna Sekaric 285
Olivera Jeftic 32
Dejan Bodiroga 1232
Vlade Divac 427
Vladimir Vujasinovic 196
Aleksandar Sapic 162
Milorad Cavic 211
Novak Djokovic 1042
Savo Milosevic 94
Dejan Stankovic 283
Nemanja Vidic 350
Nikola Grbic 501
Ivan Miljkovic 129
 
Od onih koje sam ja gledao...hmmm...tesko. Pogotovo ovo "ko je najvise uspeo u karijeri?" je prilicno relativno. Saletova i dejanova karijera se mogu donekle porediti. Vec je malo teze ako cemo porediti nekog ko je u Evropi usao u legendu, ali nije zaigrao, ili je igrao ali nije nista znacajno ostvario, u NBA. Zato cu da izaberem dvojicu.

Od "jevropejaca" z:mrgreen: glasam za Bodirogu.
Od onih, koji su vecinu karijere proveli u NBA definitivno Divac.

Ali posto moram jednog da odaberem, aj´ neka bidne Vlade Divac! :worth:

Uostalom, koji drugi nas kosarkas je uspeo da bude gost legendarnom Al Bundy-u? z:mrgreen:
 
Nije ostvario vise od Divca, Djordjevica, Bodigore...nema teorije. Da je bio dobar, bio je.

Imam jos jedan predlog: Pecarski :zcepanje:

sa Djordjevicem je isti, cak ima vise osvojenih klupskih trofeja
od Bodiroge niko nije ostvario vise, a Divac je napravio NBA karijeru, pa nije bas uporedivo
mislim da je Danilovic bio najkomletniji igrac
imao je sut, prodor, pregled igre, tehniku, brzinu, snagu, skocnost, igrao je i dobru odbranu...
posle njega nasa kosarka je izbacila jos samo Scepanovica koji je licio na njega, pri cemu je Danilovic bio bolji
 
sa Djordjevicem je isti, cak ima vise osvojenih klupskih trofeja
od Bodiroge niko nije ostvario vise, a Divac je napravio NBA karijeru, pa nije bas uporedivo
mislim da je Danilovic bio najkomletniji igrac
imao je sut, prodor, pregled igre, tehniku, brzinu, snagu, skocnost, igrao je i dobru odbranu...
posle njega nasa kosarka je izbacila jos samo Scepanovica koji je licio na njega, pri cemu je Danilovic bio bolji

Ja sam ovu temu razumeo tako da se ovde radi o tome ko je vise ostvario. Tacno je da ne mozemo porediti igrace koji su iskljucivo igrali u Evropi sa igracima koji su skoro citavu karijeru proveli "preko". Zato sam ja napravio podelu, jer je prosto nemoguce uporediti ove i one igrace. Da li je lakse sa Barselonom uzeti prvenstvo u Spaniji, uzeti sa Partizanom nekoliko uzastopnih titula, ili sa druge strane uzeti jednu titulu u NBA...hmmm. Ako se ne varam, niko od nasih igraca nije uspeo da uzme titulu u NBA, a mnogi su uspeli da uzmu mnoge titule u Evropi.
Ako se slozimo sa tim da su Danilovic i Djordjevic tu negde na egal sa titulama (mada ja mislim da je Sale uzeo vise titula), onda je po meni Sale ipak ostvario vise, samim tim sto je imao nekoliko odlucujucih, nezaboravnih momenata u karijeri (trojka za osvajanje Evrolige, trojka protiv Hrvata za pobedu...).
Ako pricamo o kompletnosti...pa j*bote, Divac je centar. A lik je bio neverovatno (p)okretljiv, inteligentan (pa je mogao da se nosi i sa fizicki mnogo jacim centrima), znao je da uposli suigrace, da vrati loptu slobodnom igracu na liniju za tricu, a umeo je i sam da ubaci trojku - i to ne retko. Meni ne padaju na pamet mnogi centri (ni sadasnji, ni bivsi), koji su bili bolji od Divca.
 
ako gledas trofeje Danilovic ima 4 zlata i 1 bronzu sa EP, srebro sa OI (na zalost nikad nije igrao na SP, dve povrede i snakcije), dve LS (Partizan i Kinder)
Djordjevic 3 zlata i 1 bronzu sa EP, srebro sa OI i zlato na SP, 1 LS sa Partizanom
nacionalnih trofeja Danilovic ima vise, ali tu su negde
mislim da je ipak Danilovic bio kompletniji, al to su extra igraci, nijanse odlucuju
 
Dobro, i to sa titulama je relativno. Neki igrac, koji je u toku jednog citavog SP-a usao dva puta po 20 sekundi u igru isto ima osvojeno zlato na SP, kao onaj koji je svako utakmicu preneo na svojim ledjima. Djordjevic ima mnogo vise onih odlucujucih momenata, kada je on iscupao utakmicu.
Nego, ne rece mi za Divca i ovo sto ja tvrdim, da su postojali/postoje mnogi centri koji su (bili) bolji od njega. Sta mislis ti (i ostali naravno)?
 

Back
Top