Program ze prociscavanje slika?

ZoNi:
Кулиража:
da, ovaj program su puno hvalili (u SK, npr)... medjutim, ja uopste nisam bio zadovoljan kako on radi! (zato sam ga i izbrisao)

za uvelicavanje slika (u nekim normalnim granicama) ja koristim Ulead PhotoImpact 8... mada, ni on nije uvek bas sjajan! :(

btw, evo sta SnapFiles kaze o PhotoZoom-u:
http://www.snapfiles.com/get/shortcutzoom.html
Jesu ga nahvalili u SK, zato sam ga i skinuo.
Meni je program odlican ili je bar odradio ono sto je meni potrebno.
 
Bez uvrede, ako vi SK smatrate relevantnim kompjuterskim stivom, onda ste debelo zastranili... Kako mozete da bacate pare na tu gomilu nestrucnih i nicim izazvanih komentara?

A vec se primecuju komentari poput onih u tom listu:

Кулиража:
Ako imas fotografiju recimo 1x1 (pixel) i uvecas je 4 puta, njena velicina ce biti 4x4

:lol: :lol: :lol:

'Izvin'te, gde se trenutno nalazimo?' ... 'U avionu...'
 
1. Pixel nema svoju fizicku velicinu i oblik - oblik i velicinu definise uredjaj kojim se prikazuje ili stampa.
2. Slika 1800/1600 pixela ima 2.88 miliona pixela. Kada se neki snimak uvecava dodaju se novi nepostojeci pixeli, u boji koja je odredjena bojama susednih pixela a kad se snimak smanjuje neki od pixela se brisu. Kuliraza je na to mislio kad je rekao da se umesto 1 dobiju 4 pixela a vi pametni bi mogli nekad i da odgovorite na pitanje a ne samo da lovite lapsuse onih koji se trude da pomognu
3. Pixeli ne odredjuju velicinu i ostrinu slike. Ako fotografiju razvucemo na veliku povrsinu ostrina opada (moze se razvuci toliko da postanu vidljivi kvadrati (pixeli) od kojih je slika sastavljena) i obratno ako su pixeli stisnuti na malom prostoru ostrina fotografije je veca. Promena velicine fotografije se vrsi interpolacijom. Da bi sliku napravili vecom ili manjom ona mora biti "resample" ili u kameri odabirom razlicitih kompresija, ili u programu za obradu fotografije ili u aplikaciji kojom se ta fotografija stampa.
Inace program je za ono za sta je namenjen a skinula sam ga sasvim ok.
 
Andreavk:
1. Pixel nema svoju fizicku velicinu i oblik - oblik i velicinu definise uredjaj kojim se prikazuje ili stampa.
2. Slika 1800/1600 pixela ima 2.88 miliona pixela. Kada se neki snimak uvecava dodaju se novi nepostojeci pixeli, u boji koja je odredjena bojama susednih pixela a kad se snimak smanjuje neki od pixela se brisu. Kuliraza je na to mislio kad je rekao da se umesto 1 dobiju 4 pixela a vi pametni bi mogli nekad i da odgovorite na pitanje a ne samo da lovite lapsuse onih koji se trude da pomognu
3. Pixeli ne odredjuju velicinu i ostrinu slike. Ako fotografiju razvucemo na veliku povrsinu ostrina opada (moze se razvuci toliko da postanu vidljivi kvadrati (pixeli) od kojih je slika sastavljena) i obratno ako su pixeli stisnuti na malom prostoru ostrina fotografije je veca. Promena velicine fotografije se vrsi interpolacijom. Da bi sliku napravili vecom ili manjom ona mora biti "resample" ili u kameri odabirom razlicitih kompresija, ili u programu za obradu fotografije ili u aplikaciji kojom se ta fotografija stampa.
Inace program je za ono za sta je namenjen a skinula sam ga sasvim ok.
Tako je :D , samo bih dodao da je takodje bitan i Dots Per Inch :wink: i da je onaj PhotoClean koji se nalazi na istom sajtu sran.je :?
 
...ali ovaj program sluzi za obradu digitalnih fotografija...nisi valjda mislio da sa njim povecavas fotografije skinute sa interneta
...na kompjuteru imas pixele koje su sitne tackice na ekranu a dpi je ta jedinica na papiru. Dpi se odredjuje kod izvora - skeniranjem ili slikanjem digitalnim aparatom - da bi dobio optimalnu fotografiju za rad i stampu moras npr. sliku od 1600/1200pixela i 72dpi prebacti na 800/600 i tek tu mozes staviti 300dpi. Ako sliku od 1000/500pixela i 72dpi stampas u dimenzijama 33/16cm ona mora biti losa jer za stampu treba minimum 200dpi ( 300 je optimalno a moze i vise od 600) - znaci tvojih 1000/500 vise nije 33/16cm nego 8/4cm u stampi - problem je sto su monitori 72dpi i na njima slika izgleda veca iako nije.
Sliku od 72dpi ne isplati se povecavati jer gubi kvalitet pri stampanju - ok je povecati je za 10%. Ako imas sliku 300 do 600dpi sa njom mozes da radis sta hoces - mozes je povecati i do 2 puta. Slika dimenzija 800/600 72dpi prekrije skoro 100% formata A4 dok bi se slika od 300dpi razvukla na A3 format... ali ako prebacis sliku od 72dpi u 300dpi ispadne katastrofa.
 

Back
Top