Steta...
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Steta...

Zainteresovan član Lookeed (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Steta...

Pozdrav,
    Znate kako kaze nas narod : Videla zaba da se konji kuju pa i ona digla noge !
    E to se desilo kod mene. Ponesen elanom koji sam dobio zbog uspesne registrcije programa : CamerFX resim ja da ponovim to al na nekim drugim programima do kojih mi stalo te za tu svrhu odaberem programe : WordMate & BlackList.
    Uradim sve po opisanom postupku za oba program a po njihovom startovanju World Mate prijavljuje da je trajal verzija koja traje 6 dana a BlackList daje trajal verzija koja traje 15 dana ???
    Proverim ja jos jednom sve sta sam radio ali sve je dobro a rezultat je izostao. Uzmem da procitam upustvo koje sam dobio uz disk s programima i tamo pise : “ Pre insalisanja programa vratite datum na 2003 godinu da biste lakes registrovali programe (moze se desiti da je vremenski limitirano trajanje aplikacija s ekstenzijom app) pa po instalaciji i registraciji zeljenih programa namestite vreme” .
    Posto to nisam uradio kad sam instalirao pomenuta dva programa pomislim da je u tome stvar i deinstaliram programe , vratim vreme na 2003 (samo godinu) pa uradim sve iz pocetka te podesim vreme na danasnjicu kad ono po otvaranju programa oba kazu da je trajal period istekao i traze sifru za registraciju. Razocaran bez problema deinstaliram program BlackList ali kad sam to pokusao da uradim s WorldMate priavljuje gresku u sistemu inece da ga ukloni. Iznerviran maksimalno uz pomoc Feexplorera gde god sam ga nasao na particijama C i E delitovao sam ga te tako verovatno nacinio gresku. Sad kada odem u Alatke\menadzer programa tu se vidi da on postoji ali da mu je ona kutica u kojoj se kao nalazi program prazna. Kad se stane na njega i traze detalji kaze: ime WorldMate;Verzija 1.20: Tip Program; Velicina 524kb; Poreklo Nepoznato; Status Instalisano. Pokusa lise ukloniti kaze sistemska greska i pocne da ga kao instalira stisne li se komanda obustavi koja je jedino dostupna prijavi da je po sredi sistemska greska te krene kao da ga instalira i opet li se pritisne opcija obustavi kaze da je uklanjanje neuspesno. HA KAKAV MALER STA KAZETE.
    Posle toga sam pokusao da jos jednom instaliram program BlackList ali odmah po njegovom otvaranju prijavljuje da je trajal verzija istekla te trazi sifru za registraciju. Njega sam i posle toga uspesno uklonio iz sistema.
    Dokazano mi je da se ovo nezovu uzalud smart phone i da s njima treba da se vodi racuna vise nego s racunarima jer tamo formatiras disk ili ga s Ghostom vratis na pocetno stanje pa instaliras sve ono sto ti treba ponovo i tako resis muku a ovde mogucnosti su mi suzene te vas zato pitam sta mi je ciniti i dali postoji resenje kako da se oslobodim zaostalih fajlova od ova dva pomenuta programa (gde su skriveni , kako doci do njih , sta ciniti kad se pronadju) a sve u cilju da uspesno PONOVO instaliram ove programe jer mi je do njih stalo posebno do WorldMate-a!
    Proverom particije E od strane programa Efileman nisu nadjene nikakve greske na istoj a proveru C particije nedozvoljava uz obrazlozenje da program nije ovlasten za to.
    Telefon mi radi normalno i nepokazuje nikakve manjkavosti u poredjenju s predjasnjim stanjem sto mi je uteha a po svaku cenu bi izbegao totalni fles ako bi to bilo jedino resenje problema. Verovatno za operacije koje ce uslediti potreban ce mi biti program PCSuiteNokia3650 pa sam voljan da ga nabavim (imam za 6600 i za 7250 al na njima nepostoji podrska za 3650) uz nadoknadu.
    Puno pzdrava svima i pomagajte.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Probaj da instaliraš program ponovo (kao i patch koji ide uz njega), pa ga onda deinstaliraj u app. manageru.
    Program Nokia PC suite ti nije neophodan za ove radnje, to jest sa njim nećeš rešiti brisanje zaostalih fajlova. Ali je zato zgodan za pravljenje bekapa telefona, odnosno telefonskog imenika. Možeš ga skinuti sa nokijinog sajta bez nadoknade naravno
    http://www.nokia.com/nokia/0,8764,5341,00.html?applicationId=274&prodSupAppID=1&productId=225&categoryId=19&languageId=1

Kod deinstaliranja programa uvek ostane malko đubreta koje se vremenom nakupi i koje se na kraju jedino može obrisati formatiranjem telefona (*#7370#) i kartice (uđeš u mem. card pa format), ne mora flešovanje. Na taj način brišeš sve iz telefona i sa kartice pa je zgodno da imaš bekap nekog pređašnjeg stanja da nebi kuckao imenik ponovo i iznova instalirao aplikacije.

Slične teme

1. Šta je veća šteta?
    Autor tamoneki u forumu Politika
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 29.01.2009., 23:52
  2. Steta...
    Autor OneMoment u forumu Romantika
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 18.04.2008., 14:43
  3. Šteta što si...
    Autor Sokolica_M u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 146