Kakav vam je glavni junak gotivniji - ciničan i ekscentričan ili sanjalački romantik?

Brat Fidel

Početnik
Poruka
46
Ne znam za vas, ali meni su uvek interesantnije knjige sa likovima koji su malo cinicni, ''uvrnuti'' iliti osobenjaci... z:shock: Serlok, Dorijan Grej, Maks Demijan, Kaligula, Onjegin i Raskolnikov(dok u poslednjem delu knjige nisu poceli da patetisu, ali dobro...) Sa druge strane, dosta ljudi voli da odluta u svet maste citajuci romansu... Dovoljno je pogledati popularnost koju je doziveo ,,Sumrak''::mafijas:
Vase misljenje? z:lol:
 
Ne znam za vas, ali meni su uvek interesantnije knjige sa likovima koji su malo cinicni, ''uvrnuti'' iliti osobenjaci... z:shock: Serlok, Dorijan Grej, Maks Demijan, Kaligula, Onjegin i Raskolnikov(dok u poslednjem delu knjige nisu poceli da patetisu, ali dobro...) Sa druge strane, dosta ljudi voli da odluta u svet maste citajuci romansu... Dovoljno je pogledati popularnost koju je doziveo ,,Sumrak''::mafijas:
Vase misljenje? z:lol:
За цинике, и уврнуте свих фела, наравно.

Мада, подела ти је заправо - вештачка.

Имаш и цинике - романтике.

У ствари, сва ти је права уметност заснована на разним уврнутим.
z:lol:
 
За цинике, и уврнуте свих фела, наравно.

Мада, подела ти је заправо - вештачка.

Имаш и цинике - романтике.

У ствари, сва ти је права уметност заснована на разним уврнутим.
z:lol:
ja sam uvek za ludake, sve sto je neobicno meni je zanimljivo... pa dobro, i cinik-romantike, to je kao neka kombinacija ;)
znas bio je period u knjizevnosti kada su prikazivali zivot obicnih ljudi - sve one dosadne socijalne pripovetke iz srednje i sama socijalna knjizevnost izmedju 2 svetska rata koja nije imala nista zabavno, samo su opisivali glad, siromastvo, bolest, politiku...:zroll: tu nije bilo ni cinika,ni romantika... mada ne volim ni romanse ala MirJam ili Bronte,,,
 
Poslednja izmena:

Back
Top