ovooolka mi glava!

Gillette

Zainteresovan član
Poruka
368
Puno biste mi pomogli ako bi mi odgovorili:

Htela bih da kupim najbolju mogucu konfiguraciju za oko 400 (430) evra,ali bez tft monitora,zvucnika, misa i tastature, to cu posebno.
Sta da trazim i gde najbolje?
:x
 
Ploca Epox 8rda3+, Kingston 512MB RAM, Barton 2500 CPU (ako ga nadjes), Sony DVD rezac, Sony CD rezac. Neko malo bolje kuciste, sa chieftec-om se ne bi uklopila u cenu, ali nemoj da bude ni neki krs. Monitor je individualna stvar, pogledaj koji ti se svidja, samo da ne bude Hansol ili Samsung made in Slovakia. Za pocetak mozes da koristis integrisanu muzicku, ova na ovoj ploci je dosta dobra.

Eh da, zaboravih graficku i TV kartu. Moze recimo Ati Radeon 9200 (Gygabyte) sa 128MB, i ASUS TV/FM card.
Nisam bas siguran kako se sada krecu cene ali bi trebalo da je tu negde.
 
Pjer_Nis:
Ploca Epox 8rda3+, Kingston 512MB RAM, Barton 2500 CPU (ako ga nadjes), Sony DVD rezac, Sony CD rezac. Neko malo bolje kuciste, sa chieftec-om se ne bi uklopila u cenu, ali nemoj da bude ni neki krs. Monitor je individualna stvar, pogledaj koji ti se svidja, samo da ne bude Hansol ili Samsung made in Slovakia. Za pocetak mozes da koristis integrisanu muzicku, ova na ovoj ploci je dosta dobra.

Eh da, zaboravih graficku i TV kartu. Moze recimo Ati Radeon 9200 (Gygabyte) sa 128MB, i ASUS TV/FM card.
Nisam bas siguran kako se sada krecu cene ali bi trebalo da je tu negde.
Ovo sto si ti naveo kosta nesto malo manje od 600 evra, oko 580, a pritom si zaboravio harddisk i modem, i sta ce njoj ovakva konfiguracija za internet, muziku i filmove :shock:
 
Pjer_Nis:
Ploca Epox 8rda3+, Kingston 512MB RAM, Barton 2500 CPU (ako ga nadjes), Sony DVD rezac, Sony CD rezac. Neko malo bolje kuciste, sa chieftec-om se ne bi uklopila u cenu, ali nemoj da bude ni neki krs. Monitor je individualna stvar, pogledaj koji ti se svidja, samo da ne bude Hansol ili Samsung made in Slovakia. Za pocetak mozes da koristis integrisanu muzicku, ova na ovoj ploci je dosta dobra.

Eh da, zaboravih graficku i TV kartu. Moze recimo Ati Radeon 9200 (Gygabyte) sa 128MB, i ASUS TV/FM card.
Nisam bas siguran kako se sada krecu cene ali bi trebalo da je tu negde.
Jaooo bre, covece sta ce ti DVD i CD rezac!? I to ni manje ni vise nego Sony?
Onda sta ce joj Barton 2500+ koga ce uzgred tesko da nadje i koji je za danasnju kupovinu spor u bozju mater!
Gde bre Radeona 9200? Ako vec nece da se igra ili radi u Mayi i sl. nForce2 ploca sa integrisanom grafikom, da je bog vidi! Abitova ili Epoxova. HDD Maxtor ili WD 80-120 GB kako odgovara.
Jedino bi preporucio, SB Live! minimum umesto bilo kakve vrste integrisanog zvuka.
Modem, tast, mish, floppy, kuciste... nisu neki bitan faktor, za pocetak.
 
Pardon, mislio sam ili cd ili dvd rezac. A sto se cene tice, ako vas bas zanima, provericu ovde koliko je ali nema sanse da bude 580 evra. Monitor cak moze da bude i polovan ako je dobar. A modem zavisi od konekcije, mozda cura ima kablovski net, nije navela, a modem od 10 evra koji bi zavrsio posao za obican dial up uvek moze da se ubode.
 
Ne znam zasto mnogi zanemaruju kuciste i napajanje.
Aj kuciste manje-vise, za neke slabije konfiguracije nije ni bitno.
Ali kvalitetno napajanje i UPS su obavezni u nasoj drzavi ako zelis da ti racunar radi normalno. Meni bre UPS crk'o koliko je puta samo struja nestajala.
Ne znam sta bi bilo sa napajanja da sam ga prepustio na milost i nemilost EPS-u.
E sad sto se tice konfiguracije:
TV karta: Pinnacle PCTV
Graficka: GeForce 4
Modem: Obavezno neki hardverski, po mogucnosti US Robotic.
Zvucna: Creative SB Live! - zayebi sva integrisana resenja.
Napajanje: Chieftec 360W
HDD: WD 80GB ili 120

Ovo izadje oko 250€, sad tu uracunaj jos i monitor (oko 100€).
E sad posto ne znam da li sei vise okrenuta Intelu ili AMD-u necu ti preporuciti plocu i procesor.
 
Pjer_Nis:
Pardon, mislio sam ili cd ili dvd rezac. A sto se cene tice, ako vas bas zanima, provericu ovde koliko je ali nema sanse da bude 580 evra. Monitor cak moze da bude i polovan ako je dobar. A modem zavisi od konekcije, mozda cura ima kablovski net, nije navela, a modem od 10 evra koji bi zavrsio posao za obican dial up uvek moze da se ubode.
proveravao ne proveravao isto ti se hvata, ona konfiguracija sa dvd rezacom i cd razacom koju si naveo bez hard diska kosta nekih 550-600 evra i to sa kung-fu kucistem.


Jos nesto abitove ili epox ploce imaju odlican integrisan zvuk, tako da joj je cisto bacanje para da kupuje neku zvucnu karticu, ja sam na mom abitu imao bolji zvuk na 5.1 zvucnicima nego sa creative 5.1 zvucnom.

I ne znam ko rece da je barton 2500+ spor za danas i prevazidjen. Samo cu reci hahaha, a uostalom devojci ne treba neka jaka masina, tako da posao moze da zavrsi neka jeftinija ploca i procesor tipa sempron ili celeron d, a ne neko izivljavanje, moros da imas ups i slicno, moras da imas kvalitetno kuciste i napajanje, sto vecu hdd i sto bolja ploca, pa ja stvarno ne znam ali 90 posto ljudi u srbiji imaju kung-fu kucista i napajanja i nemaju upsove a vi se ovde lozite obavezno ovo obavezno ono, a mogu da se kladim da vise od pola ljudi ovde na forumu nemaju ni ups ni dobro napajanje ali najbitnije je da drugima govore nasta da trose pare
 
panther:
I ne znam ko rece da je barton 2500+ spor za danas i prevazidjen. Samo cu reci hahaha, a uostalom devojci ne treba neka jaka masina, tako da posao moze da zavrsi neka jeftinija ploca i procesor tipa sempron ili celeron d, a ne neko izivljavanje, moros da imas ups i slicno, moras da imas kvalitetno kuciste i napajanje, sto vecu hdd i sto bolja ploca, pa ja stvarno ne znam ali 90 posto ljudi u srbiji imaju kung-fu kucista i napajanja i nemaju upsove a vi se ovde lozite obavezno ovo obavezno ono, a mogu da se kladim da vise od pola ljudi ovde na forumu nemaju ni ups ni dobro napajanje ali najbitnije je da drugima govore nasta da trose pare
Ponovo kazem, ne znam zasto vecina ljudi kada uzimaju racunare ne obraca paznju na napajanje.
Znas i sam gde zivimo i zasto pricam sve ovo. Imao sam i ja jedno vreme neko Noname 300W, pa sam dva pua gledao vatromet u kucistu.
E pa kad ti crkne neka komponenta koja vredi 10X vise no sto kosta kvalitetno napajanje onda ti dodje iz dupeta u glavu pa se da prezaliti 50€ za napajanje i jos toliko za UPS (sto bi nas narod rek'o bolje spreciti nego leciti).
Za CPU i plocu vec rekoh da ne mora da bude neka iz top ponude. I ipak meni je bitnije da masina bude kvalitetna i stabilna, nego li da naizgled bude neka jaka konfiguracija koja ce svaka dva meseca posecivati servis
 

Back
Top