zenska ljubomora...

acropora:
Da kod sebe ne bi dozvolio pojavu ljubomore i patnje, prvo i osnovno nikada nemoj previse da se vezes za nekoga, tj. nemoj dozvoliti da postanes neciji lisaj, visegodisnja parazitska biljka.

Ljubomora je potpuno normalna stvar, samo sve zavisi od toga koliko si talentovan da je kontrolises.
Veca je kod zena, ali i muskarci su jako ljubomorni samo sto to ne pokazuju.

Da sebe u nekoj vezi ne bi doveo do veliike ljubomore, uvek sve uzimaj sa rezervom, uvek zadrzi odredjeni deo sopstvene slobode, nikada nikome nemoj u potpunosti da se otvaras i svemu prilazi sa vecom dozom obzira.
Najveca greska koju prave mlade curice je ta sto kada se zatreskaju u nekoga gube vezu sa realnoscu i ta osoba postaje celi njihov svet. Gluposti!!! Treba da nastavis sa svojim interesovanjima, hobijima, drustvom. Zadrzi zdrav razum i svest, jer jedino tako u slucaju da te sutne neces biti toliko povredjena.

Ljubomora je strasna ako je ne kontrolises, ali ne za osobu na koju si ljubomorna nego na tebe. To ce samo tebi uciniti lose.
Ali ako je situacija da te je prevario sa nekom a ti ne mozes da se pomiris sa situacijom, zato jer je ta ruznija i jadnija od tebe, onda je ubi od batina, napravi joj nevidjeno *!!!

:roll: Mudar savet, a poenta ... nevidjena! :roll:
 
Zdravko_Dren:
Hteo sam nesto da kazem, ali razmislicu dobro pre nego sto dam odgovor na ovu temu.
Ariela!
Mozda te muci taj sopstveni osecaj ljubomore ili te muci taj isti na voljenoj osobi itd, mislim da si na dobrom putu da u pozitivnom smislu resavas te probleme ali javicu se za koji dan.
Pa ja sam uvek bila iskrena i prema sebi i drugima i mogu ti sad reci da si u pravu...mozda imam i ja taj neki sopstveni osecaj ko ce ga znati..ali iako imam tu ljubomoru ne prikazujem teatralno da bih skrenula paznju na sebe vec sto kaze neko u sali patim ko patika...Ljubomora je zdrava u umerenim kolicinama ali je strasno kad predje u patologiju...
 
Ljudi moji, pa ljubomora je najpoznatiji dokaz ljubavi... Ako neki decko zasluzi da budem ljubomorna na svaku koja ga pogleda taj ce mi biti sudbina.
Dobro, druga je prica posesivnost.
 
Aaaaaa, ko je rekao da je ljubomora dokaz ljubavi, bzvz i nije tacno!!!!
Medjutim, htele mi to da priznamo ili ne, jesmo ljubomorne, cak i kada nije ljubav u pitanju, pa sada neke je drze pod kontrolom a neke je ne kontrolisu uopste...
(nikada niste bile ni malo, bas ni malo ljubomorne na tudji nezasluzeni uspeh, na tudj bogomdan izgled, stan, unapredjenje... ma daaaaaajjjjjjjjjjj)
 
Ljubomora je loša kćerka iz dobre kuće, tj. izvorno ljubomora je nus proizvod ljubavi i straha da se ne izgubi nešto što nam je mnogo drago. Međutim, postoji razlika između ženske i muške ljubomore. Muškarac je ljubomoran dok voli, a žena je ljubomorna i kada ne voli. Prekomerno ljubomorna osoba je suštinski veliki egoista. 8)
 
ariela:
Pa eto ne bih sad neki dugi uvod, zasto bas ova tema, ali me u poslednje vreme to zanima...zasto se javljaju te ljubomore i zbog cega je neke zene na veoma ruzan nacin ispoljavaju...jeste li osetili na svojoj kozi koliko taj bes moze biti jak...i naravno do koje granice se ne racuna da je to patologija... :?:
Nije losa tema ja je licno mnogo volim narocito kada je zena ljubomorna na drugu zenu, prijateljicu, suparnicu i slicno. Pa onda komentari kako izgleda, kako se oblaci minic, a noge ko balvani i sl. Kada bi se javljale clanice sa ovakvim pricicama ali iskrenim bio bih vam zahvalan, a dijagnozu ostavimo psiholozima. Pozdrav svima.
 
ja sam ljubomorna ali smatram da nikad zena ne moze da bude ljubomorna bez razloga na neku drugu zenu.ljubomora stvarno moze da pogorsa stvari ako je stalno prisutna ili ako je u prevelikoj meri ima.moze biti i losa po osobu koja je ljubomorna(izjeda psihicki do ludila) a i po tog treceg zbog kojeg je ljubomorna na neku tamo.
ponekad je zdravo uneti malu dozu ljubomore u organizam ali preterano pocinje da prelazi u bolest koja je stalno prisutna i tesko se iskoreni.
ja znam na sta sam spremna kad me ljubomora nagna da napravim neku glupost,osetila sam taj bes na svojoj kozi u jednoj situaciji zbog koje covek i treba da poludi i znam sta sam sve spremna da uradim tada.dok se ne ohladim...a onda ipak ostaje mali deo ljubomore u meni koji tinja i koji se nikad ne gasi.
kad covek prevari zenu ona posle ostaje vecito ljubomorna na tu osobu sa kojom je prevario pa bila ona lepa ili ruzna,vredna toga ili ne.ja to znam...
i znam koliko je opasno biti ljubomoran...ali opet to je jace od mene same iako pokusavam da ne pokazem to toliko ili da potisnem taj osecaj kad se javi kako bi ga pobedila.
ljubomora je slicna zavisti,zavist slicna potcenjivanju samog sebe,i to tako ide...
treba naci u sebi kvalitete i najbolje osobine i ceniti malo vise sebe kad naidje plima ljubomore...
 
capro:
ariela:
Pa eto ne bih sad neki dugi uvod, zasto bas ova tema, ali me u poslednje vreme to zanima...zasto se javljaju te ljubomore i zbog cega je neke zene na veoma ruzan nacin ispoljavaju...jeste li osetili na svojoj kozi koliko taj bes moze biti jak...i naravno do koje granice se ne racuna da je to patologija... :?:
Nije losa tema ja je licno mnogo volim narocito kada je zena ljubomorna na drugu zenu, prijateljicu, suparnicu i slicno. Pa onda komentari kako izgleda, kako se oblaci minic, a noge ko balvani i sl. Kada bi se javljale clanice sa ovakvim pricicama ali iskrenim bio bih vam zahvalan, a dijagnozu ostavimo psiholozima. Pozdrav svima.


Nista nije gore nego kada je zena ljubomorna na prijateljicu. U pocetku ona to pokusava da prikrije, ali vremenom se otkriva. U sustini to su nesigurne osobe, prepune kompleksa, koje onda pocinju da duboko zavide svima, a posebno drugaricama. I u stanju sa da cak prekinu decenijska prijateljstva jer ne mogu da se nose s tim da je, po njima, ta drugarica uspesnija u svemu od njih. I kad osobi na koju su ljubomorne dodje trenutak u zivotu kad im bas ne ide one su jos vise ljubomorne jer su cini mi se, osim na srecu, ljubomorne i na tugu.
Sve to vodi ka sve dubljoj nesigurnosti. Mislim da je veoma tesko takvim osobama (ljubomornim). Strasno je to biti ogorcen i zavideti, ispunjen cak donekle i mrznjom. Kako ta osoba moze biti srecna.Mislim da ih se treba kloniti
 
Ljubomora... hm... Mislim da je bitno poceti razlikovati normalnu ljubomoru od patoloske ljubomore. Normalna ljubomora jeste pratilac ljubavi; patoloska je uvek njena negacija. Ona (patoloska) jeste odraz sopstvene nesigurnosti i narcisoidnosti i predstavlja negaciju ljubavi i uvek raste na polju posednickog odnosa prema devojci/muskarcu. Posto posedovanje nije ljubav, tesko se i takva ljubomora moze okarakterisati kao dokaz ljubavi. Takva ljubomora afirmise krajnju sebicnost kod osobe koja je pokazuje, dok je prava ljubav negira ili bar smanjuje. Patoloska ljubomora degradira licnost prema kojoj je usmerena, ali, odzima i dostojanstvo ljubomornoj osobi... Dakle, budimo sa merom ljubomorni, ali nikad ne dozvolimo da ljubomora pogazi dostojanstvo i ljubav...

Bitna je razlika izmedju ljubomore na relaciji zena-muskarac i one koja postoji izmedju dve zene koje su rivali (u tom slucaju, sa sigurnoscu se moze reci da se radi o krajnjoj sebicnosti i kompleksima)...
 
ariela:
Pa eto ne bih sad neki dugi uvod, zasto bas ova tema, ali me u poslednje vreme to zanima...zasto se javljaju te ljubomore i zbog cega je neke zene na veoma ruzan nacin ispoljavaju...jeste li osetili na svojoj kozi koliko taj bes moze biti jak...i naravno do koje granice se ne racuna da je to patologija... :?:

jako je ruzno osetiti ljubomoru prijatelja. zbog licne srece, redovne plate, duze kose, novih cipela... nebitno. ako moram da odmeravam svaku recenicu da prijateljicu ne povredim iskazivanjem svog zadovoljstva onim sto sam sama postigla, gubim zelju za komunikacijom. ne znam gde je granica patologije, znam da je prag moje tolerancije sve nizi.
 
nekada sam mislila da sam ja devojka koja apsolutno nije ni LJ od ljubomorna.Ali kada sam nekoga iskreno zavolela ,ne samo da sam bila ljubomorna vec sam bila u stanju VEROVALI ILI NE da predmetom gadjam devojku koja stoji i samo prica sa mojim deckom.E to je LJUBOMORA!Ali sam hladne glave postala svesna kakva je to glupost,i samo savetujem devojkama da gledaju sve hladnokrvno.A ako g-din pretera,molim lepo....klin se klinom izbija
 
Ja sam s vremena na vreme ( valjda u zavisnosti od rasporeda zvezda) furiozno ljubomorna i u stanju sam u sve da sumnjam i sve da dovedem u vezu sa ,u svojoj glavi, vec postavljenim sistemom. Sve se neverovatno poklapa! I to traje neko vreme..., kad bih bila sigurna da je sve to zaista istina u tim momentima bih bila sposobna svasta da uradim...
Sva sreca pa i prolazi...
 
Pa neko je vec rekao da je biti ljubomoran znak da si nesiguran/na u svoje kvalitete.
Sigurno si veoma mlada, pa tako reagujes kada kazes da poludis kada ti ''momka pogleda neka druga''.
Mislim da svako treba da ima tu neku pozitivnu dozu ljubomore, da se tako izrazim, ali da to ne ode u neku patologiju.
Ako si ljubomorna bez razloga, kuliraj, ali ako vidis da se nesto desava sto ti ne znas, onda reaguj...
... pricom najbolje, a ako vidis da ti ga je druga sasvim preotela, ne znam, sve zavisi kakva si osoba, dal' ti je stalo do njega, da li je vredno ''boriti'' se za njega ili ga pustiti da ide.
Ja sam pristalica da je bolje biti sam nego sa nekim ko voli da sara i vara.
 
Mislim da je ljubomora ipak neki pokazitelj nesigurnosti kod zena(u vezi)... Uverile su me neke drugarice koje su ljubomorne na sve zensko...

Mene iskreno zabole... znam koliko vredim, svesna sam svog izgleda... i nemam sto da se nerviram jel me vara ili ne??? I on i ja znamo da bi svaki njegov drug potrcao da bude samnom pa zato nek me cuva... A te cice sto njega smekaju posle jednog mog ubilackog pogleda odustaju...
 

Back
Top