Najbolji kafic u vasem gradu?

Ok... zatvorio sam onaj duplikat na Beogradu, pa nastavi ovde...

Evo ja da ponovim:


Pa najbolji ne postoji... Nema savrsenog kafica/bara/restorana etc... Ali recimo favoriti:

- La Revolucion - dok je Umberto svirao bila je bas fina muzika i atmosfera svake veceri (sem Sredom kad je 'Salsa night' pa ako je nekom do djuskanja...), sad sviraju neke ribe i nije bas nesto... Mada Umberto se vraca iz Grcke cim otopli ;) ... E da, pre neki dan je isto pevala jedna od onih devojaka koje obicno pevaju (i sviraju) ali nije bilo nista u kubanskom fazonu nego neka mesavina svinga, bluza, dzeza ili ranog engleskog popa i bas je bilo fino... Ali ipak, La Revolucion je Cuba-oriented kafic i takav treba da ostane...

Veliki minus - nemaju Lasko pivo, bez obzira sto smo se milion puta ubedjivali da pocnu da ga nabavljaju :(

- Rio Bravo - bas mi se svidja enterijer (pogotovo delovi na spratovima) i atmosfera, a mjuza je uvek opustena... Ne bih izlazio bas svaki dan tamo, ali fino je osvezenje kad ti zatreba promena...

Veliki plus - imaju Lasko pivo :D ;)

- Ikki Bar - najvise zbog klope, ali nije ni onako lose... Zamerka - nisu bas svakome pristupacni ;) ... No sto se kaze, kol'ko para, tol'ko muzike...

- Tema - svidja mi se enterijer, ali posto ne volim taj deo oko Doma Omladine, retko kad tamo zalazim

I to bi bilo to... Naravno, ima jos mnogo mesta, prvenstveno restorana (Luda Kuca, Indian Palace...) na kojima redovno ordiniram, ali ipak da ne navodim sve...

Uglavnom, mesto koje cu ja posetiti vise od jednog puta mora obavezno da ima ljubazno i opusteno osoblje - bez toga sve i da imaju sve od igle do lokomotive, da su im cene diskontne i etc., ne bih ni pomislio da se vratim...

Enterijer i muzika su takodje odlucujuci faktor - ako je nesto kicasto (vecina lokala po dolini nojeva) ili pak skroz golo (k'o restoran na autobuskoj stanici) covek se ne oseca prijatno... Ako me zasipaju narodnjacima, nekvalitetnim popom ili ostalim low-life formama muzike ni to mi nece prijati da ponovo cujem...

I na kraju cene... To me najmanje zanima ako je usluga kvalitetna, osoblje ljubazno, enterijer privlacan a muzika prijatna, ali naravno da necu da odem negde gde ce za obican Amstel sto se pravi u Madjarskoj da me oderu 5€... Mislim to je vec bezobrazluk a ja ne volim da placam stvari vise nego sto vrede...
 
Incognito:
- La Revolucion - dok je Umberto svirao bila je bas fina muzika i atmosfera svake veceri (sem Sredom kad je 'Salsa night' pa ako je nekom do djuskanja...), sad sviraju neke ribe i nije bas nesto... Mada Umberto se vraca iz Grcke cim otopli ;) ... E da, pre neki dan je isto pevala jedna od onih devojaka koje obicno pevaju (i sviraju) ali nije bilo nista u kubanskom fazonu nego neka mesavina svinga, bluza, dzeza ili ranog engleskog popa i bas je bilo fino... Ali ipak, La Revolucion je Cuba-oriented kafic i takav treba da ostane...

Sa ovim se slažem. Jedino je mesto jako malo... Tako da ga preporučujem u onim toplim prolećnim/letnjim mesecima...

- Old City - imaju dobre blues/jazz svirkice

- Tramvaj - inače ne volim da idem zbog ogromne gužve i velike šanse da ću morati da stojim celo veće... Ali ako se krene ranije (oko 20h) i taj problem je rešen... Inače, svirke su odlične... Imaju 2 blues večeri i jedno rock...

- Ok.no - nekad je stvarno bio dobar kafić, orijentisan na rock publiku, sada fensersko mesta... Ali, još uvek se osećam vrlo prijatno u enterijeru koji se dugo nije menjao... Pa, valjda je i to fensiranje normalno, ipak je to na Obilićevom vencu...

- Jazz Caffe
Da. Cesto pravim promet gsn. Oliveru Mandiću. Prijatna atmosfera, ok muzika... Kafić koji najviše odskače od atmosfere koja vlada u ostalima na Obilićevom...

- Optimist - Ok atmosfera. Ali prepuno... Ogromna gužvetina... Ali, imaju slatku šankericu. ;)

- Brod - Jedan od ne toliko poznatih kafića. Više je u pitanju atmosfera, nego enterijer... A i šankerica je slatka (da ne pominjem da je školska od jednog mog kolege :P)... Inače isti je gazda, kao i u Cuba Libre...

- Irish Pub - nekad sam bio redovan. Sada svratim ponekad. Ako skupite malo para, imate prilike da probate pravi česki pilsener... Ili Ginis (ipak je u pitanju Irish Pub :lol:). OK muzikica... Uglavnom su konobari ok. A i bio sam toliko redovan, da ih pola znam... :lol:

I na kraju sam uvek za dobru kaficu: Greenet... Najviše posećujem onaj u Beogradjanci... Ponekad svratim do onog malog (prvog?) kod Čumićevog sokačeta.
 

Back
Top