Crkva Svetog Nikole-sklopotnica , Rijeka-Celebici , Foca

sklopotnica

Zainteresovan član
Poruka
173
Црква Светог Николе у народу познатија као Шклопотница налази се у Ријеци-Челебићи код Србиња, Република Српска. У цркви се налазе Свете мошти Светитеља Свештеномученика Момчила Челебићког.
Посјетите ову светињу и осјетите спокој душе и љепоту овог краја. Примите сваки благослов божији, молитвену заштиту Светитеља Момчила Челебићког и сваку благодарност народа Челебића и околине. /www.crkvasklopotnicarijeka.org.
 
Foca ili Hoca nosi naziv po srpskom selu na Kosovu i Metohiji Velika Hoca . Taj naziv je bio iz razloga sto se kod danasnjeg srednjoskolskog centra nalazio manastir koji su turci srusili , a poznato je da u Velikoj Hoci na Kosovu ima nekoliko manastira. Visegrad je isto dobio ime po srpskom selu kod Prizrena-Srpska carska lavra.
U Bosn postoje>
Srbi pravoslavci
Srbi muhamedanci
Hrvati katolici
postojali su nekad i Srbi katolici
ali su se oni utopili silom prilika u Hrvate to su sadasnji Hrvati oko npr. Kotora i Boke , Mostara.
 
sklopotnica:
Foca ili Hoca nosi naziv po srpskom selu na Kosovu i Metohiji Velika Hoca . Taj naziv je bio iz razloga sto se kod danasnjeg srednjoskolskog centra nalazio manastir koji su turci srusili , a poznato je da u Velikoj Hoci na Kosovu ima nekoliko manastira. Visegrad je isto dobio ime po srpskom selu kod Prizrena-Srpska carska lavra.
U Bosn postoje>
Srbi pravoslavci
Srbi muhamedanci
Hrvati katolici
postojali su nekad i Srbi katolici
ali su se oni utopili silom prilika u Hrvate to su sadasnji Hrvati oko npr. Kotora i Boke , Mostara.

:shock: :D :D :D

Dobro je kad mogu doci ovdje da se ismijem :D .
 
sklopotnica:
Postojali su i Srbi Bogumili, jedan dio je presao u islam velikasi dok se drugi dio bogumila pod turskim zulumom okrenuo ka pravoslavlju koje je bio jedini odsjaj slobode porobljenog srpskog naroda. Veci broj onih koji su presli na muhamedansku vjeru je iy reda tadasnjeg pravoslavnog zivlja koje je zbog patnji prelazilo na islam .

Zar nisu i Japanci srpskog porijekla ? :D

Procitaj temu: " Bos. Srbi su nastali od Bosnjaka," pa se malo prosvjetli historijom istine. :wink:
 
И сви су семитског порекла, зар не?
То што си осунећен не чини те арапином.
Опасно ти мешаш појмове као што су раса, нација, вера, идеологија.
Најближи си техеранској револуцији, која је срање као и свака револуција а и вере практично нема уопште јер је револуција таква сама по себи, значи бато тебе интересује само вређање и пуцање, по својима пре свега.

Убијањем оног што јеси нећеш постати оно што ниси.
 
PAC-PAC:
И сви су семитског порекла, зар не?
То што си осунећен не чини те арапином.
Опасно ти мешаш појмове као што су раса, нација, вера, идеологија.
Најближи си техеранској револуцији, која је срање као и свака револуција а и вере практично нема уопште јер је револуција таква сама по себи, значи бато тебе интересује само вређање и пуцање, по својима пре свега.

Убијањем оног што јеси нећеш постати оно што ниси.

Hehe, pa ja nisam ni spomenuo nikad da sam po naciji Arap. U Islamu vjeri nije vazno ko je ko nacije, medjutim, ja znam kome pripadam i ko sam, ko su moji bili djedovi i pradjedovi.

Ja sam potomak dobrih Bosnjana, bogumila, koji nisu bili pravoslavci a ni katolici, a i da su bili kao za primjer, pa sta ? Ja sam danas musliman, Bosnjak po naciji kao i moji pradjedovi. :wink: :D
 

Back
Top