Kvazieuforija oko Nove godine kao sjajan indikator kretenluka ljudske vrste

dess

Poznat
Poruka
7.252
Pravio sam jedan eksperiment na fejsbuku u protekla dva dana, pokušavajući da nadjem odgovor na pitanje u čemu je esencija ljudskog idiotluka, koja, istini za volju, ima tu olakšavajuću okolnost da čovjek na vrijeme spozna i uživa u čarima jednog prijatnog mizantropizma i cinizma.

Elem, počelo je ovako, jednim statusom:

Ovaj..ne bih da budem partibrejker, ali mislim da zaslužujete istinu: sljedeća godina velikoj većini vas biće gora nego ova, bićete stariji, neki od vas će da obole, para će biti manje jer je kriza galopirajuća, bićete na više sahrana nego svadbi i, uopšte uzev, realno ste najebali. U zdravlje :)

Beskičmenjaci kakvi jesu, ljudi su se afirmativno izražavali o ovom mom statusu, plus su mi čestitali NG...Gospode, od kog blata si nas stvorio, od kog? :mafijas:

Potom sam ovaj status malo proširio tekstom na blogu:

Ljudi me oduševljavaju svojom potrebom da se zavaravaju. Ljudska vrsta se stalno i iznova nada raju, ne želeći da prihvati da će u raj na kraju ući samo mali broj, što je sjajno, s obzirom da su ljudi nevidjena djubrad i vrsta koju karakteriše permanentna degeneracija.

Tako i danas, vidim, iako u značajno manjem intenzitetu nego ranijih godina, ljudi se raduju Novoj godini. Smatraju da će biti bolja. Trče okolo i čestitaju jedni drugima, iako ne vidim poentu cmakanja hodajućih mrtvaca. Svi oni učestvuju u jednoj opštoj hipokriziji, koja se manifestuje jednim velikim smradom, koji isparava iz njihovih mozgova, srca i duša. Uostalom, šta da se radi.

Ovaj..ne bih da budem partibrejker, ali mislim da zaslužujete istinu: sljedeća godina velikoj većini vas biće gora nego ova, bićete stariji, neki od vas će da obole, para će biti manje jer je kriza galopirajuća, bićete na više sahrana nego svadbi i, uopšte uzev, realno ste najebali.

Potpuno je jasno da će nam budućnost biti gora od prošlosti. Postavlja se pitanje da li su ljudi prokleti mazohisti ili su samo idioti, kad se raduju budućnosti. A na kraju krajeva, budućnost je, poput prošlosti, izmišljena kategorija. Postoji samo "sad".

Ukoliko tako posmatramo stvari, stvari se donekle popravljaju, i u život ulazi pokoji zračić sunca. Tad bismo mogli da razumijemo i svu tu frku oko Nove godine, jer bi cijelu priču posmatrali kao hedonističku potrebu ljudi da se opuste i uživaju to veče. To je potpuno ok, pogotovo ako je to uživanje praćeno bludom, razvratom i perverzijama svake vrste-ja sam onda odmah za. Ali, uvažene dame i gospodo, ne dozvoljavam da idemo dalje dok ne raščistimo sve oko osnova slavljenja Nove godine: ne slavimo, dakle, budućnost i pogotovo joj se ne radujemo, jer smo se složili da ona ne postoji, a ako postoji-odvratna je, već slavimo slavlja radi. U tom smislu očekujem značajnu kreativnost večeras, i nadam se izvještajima koje ćete sutra ostavljati na blogčetu u vidu opisa grupnog bludničenja koje ste pripremili za večeras.

U zdravlje :)

Naravno, ne trebam ni spominjati da su reakcije opet bile kakve su bile :zroll:

I na kraju, danas, kad sam vidio statuse tih paćenika, napisao sam im ovo:

Taman nakon što sam pogledao neki jeftini američki propagandni materijal, vjerujući da nije prosto moguće da nešto bude ma i blizu toliko bljutavo, upravo sam skapirao današnje fejsbuk statuse. Službeno je potvrdjeno: uvažene dame i gospodo, vi ste ubjedljivo najpatetičnija stvorenja koja je svijet vidio, i zaslužujete vječnu kondemnaciju u vidu nekontrolisanog podrigivanja pred organima javnog reda.

Sad me obožavaju, i to bukvalno. :zelenko:

Šta vi mislite o ovom zanimljivom fenomenu i inače, šta mislite? :mrgreen:
 
Misliću o tome sutra. Sutra počinje budućnost. Ili prekosutra.
Trudim se da mnogo toga zaboravim uz novogodišnji šampanjac, koji mi je drugar doneo još prošle Nove godine u dekorativnoj kesi u kojoj sam ja njemu odnela vino za proslavu pretprošle Nove godine.
Ali, kad razmislim:
Mnogo sam ljuta zbog tvoje teme, Dess. Jer, ne valja u prvom danu Nove godine ljudima rušiti iluzije. Pa ionako će već od sutra početi bolja budućnost, zašto već sad da nam ukazuješ na nju? Do sutra (eventualno prekosutra) će se pojesti sarme, ruska salata i kolači, i već za koji dan stižu novi računi koji će nas, zajedno sa onim starim, odloženim u fioku (bilo je "biti il ne biti", elektrodistribucija ili pečenje), vratiti u javu. Lepo je pomisliti: "Platiću račune iduće godine", zar ne? ... čak i ako iduća godina počinje sutra.
Pazi sad: prvo su nas ubedačili tvrdnjom kako Deda Mraz ne postoji. U eri promocije zdravog života, ukinuli su ga jer je bio predebeo, ugrožavao je opstanak irvasa... a ima i optužbi na račun njegovog sumnjivog poriva da decu cupka u krilu i nudi ih bombonama.
Zatim su nam ukinuli jelke. One prave, što mirišu danima. Umesto njih moramo da kitimo plastikanere, prskamo ih veštačkim snegom i razvijamo svest o očuvanju prirode. Boring.
Onda su nas mesecima plašili smakom sveta. Ko uopšte želi da slavi Novu godinu kada smo sa njom sve bliže armagedonu?z:cry:
Ali, snašli smo se: sami smo glumili Deda Mrazeve, plastične jelke smo poprskali veštačkim osveživačem s mirisom borovine, preživeli smo Sarmagedon. :sanke:
I što je najvažnije, napravili smo kompromis: slavićemo i ovu, i onu Novu godinu. Mi, pobornici Nove godine, voleli bismo da Nova godina bude svakog meseca. (Između ostalog, češće bismo dobijali poklone.) Uživamo u fantaziranju, i makar jednu noć – uz šljokice, štras, zvončiće, venčiće, sveće, anđelčiće i sav taj zavodljivi kič - dotaknemo glamur iz bajkovitih predstava o idealnom životu.

Ostatak ovde:
http://forum.krstarica.com/showthre...-postojimo?p=16380335&viewfull=1#post16380335
Dess Surovi, ne uništavaj nam tu jednu, jedinu noć! z:((

stock-photo-christmas-glass-ball-with-santa-claus-and-specific-decorations-22546477.jpg


:zcepanje:
 
Ahahahahh Borac iskidao sam se od smeha ada sam video Deda Mraza kako skace sa tvojim avatarom na onom linku sto si dala

hahahhaha ako je smesno.....I ti to da napravis kao da imas 17 godina hahahahaha....kako te nije mrzelo....

Why not? :zcool:
Zamisli kada bismo svi mi, iznad 17, bili stalno ozbiljni.
 
Pravio sam jedan eksperiment na fejsbuku u protekla dva dana, pokušavajući da nadjem odgovor na pitanje u čemu je esencija ljudskog idiotluka, koja, istini za volju, ima tu olakšavajuću okolnost da čovjek na vrijeme spozna i uživa u čarima jednog prijatnog mizantropizma i cinizma.

Elem, počelo je ovako, jednim statusom:



Beskičmenjaci kakvi jesu, ljudi su se afirmativno izražavali o ovom mom statusu, plus su mi čestitali NG...Gospode, od kog blata si nas stvorio, od kog? :mafijas:

Potom sam ovaj status malo proširio tekstom na blogu:



Naravno, ne trebam ni spominjati da su reakcije opet bile kakve su bile :zroll:

I na kraju, danas, kad sam vidio statuse tih paćenika, napisao sam im ovo:



Sad me obožavaju, i to bukvalno. :zelenko:

Šta vi mislite o ovom zanimljivom fenomenu i inače, šta mislite? :mrgreen:

Mnogi te lazu celo vreme.
Drugi moguce da su prsli potpuno :sanke: no u malo inteligentnijm glavama koje su isto prsle,usled tako idiotskih uverenja, sigurno budis negativna osecanja jer udaras na njihove izvore hedonizma i samoizivljavanja,a duboko u dusi znaju da si u pravu.
Pola tih komentara nije iskreno vec samo maska i gluma.
Pametan si momak nema potrebe da svoju mentalnu energiju trosis na takve stvari,no svako ima neki mazohizam pa i ti.Reci mi samo jel su ti ljudi u hriscanskoj ili muslimanskoj sekti?I jel slede te "svete knjige"?
Pozdravljam te.
 
Eh, mladost-ludost kad sam se tangirala, javno komentarisala, i prevrtala ocima na paradu sljokica u kosi, konfeta na haljini, dotrajalih ukrasa po gradu, poluispravnih raznobojnih svjetlecih lampica...

Neka svako radi sta god hoce. Ne me se tice. Ne diraj me, ne diram te.
Mada sinoc, petarde svaki cas...i jos pijani klinci prije svake bacene kazu neku parolu-"zivjela Srbija", "Partizan", "Borac"...itd. ...prvo mi doslo da izadjem vani i sve im po spisku...ili prosem kantu vode, ili ...:mrgreen:...no, oguglah ubrzo, cak mi bilo smijesno sta su sve uzvikivali...Ili je vino vec pocelo da djeluje... :lol:
 
ybt pa zar za to treba biti mozaq... ako ti je do provoda partnera pod ruku u neko kafanche uz muziku vino, neznosti...posle zna se gde i dok se debili napolju ili komsiluku deru ko majmuni na banane, gadjaju petardama ili pijani kao pevaju uz srpski guchanski jazz... jecaji i uzdasi koji dopiru iz vase sobe gde proslavljate dolazak neceg apstraktnog kao sto je 1. januar ce biti ono cega cete se secati sa setom nazvanog dochek....
 
licno ne umem da se radujem necemu sto je natureno, samim tim i vestacko
u to spadaju nove godine, rodjendani, godisnjice
ali, umecem radovanja malim stvarima je velika stvar kojom vladaju jedino pametni ljudi
pa, nek je ta mala stvar i banalna i redovna, poput doceka NG
volela bih da to umem, bila bih ponosna na sebe da to uspem da naucim
i, nekako kontam da me masovna euforija oko ovakve vrste kolektivnih histerija dira bas zato sto im zavidim, zato sto ja to ne mogu i ne umem
i, onda redovno pozelim da sam dete, kada vecina nas to instiktivno ume
 
Šta vi mislite o ovom zanimljivom fenomenu i inače, šta mislite? :mrgreen:

opet si mesao pica :mazi:

nije bitno kakva ce biti sledeca godina, to se nikada ne zna, bitno je da si praznicni period proveo po svojim zeljama, sa dragim ljudima, upijajuci euforiju i pozitivnu energiju

anestetici su oduvek najcenjenija roba ;)

kao kod dece, novu godinu uzivam u fazama ... predpraznicna( gde planiras praznik), praznicna i post praznicna..
dekorisanje stana sa decom, kupovina poklona, spremanje hrane - radovacu se tome dok sam ziva, kakva god vremena da dolaze negujem svoju malu oazu mira :zjelka2:
 
Poslednja izmena:
Neko se za NG prvi put napio, neko je konačno skupio hrabrost i prišao devojci koju je neko vreme merkao....
Neko je zakasnio i zatekao je u tuđem zagrljaju kada je otkucalo 00:00
Neko je imao fantastičan sex, neko je zaspao pre vremena zbog promila u krvi...
Neko se slupao, neko potukao,
Neko uzalud pokušavao da se opusti u uštogljenoj garderobi na uštogljenom mestu, koje je papreno platio....
Možda je neki sredovečni gospodin gledao u otiske vremena na licu svoje žene (da da, vremenom poružnjale žene), koja je zaspala pre dvanaest, i posmatrajući je tu na kauču, u srce su mu se slile sve godine koje su proveli zajedno, sva proživljena iskustva, nežnosti i svađe, i pomislio "vredelo je" .... :)

Sve u svemu...ipak se okreće..žeivot se dešava, a najsvesniji smo ga tako, kada stavimo pod lupu vreme koje nam ostalih 364 dana neosetno klizi...

I da je samo jedno srce bilo puno te noći - vredi!
 

Back
Top