Popis stanovnistva u Crnoj Gori 2011 i veliki pad Srba

Ajde, ne lažite. Njegoš nigda nije za se reka e je Srbin. A, ni jezik kojijem je pisa nije zva srbskijem. To su poturili bečki špijun i srbski agenti, na istome zadatku.

Episkom uzicki Nikifor Maksimovic boravio je na Cetinju od oktobra 1832. do maja 1833. godine. Oprastajuci se sa njim vladika Rade Tomov ili Petar II Petrovic – Njegos , poklonio je episkopu Nikiforu za uspomenu Vukov kalendar – almanah „Danica“za 1826.godinu , a ispod korica ispisao poruku: „Dobrom hristijaninu i ucitelju gospodinu Praosvjacenom uzickom episkopu Nikiforu o Djurdevudne na Lovcenu ljeta Gospodnjeg 1833“.

Umjesto svojim imenom, potpisao se stihom:

IME MI JE VJEROLJUB ;
PREZIME MI RODOLJUB
CRNU GORU RODNU GRUDU ;
KAMEN PASE ODASVUDU.
SRPSKI PISEM I ZBORIM
SVAKOM GROMKO GOVORIM: NARODNOST MI SRBINSKA , UM I DUSA SLAVJANSKA


..... O, vi Srbi , svud li srpstvujete ,
duznost cojstva pravu ispunjate!....

( Njegos)

ako koza laze - rog ne laze!
 
Nijesam čuo da su tvoji igda tražili ujedinjenje sa Srbijom, no s Crnom Gorom.
Opet, ako je ko iz Boke i ratova, ratova je u našu vojsku, pod krstaš barjak crnogorski, a ne nekakav srbski.
Jer, Crna je Gora vazda bila crnogorska, nigda srbska. Nemanjići jesu okupirali našu državu i držali je neko vrijeme, ali tad se nije zvala Crna Gora. Doduše nije ni Srbije bilo. Poslije su joj nađeli to ime.
Od kako je Crna Gora, nigda nije bila srbska, samo je bila okupirana pred kraj PSR da bi ubrzo zajedno sa Srbijom nestala u novu državu. Duže smo mi Crnogorci držali vlast u Srbiju, no nijeste smjeli dić glavu te nijeste ni viđeli. I danas nad vama vladamo. Znam da cvilite pod našom diktaturom, ali to vi je osveta za sva zla što ste ni nanijeli.
Srbija nigda nije nastavala u Boku, samo je neko vrijeme boravila turistički, pa tu tradiciju danas Srblji održavaju. Koliko ste junačni i slobodarski zbori vaša robska povijest. Dizali ste glavu sam kad vi s Cetinja podviknu.

Ćuti avetinjo neobrazovana...s tobom je ispod časti polemisati.
 
Ajde, ne lažite. Njegoš nigda nije za se reka e je Srbin. A, ni jezik kojijem je pisa nije zva srbskijem. To su poturili bečki špijun i srbski agenti, na istome zadatku.

Znademo mi te podvale. Zamisli, nije stavio ime, a stavio je da je Srbin?
Reci slobodno da ne znate ko je to napisa, samo vi je milo da je baš od Njegoša.
Obaška što to i nije Njegošev ni stil ni jezik.

Hahhahah...srBski... z:D Jeste, jeste; judeo-masonska zavjera u kojoj su se krvožednička rimokatolička crkva, cionisti, scientolozi i iluminati udružili u svom vaskolikom anti-crnogorskom vjekovnom projektu. z:mrgreen:

Šalu na stranu, dajte Peśo, molim Vas, ako stojite iza tih riječi gore, svaku kredibilnost što se tiče crnogorskih tema ste u potpunosti izgubili i još sebi dodali na štetu jer se predstavljate kao neko ko je, navodno, upućen u pozadinu istorije i kulture svog naroda...
 
Poslednja izmena:
koja tebi promaja duva u glavi z:D strasno sta sve necu ovde procitati :zroll:

Jeste; vidiš, išao je neki agent Anti-crnogorske petokolonaške koalicije Austrije i Srbije u kojoj su se ove dvije velesile udružile da sruše lovćenskog orla; išao je tako po arhivima u Crnoj Gori i svijetu i tražio stotine Njegoševih pisama, i sve ih redom prepravljao, sramota ga velikohabsburškosrpska! I ne samo to, nego je čak i sva djela Njegoševa izmijenio i čak i sva djela u kojima ga drugi opisuju!

Dukljanska dvorska kancelarija u Beču, čija je tajna zavjera bila da uništi najstariji narod na svijetu i pripoji ga Srbima kao svojim slugama, odvojila je još u XVIII stoljeću ogromne svote novca za anticrnogorstvo.
 
Ajde, čoče! A, đe ste to ratovali za Crnu Goru? Sem kad ste dočekali zgodu da se uz pomoć iste Crne Gore sakrijete pod njezine skute? Sad ste na veliku vašu nesreću zajedno s vašijem bivšijem gospodarima ravnopravni građani Crne Gore i to vi je "rana neprebolna". Šćeli biste vi njima gospodarit, ali to u Crnu Goru ne biva. Ako vi treba srbska država eto vi Srbije. Crna Gora to nije nigda bila, čak ni za vrijeme najvećega srbovanja N.Petrovića, pa neće nigda ni bit.
Da carstvo ne trebuje neljudima, pokazali ste sami. Ostali ste bez njega.

A šta je to 'srpska država'?

Srbi zapadno od Drine proizvod su srbske propagande XIX stoljeća,

A Crnogorci izvan cetinjske opštine su proizvod možda komunističke propagande XX stoljeća?

Vas tamo nije održala nekakova srbska svijest već vaša vlaška crkva pravoslavna. A i dosta ignorantski stav Katoličke crkve radi interesa bečkoga dvora. Zablude će svako svoje izpaštat. Vi vaše već izpaštate. I još ćete. Mi smo naše ostavili iza nas.

Kakva vlaška crkva pravoslavna se ovdje spominje? I koji ignorantski stav je to u pitanju?

Mantranje, mantranje.. Ovo je toliko daleko od zdravoga razuma da se čoek upita znate li vi što zborite?

Pa, što da viđu? Vaše mantre? Ponavljate toliko te laži, ka 'no papagaji, da ste i sami počeli u to vjerovat. Ma, nemoj ti sebe ništa dokazivat, vjeruj što ti drago, ali odista "nema smisla ulazit u neku diskusiju" sa mnom, jer za diskusiju trebaju argumenti, a ne mantre. A, argumenata niđe. Sem onijeh tipa: Ako ne vjeruješ mene, pitaj brata mi lažova.
No, lijepo je posmatrat prepisku s vama. Prvo me "gađate" vašijem "povijestnijem faktima", pa kad ovi ne izdrže probu pred argumentima, prijeđete na sprdnju, omalovažavanje i vrijeđanje, a kad vidite da se na to ne "primam", slavodobitno zaključite kako ste vi pametni, a ja nemam pojma i - nestanete.
Zapravo, vaš je problem što ste veljesrbske mantre uzeli "zdravo za gotovo" i kad ih neko ospori nađete se u čudo: kako neko može negirat "ono te svi znaju"? Što se može, ja "ne znam".

Uz sve dužno poštovanje, ali, Peśo, sve se ovo gore može primijeniti na Vas; samo na kraju promijeniti 'veljesrbske' u 'dukljano-montenegrinske'.
 
Poslednja izmena:
To samo pokazuje da ne poznaješ jezičke prilike u Crnu Goru. A, tvoj zaključak još jedan je doprinos mantranju onijeh kojijema se priviđa nekakav srbski jezik u Crnu Goru i koji ne razumiju da niko ne izmišlja crnogorski jezik, već je samo živi narodni jezik svijeh građana Crne Gore najzad dočeka da ga vlast uvaži, kodifikuje i postavi na mjesto koje mu prirodno pripada.

Možda nisam stručnjak za lingvističke teme, ali vjerujem da dobro jesam upućen u pitanja srpsko-hrvatskoga jezika u Crnoj Gori.

Da to nije slučaj, evidentno je ako se razmotri upotreba novih predloženih grafema u Crnoj Gori, a to priznaju i sami autori dokumenata jezičke kodifikacije, kao i najveći zagovaraoci zasebnog crnogorskog jezika. Svi kažu 'nadamo se da će prihvatiti...'.

Jer kako li, može nešto biti standardizacija živućega narodnoga jezika, ako njime govori šačica naroda i ako se nada da će većina svoj govor promijeniti?

O tome što čemu 'prirodno pripada'...nema to mnogo smisla.

Crnogorski je jedini jezik u kojem se stručnjaci protive onome što se radi, a svi oni koji nisu upućeni u jezička pitanja. Sjetimo se Savjeta za opšte obrazovanje samo npr. Jedina dva člana od struke, profesor književnosti i ekspert na polju lingvistike, lijepo kažu da predložena gramatika nije u redu; međutim, većina ostalih članova izglasa, jer misli da neznalice znaju bolje od onih kojima je to zaista struka...tako da se 'time što je pravo' protive i lingvisti, a reformu sprovode pravnici, ekonomisti, inženjeri, stolari,...
A pravopis radila tri čovjeka, od kojih nijedan nije iz Crne Gore (i oko gramatike ona dvojica Hrvata su većinu posla uradili, Čirgić je samo vršio recenziju). Valjda, ako je to standardizacija narodnog jezika Crne Gore, treba pitati malo i njene građane??? :D

Pa je l' neko ovdje naivan ili se svi pretvaramo da ne vidimo kako se vrši standardizacija crnogorskoga jezika? Ne znam lično niti jednog jedinog Crnogorca koji ovo prihvata kako ide. Jedan mi je rekao moj poznanik, iz inata će u prkos ovoj smijuriji što su napravili, izjasniti se da mu je maternji srpski na popisu, iako je upisao crnogorski na prethodnom.
 
Poslednja izmena:
Nijesam čuo da su tvoji igda tražili ujedinjenje sa Srbijom, no s Crnom Gorom.
Opet, ako je ko iz Boke i ratova, ratova je u našu vojsku, pod krstaš barjak crnogorski, a ne nekakav srbski.

Prilikom ujedinjenja Jugoslavije 1918. godine, svi predstavnici bokeljskih opština su se okupili u Kotoru i proglasili da se Boka kotorska ne ujedinjuje sa Crnom Gorom, već sa Srbijom, i da bi u slučaju posebnog statusa Crne Gore, ušla u novostvorenu državu kao srbijanska teritorija. Bokelji nisu urili da se bore za Crnu Goru, koliko u dobrovoljce u srpsku vojsku, a imajte na umu, Boka od Kotora se graniči sa Crnom Gorom, a Srbija je tek tamo dalja zemlja!

Od 8. do 10. novembra 1918. godine okupljani su po svim seoskim opštinama veliki narodni zborovi, koji su priznali privremenu prelaznu vrhovnu vlast Odbora narodnih vijeća Boke kotorske. Tada je zapisan najveći narodni sabor u istoriji Grbljana. Obično na ovim zborovima seljačkog tipa učestvuju samo ratno sposobni muškarci, a na grbaljski zbor došao je cijeli svijet, što je začuđujuće i prikazujući evolutivni iskorak, došle čak i žene, koje su tada sačinjavale većinu Grblja. Glasno je izvikano da se ne želi pridružiti ni Italiji niti ijednoj drugoj državi, sem Srbiji.

Crnogorski ustanički komiti koji su se borili protivu okupatora su tada pokušali sami zauzeti Boku kotorsku, pa čak su i ušli u Kotor, a zapisano je kako su izbijali sukobi sa njima i kako ih se narod mnogo plašio. Nije im se mnogo vjerovalo, pa su zato Bokelji istjerali Crnogorce i pozvali Jugoslovensku vojsku, odnosno srpsku, da dođe i zaštiti Boku kotorsku kako od Italijana i austro-ugarske anarhije, tako i od komita kojih su se mnogo plašili.

Naoružani Bokelji su se samoorganizovali ne u 'Crnogorsku gardu', već u tzv. Srpsku gardu, sačinjenu od Krtolana i Luštičana koji su izbjegli služenje u vojsci, kao i od dezertera iz austro-ugarske vojske. Marko Kostić je bio predsjednik bokeškoga Narodnog vijeća, a njegov sin Lazo Makov Kostić komandant ove paravojne jedinice, koja se još zvala i 'Seoska straža'. Njoj su se i formalno predale preostale snage Centralnih sila u Boki kotorskoj i srpska trobojka, a ne crnogorski barjak, zavijorio se svečano na mjestu austro-ugarske zastave.
 
5. put pitam Slavena!

Slaven je iz Hercegovine.

Pokaži jedan dokument da je na teritoriji Hercegovine bilo Srba u 15., 16., 17., 18. vijeku?

Znači jedan jedini dokument iz tih vjekova (ne pokazuj kasnija dokumenta koja govore o srpskoj narodnosti u Hercegovini) ?
Hercegovina je bila i ostala zaleđe Dubrovnika, pa i Kotora.
U dubrovačkom i kotorskom arhivu postoje hiljade, desetine hiljada dokumenata, iz tih nekoliko vjekova, koji govore o ljudima iz Hercegovine!
Ima li jedan jedini dokument iz tih nekoliko vjekova koji zna nekog čovjeka srpske narodnosti u Hercegovini?
Gospodine istoričaru Slavene, vi imate u ruci hiljade dokumenata i baratate sa njima, valjda imate jedan koji tražim?

Može odgovor Slavene?
 
Iskulirajte malo ljudi ...... z:mrgreen:

Hebote mi Crnogorci smo opsesija na ovom podforumu.

Mrzi me da izvlacim LISTING NASLOVA vezanih za teme o Crnoj Gori i Crnogorcima..... da vide ljudi dubinu opsesije kod pojedinih forumasa iz "srpskog miljea"
Mislim da ce se u srbiji opisat nova dusevna bolest - KOMPULZIVNO OPSESIVNI CRNOGORIZAM
:hahaha::hahaha::hahaha:

Sto lupas tastaturu, moga si to kratko i jasno da reces u jednu prostu recenicu. "JEDU GOVNA".
 
Iskulirajte malo ljudi ...... z:mrgreen:

Hebote mi Crnogorci smo opsesija na ovom podforumu.

Mrzi me da izvlacim LISTING NASLOVA vezanih za teme o Crnoj Gori i Crnogorcima..... da vide ljudi dubinu opsesije kod pojedinih forumasa iz "srpskog miljea"
Mislim da ce se u srbiji opisat nova dusevna bolest - KOMPULZIVNO OPSESIVNI CRNOGORIZAM
:hahaha::hahaha::hahaha:

Ovu temu je otvorio Bošnjak i akcenat je stavljen na Srbe, a ne Crnogorce.
 
Iskulirajte malo ljudi ...... z:mrgreen:

Hebote mi Crnogorci smo opsesija na ovom podforumu.

Mrzi me da izvlacim LISTING NASLOVA vezanih za teme o Crnoj Gori i Crnogorcima..... da vide ljudi dubinu opsesije kod pojedinih forumasa iz "srpskog miljea"
Mislim da ce se u srbiji opisat nova dusevna bolest - KOMPULZIVNO OPSESIVNI CRNOGORIZAM
:hahaha::hahaha::hahaha:

Ovu temu je otvorio Bošnjak i akcenat je stavljen na Srbe, a ne Crnogorce.

:cepanje:
 
Hahhahah...srBski... z:D Jeste, jeste; judeo-masonska zavjera u kojoj su se krvožednička rimokatolička crkva, cionisti, scientolozi i iluminati udružili u svom vaskolikom anti-crnogorskom vjekovnom projektu. z:mrgreen:

Šalu na stranu, dajte Peśo, molim Vas, ako stojite iza tih riječi gore, svaku kredibilnost što se tiče crnogorskih tema ste u potpunosti izgubili i još sebi dodali na štetu jer se predstavljate kao neko ko je, navodno, upućen u pozadinu istorije i kulture svog naroda...
Razumije se da stojim. Dokažite suprotno, ali bez podmetanja, ka ovo gorije.
Kredibilitet zavisi od drugijeh. Kod onijeh do čijega mišljenja mi je stalo imam ga dovoljno, a kad bih ga i kod vas ima ozbiljno bih se zabrinuo.
 
Jeste; vidiš, išao je neki agent Anti-crnogorske petokolonaške koalicije Austrije i Srbije u kojoj su se ove dvije velesile udružile da sruše lovćenskog orla; išao je tako po arhivima u Crnoj Gori i svijetu i tražio stotine Njegoševih pisama, i sve ih redom prepravljao, sramota ga velikohabsburškosrpska! I ne samo to, nego je čak i sva djela Njegoševa izmijenio i čak i sva djela u kojima ga drugi opisuju!

Dukljanska dvorska kancelarija u Beču, čija je tajna zavjera bila da uništi najstariji narod na svijetu i pripoji ga Srbima kao svojim slugama, odvojila je još u XVIII stoljeću ogromne svote novca za anticrnogorstvo.
Čim ti odgovorim na ovo i ti ideš na ignore listu.
Vuk Karadžić je bio plaćeni špijun bečkoga dvora. Plaća ga je i srbski knez, ali kad je vidio s kim ima posla išćera ga je naglavačke. Posa na kojemu je radio Ćopavi bila je integracija južnijeh Slavena kako bi Beč lakše širio svoje granice na jugoistok. Srbi su od Beča odabrani za "ujedinitelje" upravo s toga jer su bili glavni "zalogaj". Njegoš se na to "primio", ali Miloš Obrenović nije.
M.Medaković, Srbin iz Vojvodine doša je u CG kako bi se bavio posrbljavanjem. Crnogorci su ga vazda smatrali tuđincem i špijunom, ali naš vladika mu je vjerova. Medaković je pečata rukopise dva Njegoša pri čem je unosio izmjene i u jezik i u sadržaj. Oboje u smislu posrbljavanja. A, originale je neđe nekijem čudom "zaturio".
No, pošto sam to izmislio, nema svrhe s tobom dalje zborit.
 

Back
Top