Love is in the air..

Skyler:
Aj pitanje za sve vas iskusne i pametne i stare,ali u pozitivnom smislu jer imate mnogo iskustva, da mi odgovorite
Da li postoji prava ljubav i da li postoji prava srecna ljubav?

Да, али она не пада с неба! Мораш много да радиш и много да се трудиш да би остварио праву љубав...Мораш на првом месту да добро упознаш себе и своје мане, а затим и да прихватиш да је твој партнер сасвим другачији од тебе по многим стварима, и да га никад нећеш изменити!
И најважније - да се никад не опустиш и не помислиш: Е, ово ће сад заувек бити овако лепо!
 
Hellen:
Skyler:
Aj pitanje za sve vas iskusne i pametne i stare,ali u pozitivnom smislu jer imate mnogo iskustva, da mi odgovorite
Da li postoji prava ljubav i da li postoji prava srecna ljubav?

Да, али она не пада с неба! Мораш много да радиш и много да се трудиш да би остварио праву љубав...Мораш на првом месту да добро упознаш себе и своје мане, а затим и да прихватиш да је твој партнер сасвим другачији од тебе по многим стварима, и да га никад нећеш изменити!
И најважније - да се никад не опустиш и не помислиш: Е, ово ће сад заувек бити овако лепо!

Hellen, opet ne mogu da se slozim sa tobom. Ljudi se ITEKAKO menjaju i to bas upravo zbog ljubavi. I nakon nje ostanu promenjeni :roll:
 
I odgovor na temu, definitivno postoji prava ljubav.
Naravno da postoji i srecna. Ali sve to zavisi od individue do individue, kako se ostvaruje i koliko traje, tako da sad deljenje nekih saveta sta kako zasto je totalno bespotrebno jer svako je (kako kazu stari ljudi) svoje srece kovac.
 
Da pridodam:
Ako neko posle 25 godina braka i ko zna koliko godina zabavljanja kaze: "Da treba ponovo da se zenim, ja bih ponovo ozenio svoju ... (da ne spominjem ime supruge) i ni jednu drugu, jer pored nje sam najsrecniji", a isti odgovor mozes cuti i od nje! Pri tom za sve ove godine skoro da se ni jednom nisu posvadjali! Jednostavno, njihova ljubav se oseca u vazduhu :shock:
 
Nina2:
Hellen:
Skyler:
Aj pitanje za sve vas iskusne i pametne i stare,ali u pozitivnom smislu jer imate mnogo iskustva, da mi odgovorite
Da li postoji prava ljubav i da li postoji prava srecna ljubav?

Да, али она не пада с неба! Мораш много да радиш и много да се трудиш да би остварио праву љубав...Мораш на првом месту да добро упознаш себе и своје мане, а затим и да прихватиш да је твој партнер сасвим другачији од тебе по многим стварима, и да га никад нећеш изменити!
И најважније - да се никад не опустиш и не помислиш: Е, ово ће сад заувек бити овако лепо!

Hellen, opet ne mogu da se slozim sa tobom. Ljudi se ITEKAKO menjaju i to bas upravo zbog ljubavi. I nakon nje ostanu promenjeni :roll:

Али ја се са тобом слажем! :) Људи се мењају, али се мењају сами зарад љубави, зарад оног другог, зарад тога да веза опстане и да се односи ускладе...Без тих сталних промена и прилагођавања не би ни могла постојати права љубав. Оно што сам хтела да кажем је да одмах у старту треба разбити илузију да ћете ВИ ПРОМЕНИТИ ОНОГ ДРУГОГ! То је разлика! Не можемо МИ мењати друге уколико они сами то не ураде!
( А веруј ми, знам много таквих случајева. Најдрастичнији: Пријатељица се разводи јер је њен муж алкохоличар. Кажемо јој - Па он је био алкохоличар и пре брака и ти си то знала! А она одговара-Али мислила сам да ћу га ја променити!!!
Знам, нетипичан пример...ал, знаш на шта мислим!)
 
Hellen:
Nina2:
Hellen:
Skyler:
Aj pitanje za sve vas iskusne i pametne i stare,ali u pozitivnom smislu jer imate mnogo iskustva, da mi odgovorite
Da li postoji prava ljubav i da li postoji prava srecna ljubav?

Да, али она не пада с неба! Мораш много да радиш и много да се трудиш да би остварио праву љубав...Мораш на првом месту да добро упознаш себе и своје мане, а затим и да прихватиш да је твој партнер сасвим другачији од тебе по многим стварима, и да га никад нећеш изменити!
И најважније - да се никад не опустиш и не помислиш: Е, ово ће сад заувек бити овако лепо!

Hellen, opet ne mogu da se slozim sa tobom. Ljudi se ITEKAKO menjaju i to bas upravo zbog ljubavi. I nakon nje ostanu promenjeni :roll:

Али ја се са тобом слажем! :) Људи се мењају, али се мењају сами зарад љубави, зарад оног другог, зарад тога да веза опстане и да се односи ускладе...Без тих сталних промена и прилагођавања не би ни могла постојати права љубав. Оно што сам хтела да кажем је да одмах у старту треба разбити илузију да ћете ВИ ПРОМЕНИТИ ОНОГ ДРУГОГ! То је разлика! Не можемо МИ мењати друге уколико они сами то не ураде (ne pozele)!
( А веруј ми, знам много таквих случајева. Најдрастичнији: Пријатељица се разводи јер је њен муж алкохоличар. Кажемо јој - Па он је био алкохоличар и пре брака и ти си то знала! А она одговара-Али мислила сам да ћу га ја променити!!!
Знам, нетипичан пример...ал, знаш на шта мислим!)

E onda se i ja sa tobom slazem! :) Naravno da druga osoba mora da ima i sama zelju da se promeni inace nista.
 
Mora se samo verovati u nju,i naći pravu osobu! :P Ali moja drugarica ne misli tako,već da su svi muškarci isti! :cry: Svi smo voleli,i bili povređeni,a za dalje je uvek trebalo snage!Ma i ja filozofiram,svi su oni isti,nema izuzetaka!ŠOVINISTE!!! :twisted:
 
josephin:
Da pridodam:
Ako neko posle 25 godina braka i ko zna koliko godina zabavljanja kaze: "Da treba ponovo da se zenim, ja bih ponovo ozenio svoju ... (da ne spominjem ime supruge) i ni jednu drugu, jer pored nje sam najsrecniji", a isti odgovor mozes cuti i od nje! Pri tom za sve ove godine skoro da se ni jednom nisu posvadjali! Jednostavno, njihova ljubav se oseca u vazduhu :shock:

Pricas o svojima? :) Lepo. ;) Svaka im cast. :) A, zato si ti izrasla u takvu romanticarku. ;) :lol:
 
Skyler:
Aj pitanje za sve vas iskusne i pametne i stare,ali u pozitivnom smislu jer imate mnogo iskustva, da mi odgovorite
Da li postoji prava ljubav i da li postoji prava srecna ljubav?

Da, postoji. Samo treba biti strpljiv i sacekati je. I ne brini, prepoznaces je....ako ne odmah, onda kroz neko vreme sigurno.....mada obicno se to zna odmah.
pozz :wink:
 
Jel znas pesmu Olivera Dragojevica Kljuc zivota?
U dugom belom holu
tek koraci su moji
i sjena sto me prati,
a dugi su trenuci,
u svaki od njih moze
po jedna vecnost stati

Znam ti se boris,
vidim ti lice u sretnom bolu,
ljepotom zari i
sobom nosi sad radost novu

Novi zivot se radja i sretne pjesme mi naviru zvuci,
novi zivot se radja ,a kluc zivota u tvojoj je ruci,
sto je ljubavi moja sva ljubav koju ja poklanjam tebi,
sto je ljubavi moja
prema toj sreci sto pruzas je meni...

A Rakicevu Iskrenu pesmu sigurno znas..
...a ti ces, bedna zeno,
rado slusat ove reci lazne,
i hvalices Bogu sto te sazda
i oci ce ti biti suzom vlazne..

...ti neces znati sta u meni biva,
da u tebi volim samo seba sama...

Tu , u sredini , oni , mi , nada, i ljubav prema ljubavi :wink:
 

Back
Top